Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bunkóság lenne a szüleinket...

Bunkóság lenne a szüleinket lebeszélni a tablet használatáról?

Figyelt kérdés

A nővérem pár hónapja vett a hatvan pluszos szüleinknek egy tabletet. A használatát ő és én is többször elmagyaráztuk nekik, igyekeztünk mindent megmutatni, ennek ellenére van úgy, hogy naponta többször hívnak fel, mert olyan triviális dolgokat nem tudnak megcsinálni, mint pl. egy mentés vagy egy fájl megnyitása (ezeket is megmutattuk nekik nem egyszer, de egyszerűen két nap után elfelejtik).


Iszonyat idegörlő az egész, főleg mikor munkában vagyok vagyok a gyerekeimért megyek. A nővérem is gyakran panaszkodik, mert őt is állandóan ezzel nyaggatják. Ráadásul mindketten nagyon sértődékenyek, ha ilyenkor azt mondom, hogy "légyszi, majd később hívjatok", akkor azonnal megkapom, hogy "na, jól van, hallom nem akarsz nekünk segíteni!".


Szerintetek ha leülnénk a nővéremmel és személyesen megbeszélnénk a szüleinkkel valahogy, hogy ez így nem állapot, ezért inkább ajándékozzák el vagy adják el a készüléket, de azt is hozzátenném, hogy biztos sok dologhoz én sem fogok már érteni, ha annyi leszek, mint ők, szóval szerintetek ez taplóság lenne?


Ti hogyan kezelnétek ezt az egészet? 36/N.



2020. aug. 27. 13:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Hát ja. Taplók vagytok. Tanítsd meg. Neked hogy esne a gyerekedtől ugyanez?
2020. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Meg lett nekik tanítva. Hosszú órákig együtt ültünk a tablet előtt, telefonon is többször elmondtunk nekik mindent, de idősek és feledékenyek, én pedig két gyerek és munka mellett nem tudom nekik minden nap ötször elmagyarázni ugyanazt.


Kíváncsi vagyok, de hogy bírnád..

2020. aug. 27. 13:21
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg amiket rendszeresen kérdeznek, mint a fájlok elmentése meg megnyitása meg ilyenek, amiket így észrevettétek, hogy már mindketten többször elmondtátok nekik, azokat lépésről-lépésre írjátok le kis cetlikre, amit kiragaszthatnak a hűtőre vagy valami, és akkor bármikor meg tudják nézni. Vagy ezen is megsértődnének?
2020. aug. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%
Én ezen már túl vagyok. Telefon, tablet,laptop. Anyum 64. Szóval nyugodtan pontozz le megint. 3 gyermekes apuka. Szeva.
2020. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
26%
ja. 1es-és 4-es vagyok.
2020. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Írjátok le nekik egy papírra mit hogyan kell.
2020. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyszülővel jártam hasonlóan, de simán megoldottuk úgy, hogy az újra előjövő dolgokat nagyon részletesen leírtam neki egy füzetbe (ahol kellett, kis ábrát is rajzoltam hozzá) és azóta ezekkel már nem keres, hanem ha elfelejti hogy kell, megnézi onnan. Szerencsére ő nem ilyen sértődős és nem is akar folyton ilyenekkel zavarni meg szerintem büszke is magára, hogy képes egyedül megoldani. Néha szokott hívni ha valami új dolog jön elő, de ilyenkor meg szívesen segítek, mert tényleg nem arról van szó, hogy napi, heti szinten van valami. Meg ha azt mondom, hogy most nem érek rá, de egy óra múlva visszahívom, akkor se sértődik meg, megérti, hogy dolgom van.
2020. aug. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Anyósomnak mi számítógépet vettünk. Mi is tanítgattuk, de az elején még bekapcsolni sem tudta, hiába mutattuk meg ezerszer. Végül én fogtam magam, és lépésről lépésre , sőt rajzolva leírtam papírra mindent amit tudnia kell.

Nem vicc. Learjzoltam a monitoron található ikonokat ( úgy is színeztem ki) és nyílakkal jelölve leírtuk hova mikor kattintson. Lejazoltam a billentyűzetet, nyilakkal jelölve, mikor melyiket kell megnyomni.

Pontokba szedve leírtuk a lépéseket, hogy mivel kezdjen, utána mivel lépjen stb- Ezekkel a rajzokkal, ábrákkal, leírásokkal nagyon szépen haladt a tanulással. Ma már csak akkor kell segíteni neki, ha tényleg valami gond van. ( vírusos lett, vagy valamit elnyomott stb)

Az idős embereknek hiába mondod el harminc alkalommal, elfelejtik. Ezért kell mindent leírni, lerajzolni nekik.

2020. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kellene elajándékozniuk a cuccokat..erre rábeszélni őket tényleg taplóság lenne. Az, hogy egyszer megmutattátok nekik, mit hogy kell, nem sokat segített, ebből senki nem jegyezné meg, aki először lát ilyet.

Le kellett volna nekik írni már elsőnek.

Írjátok le nekik, hogy mit hogy kell.

Meg ha mindig segítetek nekik telefonon, akkor miért is akarnák megjegyezni? Mondd el nekik, hogy erre nem érsz rá, leírod nekik egy füzetbe lépésenként amit nem tudnak. És arról lehet puskázni. Ennyi.

2020. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Nem lett nekik megtanítva, ha nem tudják megcsinálni. Nem az ő hibájuk, hogy ők nem születtek bele ebbe a digitális korba.
2020. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!