Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy jelentsük be, hogy...

Hogy jelentsük be, hogy babánk lesz és eljövök az egyetemről?

Figyelt kérdés

Légyszi a kérdésre próbáljatok válaszolni és ne meggyőzni, hogy ne hagyjam ott, baba mellett is lehet tanulni, stb. Igazából valószínűleg akkor sem folytatnám ezt a szakot, ha nem jött volna a pici, mert nem igazán érdekel és elég kemény, szóval nem olyan, hogy csak vizsgaidőszakban kell odatennem magam, amúgy meg azt csinálok, amit akarok a szorgalmi időszakban.


Most 8 hetes terhes vagyok, eddig csak a barátom és a legjobb barátnőim tudják.

Valami aranyos dolog kellene, nem annyi, hogy "Sziasztok, terhes vagyok.".


A másik dolog, hogy ugye otthagyom az egyetemet, ahová előttem a nagyszüleim is jártak, meg apa is és ezért eléggé kényes téma ez nálunk... Ráadásul apával nem olyan közvetlen a kapcsolatunk, szóval leginkább akkor beszélünk, ha kell valami, vagy ilyesmi.



2016. okt. 9. 19:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Ezt igazából nem lehet olyan 'aranyosan' bejelenteni.

Hiszen nálatok családi hagyomány volt egyetemre járni :D Így apukád is büszke lenne, ha elvégeznéd, de mivel ilyen helyzet van nehéz is lenne.

Én ezt egy közös ebéd/vacsora alkalmával jelenteném be. Méghozzá úgy, hogy a barátom is ott lenne és maximális támogatást mutatna.

- Apa mondanom kell valamit. Nagyapa leszel. És így abba kell hagyni a tanulmányaimat, mivel meg szeretném tartani a gyereket.

Én kb így mondanám el :)


Gratulálok a babának! :) Sok sikert :)

2016. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
szerintem sem kell túllihegni, főleg, h te is tudod, h nem lesz felhőtlen az örömük sajnos, mert nekik is az lesz az első, h mi lesz a sulival. Emiatt nem kell agyoncukoskodni, bár sztem amúgy sem. Elmondod, anya, apa, babát vátrunk.
2016. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Anya sem járt egyetemre és sosem származott belőle hátránya. A nagybátyám sem, mégis elég jól megvan, konkrétan folyton a világot járja.


Miért ne örülnének?

Oké, nem folytatom a sulit, amit a baba nélkül sem csinálnék tovább, de ettől még nem áll meg az élet. :)


Meg azt sem tudom, hogy egyszerre mondjuk-e el, mármint anyáéknak és a barátom szüleinek, vagy inkább külön-külön.

2016. okt. 9. 19:56
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
nekem nem baj, ha nem jársz egyetemre, csak úgy értelmeztem, h szerinted a szüleid amiatt nem fognak a babának örülni, ezért írtam, amit írtam
2016. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Apától tartok igazából csak. Mert vele sosem beszélgetünk, vagy bármi. Szóval mondhatni nem is ismerem.
2016. okt. 9. 20:01
 6/24 anonim ***** válasza:
79%
egy érettségivel és egy babával a kezedbe nem leszel túl kapós a munkaerőpiacon, de ezt majd 5-10 év mulva fogod látni.
2016. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Szerintem ebbe most itt ne menjünk bele.
2016. okt. 9. 20:16
 8/24 anonim ***** válasza:
59%
Munka? Ne nevettesd ki magad kedves válaszoló. Most lebabázik, aztán a pasikája eltartja és éli a nagyasszonyok világát.
2016. okt. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
26%

6-os!

Na azért álljunk már meg egy picit!

Mióta kell mindenhez diploma? A bátyám nem járt egyetemre, mégis most egy brit cég managerként szeretné alkalmazni, annyira ért ahhoz, amit önerőből tanult, egyetem nélkül.

Mi a fenéről beszéltek? Eltartja? Honnét szedtek ilyen baromságokat? Kik vagytok ti egyáltalán? Előítéletes férgek. Ez a lány NEM élvezi az egyetemet. Családii hagyomány miatt kellett vele szenvednie. Mert csak akkor lehet valaki VALAKI, ha van egy szerencsétlen egyetemi diploma a kezében? NEM, NEM CSAK AKKOR. Jó lenne, ha világossá válna pár ember szemében, hogy a diploma még semmi, alkalmasnak is kell lenni. Jesszusom...


Apámmal nekem is ilyen a kapcsolatom, szóval értem, hogy mitől tartasz.

Szerintem mondjátok el nekik közösen (mindkettőtök szüleinek mármint), és felszabadultabb lesz a hangulat.

Remélhetőleg. Gondolj arra, hogy mi a legrosszabb, amit édesapád tehet? Kiakad? Kiabál? Csak elveszítene téged és az unokáját, nem hiszem, hogy ezt megkockáztatja, tekintve, hogy a kapcsolatotok most sem olyan szoros. Ki tudja, talán ez hoz össze benneteket.

És ne félj őszintén beszélni arról, hogy mennyire nem érzed magad jól ott, ahol tanulsz, és talán egyszer majd úgy döntesz, hogy folytatod, de akkor sem ezen a szakon, meg amúgy is, mióta van ez korhoz kötve? :) Nagybátyám 53 évesen kezdte.


Sok sikert és gratulálok a picihez! Csak bátran!

2016. okt. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

"Miért ne örülnének?" Én azt nem értem, miért örülnének... xD A te eseted - a leírtak alapján - maximálisan megegyezik azzal, amikor a 16 éves gimnazista gyereklányt felcsinálják. Ugyanaz az élethelyzet, ugyanazok a lehetőségek, stb... annyi különbséggel, hogy te kb. 3 évvel idősebb vagy. xD Na mind1, nem bántani akarlak, csak tényleg nem értem, minek kellene most örülni.

Amúgy meg semmi extra, ketten álljatok apukád és anyukád elé, és jelentsétek be a nagy hírt.

2016. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!