Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 éves lányként ha elszökök...

17 éves lányként ha elszökök annak milyen következményei lesznek?

Figyelt kérdés

Szüleim lelki terrorban tartanak gyerekkorom óta. Egy garzonlakásban lakunk ahol nincs saját szobám és szüleimmel alszok egy nagy ágyban. Hiába kérem őket évek óta hogy szerezzenek nekem is ágyat, de nem hajlandóak rá. Aludni csak hajnali négy után tudok menni mert addig vannak ők is fent és hiába mondom nekik hogy aludni akarok ugyan úgy harsogtatják a TV-t. Fürödni egy hónapja nem fürödtem, maximum szivaccsal mosakodtam, mert a tusolónk felújítási alapanyagokkal van teli.


Amióta anyám dialízisre jár azóta nem hajlandó főzni, mert "fáradt", ezért csak tartós ételeken élünk, vagy azon amit én főzök (amit persze mindig becsmérelnek). Szerintem ennek is köszönhető, hogy megáltam a növésben 155cm-nél.


Továbbá a szüleim láncdohányosok és folyamatos füst van a szobában amitől fáj a fejem és egyfajta függőség is kialakult (amikor az egyik barátomat tavaly nyáron meglátogattam és ott voltam egy hétig akkor minden reggel émelyegtem addig amíg a lakótársa rá nem gyújtott a teraszon egy kávé mellett. Amint megéreztem a cigifüstöt rögtön sokkal jobban lettem)


Továbbá a szüleimtől sorra kapom azt, hogy egy mihaszna vagyok, csak zavarok mindenkit, nem fogok boldogulni az életben. Most azért gondolkodok újra a szökés mellett mert miután reggel hatig nem tudtam miattuk aludni és végigszenvedtem az egész napot zombiként most este 10kor apám kitalálta, hogy legyek újra a titkárnője és a számlákat utaljam már el és amikor mondtam neki, hogy nem mert ez a szülő feladata ő is és anyám is egy órán keresztül üvöltözött velem hogy milyen rossz gyerek vagyok és bánják hogy megszülettem. Nem látok más megoldást, mint elszökni és bújkálni mert nem bírom már tovább mellettük.



2020. aug. 21. 23:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%

Igen? És hol hajtanád le a fejedet, mit ennél, hol mosakodnál?

Bántalmazó szülőket az Önkormányzat vagy a Kormányhivatal gyámügyi osztályán kell bejelenteni. Beszélj az iskolaigazgatóval, kérj kollégiumi elhelyezést.

2020. aug. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezt jelenteni kéne. Nem hinném hogy a szökés segít. Kérj meg MINDENKÉPP egy felnőttet hogy segítsen neked.
2020. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
89%
Szia. 🙂 Esetleg nincs valaki akihez el tudnál menni? Nagyobb testvér, nagymama.. Akárki? (ne szökj) mert az még rosszabbá teszi a dolgokat.. Probálj a szüleiddel beszélni.
2020. aug. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
96%
Sajnállak, nem lennék a helyedben. 1 év múlva nagykorú leszel, addig meg bírd még ki valahogy. Tényleg nem sok az már, valahogy ki lehet bírni. Kitartást kívánok neked, utána úgyis a magad ura vagy már.
2020. aug. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
90%

Szia! Borzalmasan hangzik minden amit leírtál.😞

Kollégium nem jöhet szóba? Esetleg nagyszülők/ bármilyen rokon ahová mehetnél tőlük?

Ha rendőrökkel kerestetnek, akkor vissza vihetnek hozzájuk szerintem.

Sok van még mire 18 leszel? Onnantól sokkal több lehetőséged lesz.

Illetve lehet érdemes lehet megpróbálni valamelyik krízis vonalat megcsörögni, ott pontosabb segítséget adhatnak.

Vigyázz magadra és kitartást.❤️

2020. aug. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat


Van egy felnőtt segítségem. Segítségével december és március között (amíg be nem zárták őket a járvány miatt) sikerült bejutnom egy kollégiumba, illetve ő javasolta, hogy a karantén ideje alatt legyek nála hogy legalább még kicsit rendbejöjjek lelkileg és hogy anyámnak ne vigyem haza ha lappangó hordozó lennék (ebbe belement apám is), de amikor vége lett a karanténnak hazaparancsoltak. Azóta újra szétcsúsztam és nem tudom mi mást tudnék tenni.

Idén is akartam menni kollégiumba de szüleim nem hajlandóak aláírni a befogadónyilatkozatot és annyira halogatták az egészet, hogy kicsúsztunk a határidőből így kénytelen vagyok továbbra is itt lenni amíg nem szökök/be nem töltöm a 18-at és elmehetek, de mi van ha ekkor is elkezdenek kerestetni a rendőrséggel?


Ez a felnőtt segítségem is mindig mondja, hogy hívjam a rendőrséget amikor kapom a lelki bántalmazást, de nem merem megtenni, mert mi van, ha akkor felpofoz? Meg a rokonság körében is lincselés lesz, ha rá merem hívni szüleimre a rendőröket. Illetve ha ki is hívom akkor is felveszi nekik apám a legszebb mosolyát, mint amit a családvédővel tett és bead egy olyan mesét, hogy "minden rendben van, hiába jöttek ki, csak volt egy kis veszekedés és ezt vette zokon a lányom"

2020. aug. 21. 23:58
 7/25 anonim ***** válasza:
29%
Hívd ki a rendőröket. Rosszabb mi lehet?
2020. aug. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Rosszabb mi lehet? Kimennek a rendőrök, már ha kimennek, aztán apa anya elmondja, hogy csak egy kissebb veszekedés volt, talán kapnak egy enyje-bejnyét, elmennek, aztán a "szülők" neki esnek szerencsétlen lánynak. Valami normális rokon vagy jó ismerős kellene, akihez oda költözhet. Egyébként elég tré dolog ez a szülőktől, hogy egy saját ágyat nem képesek neki venni, holott egy 10-en éves lánynak már saját szoba kellene, nem hogy csak egy ágy.
2020. aug. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Mikor töltöd a 18-at? Az biztos, hogy neked megváltás lesz.
2020. aug. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

Szép történet, kár hogy a fele kamu.


Konkrétan a kérdésre valaszolva: hazavitetnek a rendőrökkel.

Betöltött 16. életév után bárki besétálhat a gyámhivatalba és kérheti a szülői ház elhagyása iránti eljárás indítását. Indokolni kell, az indokokat ellenőrzik. Környezettanulmány készül a szülőknél és a téged befogadni kívánó nagykorú szemelynél, illetve meghallhatják őket és téged is. A határozat kötelező jellegu, tehát ha megkapod, mindegy hogy mit akarnak a szülők, mehetsz, ha nem kapod meg, maradsz.

2020. aug. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!