Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A legtöbb szülő hogyan viseli...

A legtöbb szülő hogyan viseli hogy nem "zseni" mint Kanye West? Hogy a gyerekei inkább néznek fel egy magát zseninek valló sztárra?

Figyelt kérdés
2020. aug. 24. 07:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Kanye West bizonyos értelemben zseni, de inkább mentális problémákkal küzdő abberáltnak mondanám.
2020. aug. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Nekem eddig eszembe sem jutott, hogy probléma lehetne, ha nem vagyok zseni.

Egy sztár gyerekei meg ugyanúgy néznek (nem FEL, hanem RÁ) a szülöre, mint bármelyik másik gyerek a szüleire.

2020. aug. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Én remekül viselem, mivel kialakult önértékelésem van. Szánalmas vagy nagyon tini, aki úgy gondolja, hogy azért kell felnézni valakire, mert zseni. A tiszteletre méltó emberek más és más okokból méltók a tiszteletre. Van, aki jóságos, családszerető, van, aki művelt, van, aki türelmes, van, akinek jó a természete, van, aki okos, van, aki mindez együtt, sorolhatnám. A normális gyereket nem érdekli, hogy a szülője zseni-e vagy sem. Az, hogy hogy fog hozzá viszonyulni, attól a kapcsolattól függ, amit kisbaba kora óta közösen felépítettek. Ja, és minden tini lázadni fog a szülője ellen, mert egy nagyon jó szülő esetén is felismeri, hogy nem tökéletes, vannak hibái, ill. természetszerűleg ilyenkor a kortárs csoportok felé felé fordul, valamint ideálokat keres. De felnőtt korára neki is kialakul az önértékelése, kifejlődik a személyisége, és akkor meg tudja becsülni azt, amit a szülője tett érte (normális szülő, normális kapcsolat esetén). Egyébként ki az a Kanié West?
2020. aug. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
A gyerekeknek tök mindegy hogy zseni-e, inkább néznek fel a sztárolt kitakatbábukra mint a szüleikre. Az hogy Kanié West zseni-e, mikor még az egyetemet se tudta elvégezni, erősen kérdéses. Szóval azt mondanám ha a gyerek imádná, meg zseninek hinné, hogy átlagtini, aki istent csinált magának valakiből, bár igazából semmit se tud az ipséről. Ez van, a bálványkeresés mindig is jellemző volt erre a korosztályra. Ha nem ezt a palit, akkor találna mást akit csodálhat.
2020. aug. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%

"A legtöbb szülő hogyan viseli hogy nem zseni mint Kanié West?"


Nem értem a kérdést. Miért hozod párhuzamba a szülők halmazának zsenialitás után epedezésését, amit ráadásul a Kánya Weszttel definiálsz?


Mi köze van egy szülő típusú embernek egy amerikai, kőgazdag, de bolond idióta zenei producerhez?


Könyörgöm fejsd ki, hogy mit akarsz kérdezni.

2020. aug. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%

Egyrészt ő aztán minden, csak nem zseni. Még ha Stephen Hawking-ot mondtad volna...


Másrészt meg a gyerek szeretete, otthoni légkör és megértés egyáltalán nem attól függ, kinek van magasan az átlag fölött az IQ-ja. Ha nagyon alatta van, az már lehet gond, de zseninek nem kell ahhoz lenni, hogy szeretni lehessen egymást és jó családként lehessen élni.

Nekem ugyan nincsen gyerekem, de nagyon remélem, hogy ha lenne, ezt abszolút megértené, és nem holmi celebekhez akarna hasonlítgatni engem.

2020. aug. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Itt is látszik mennyire irigyek vagytok a Zsenire.
2020. aug. 24. 09:58
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Anyám mentális beteg, már a születésem előtt is gyógyszeres kezelésre szorult. A gyerekkorom az ő "mindent tudó bölcsességeit" hallgatva telt. Felnéztem rá, hiszem ő mindent olyan jól tudott. Persze akkoriban még nem tudtam, hogy ezek egy beteg ember téveszméi. Egy olyan emberé, aki nem képes azt mondani "nem tudom".


Szerintem nem az a lényeg, hogy zseninek lássanak a gyerekeid, hanem, hogy őszintének lássanak, mert ha egyszer megkérdőjelezik a hitelességedet onnan nincs visszaút. Amikor felnőnek már úgysem Kanye Westre fognak felnézni (ideális esetben), akkor már azt fogják látni, hogy amit tudtál megtettél értük.

2020. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

7


túl hamar lelőtted, hogy trollkodsz.. pedig ebből sokkal többet is ki lehetett volna hozni

2020. aug. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Hát ja, lebuktatta magát....
2020. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!