Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másnak nem ment kishíjján...

Másnak nem ment kishíjján tönkre a kapcsolata a baba születése után?

Figyelt kérdés

Azért írok már ide mert nagyon el vagyok keseredve...mióta megszületett a kisbabánk a férjemmel szinte állandóan marjuk egymást. Kislányom most 10 hónapos.

Tudni kell azt h anyósomékkal lakunk mert saját házra spórolunk, de nem elég anyós após, még a velem egykorú sógornőm is itthon lakik...se barátai se kapcsolata...eleinte mindenkivel jol kijöttem de a baba óta nem...szinte minden zavar. Nem mondhatnám h nagyon bele szólnának dolgokba itt-ott egy megjegyzés. De ha bármi van a férjem mindig mellettük áll merth én sokszor túl nyers vagyok...es állandóan vitatkozunk...mas is volt ilyen helyzetben? Az elott nagyon jól elvoltunk...kirandulgattunk élveztük az életet



2020. szept. 4. 08:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
87%
Jaj, de miért kellett odaszülni?
2020. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
67%
tehát miattad lett rosszabb a kapcsolat, te változtál meg? pszichológust esetleg felkerestél már?a másik opció a költözés lenne.
2020. szept. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
93%
Osztom az előző véleményét. Abban a házban te vagy a megtűrt személy. A sógornő otthon van. Attól, hogy te hisztis lettél a baba születése óta, és zavarnak a jogosan ott lakók, az egyéni szoc. probléma. Nem kell más házába gyereket szülni. Ki vagyok teljesen ettől a mondattól, hogy szülőkkel élünk, mert házra spórolunk. Akkor addig ne kezdjetek felnőtteset jatszani, míg nem tudtok a saját lábatokon állni. Nekünk sincs még saját, de eljöttünk albiba. Lehet, így egy kicsit lassabban jön össze a pénz, de nem más nyakán játszunk papás- mamást. Ha nem bírjátok, akkor szedjétek a sátorfátokat.
2020. szept. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
51%

Szia hát hogyha folyton a szüleit pártolja akkor hidd el nekem ez nem lesz hosszú kapcsolat,tapasztalatból mondom nekem most ment rá a kapcsolatom mert a párom pont ilyen.

Próbáljátok megbeszélni hátha sikerül és ha szeretitek egymást akkor te is légy türelmesebb,próbáljatok közös programot csinálni.

2020. szept. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
97%

A leírásod alapján te változtál meg. Ennek számtalan oka lehet, nem tudjuk, hogy melyik vonatkozik rád!

- Örökké fáradt vagy a baba okán és ezért vagy ingerült

- Kezeletlen szülés utáni depressziód van

- A gyerek kapcsán megerősítve érzed a státuszod és többet megengedsz magadnak, mint amit azelőtt

- Hormonális problémák

Ha egészségügyi okaid vannak, fordulj orvoshoz, ha fáradt vagy szervezd át az életed és pihen többet, ha egyéb az ok, akkor próbáld magad egy kicsit fegyelmezni, mert előbb-utóbb ennek rossz vége lesz!

2020. szept. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim válasza:
65%

Nekem is megváltozott a kapcsolatom mind a férjemmel, mind a szüleivel.

4,5 hónapja született a kislányuk, saját lakásban lakunk, de ugyanazon a településen ahol apósomék. Az én édesanyám messze lakik, apukám meghalt.


A férjem nem tudja elviselni, ha sírok. Főleg ha szerinte ok nélkül sírok. Személyes kudarcnak éli meg. Az első 6 hétben rengeteget sírtam, de türelmes volt velem, utána már veszekedett, ha látta a könnyeimet. Ez nekem nagyon fájt, olaj volt a tűzre, még többet sírtam tőle. 3 hónapos volt a babám, amikor erőt vettem magamon, és már csak akkor sírok, ha a férjem nem látja. Ami homeoffice miatt nehéz. De azóta sokat javult a kapcsolatunk. Még nem olyan mint a baba előtt, de már alakul.


Apósomékkal a szülés előtt jó volt a kapcsolat, bár én tartottam a 2 lépes távolságot. Most viszont a babával kapcsolatban szinte csak tőlük számíthatok segítségre. A hangulat ingadozásaim miatt sokszor nyers voltam velük. Akárhogy is próbáltam igyekezni kedves lenni, a baba ápolásával, nevelésével kapcsolatos nezetkulonbsegek hatalmas feszültséget generáltak bennem. Próbálok erőt venni magamon, és egyre ritkábban, de néha még most is előjön belőlem a sárkány. A férjemnek is nagyon rosszul esik, hogy megbántom a szüleit. Valamit tennem kell, valahogyan javítanom kell ezen.

2020. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
82%

Kár azt írni, hogy költözzenek, mert bár ez lenne a megoldás, de nem mindenkinek van erre anyagi lehetősége.

Nem fog tudni költözni, mert ha gyerek nélkül nem ment, akkor most gyerekkel még annyira sem fog menni!

Próbáljunk a jelenlegi problémára koncentrálni és kár belesírni a kiömlött tejbe, azzal nem oldódik meg a helyzet!

Az nem segítség, hogy leírjátok 100x, hogy miért szült oda, mert a gyereket nem lehet már meg nem történtté tenni.


Egy együttélés - bárkikkel - alkalmazkodást kíván.

A Kérdező saját bevallása szerint is ő változott meg, addig nem volt gond. Nyilván neki kell visszaváltozni és a béke helyreáll.

10 hónapos gyerekkel is lehet kirándulni, nem értem, hogy ez a része miért gond? Legfeljebb csak annyiban, hogy a viselkedésével eljutott a kapcsolatuk arra a szintre, hogy a párja már nem akar vele programozni. Ezen kellene elgondolkozni és amíg nem késő, változtatni!

2020. szept. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
46%
Mindig ezek a sógornők.... :S
2020. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
94%

Amikor engem folyamatosan idegesítenek a körülöttem lévők annak ellenére hogy valójában semmi konkrét rosszat nem tesznek, akkor általában csak egyedüllétre van szükségem. Amióta erre rájöttem,azóta ilyenkor szólok a férjemnek, és megoldjuk valahogy hogy pár órát egyedül lehessek. Nem lehet hogy neked is ez a bajod? Tekintve a babát meg hogy anyóséknál laktok, biztos nem sok időd van az egyedüllétre. Nem tudom a te esetedben ez hogyan lenne kivitelezhető, talán anyósék együttműködőek lennének ebben? Vagy két napra elmentek a szüleidhez, és ők segítenek hogy pár órát egyedül lehess? Hármasban el tudtok utazni valahova?

Persze lehet hogy nem ez a gond, de valahogy rá kellene jönnöd hogy micsoda. A pszichológus se hülyeség, ha egyedül nem tudod miért vagy ideges és nyers, miért zavar mindenki körülötted.

2020. szept. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
85%

"Másnak nem ment kishíjján tönkre a kapcsolata a baba születése után?" Kérdező, nem "kishíjján"...

Egyébként ez sajnos nem ritka, a legtöbb válás/szakítás az első gyerek születése utáni 3-4 évben van.

2020. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!