Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mennyi pénzt költ az...

Szülők! Mennyi pénzt költ az egyetemista gyereketek, mennyire van szüksége és ti mennyiben támogatjátok anyagilag?

Figyelt kérdés

Havi szinten 18.000 forint a kollégium, 5200 forint a vonatjegy és 3900 forint a buszbérlet. Otthonról szoktam vinni főtt ételt bedobozolva, amit a hét elején az első két (esetleg három, ha sok és olyan a kaja) napon szoktam megenni. A fennmaradó napokon pedig menüzni szoktam, ami max. 1000-1500 forintot jelent egy nap. Valamikor otthonról is szoktam vinni és magam is szoktam venni "hideg" kaját reggelihez és vacsorához pl. zöldség, gyümölcs, felvágott, sajt, tej, zabpehely és hasonlók. Egyetemi költségeim egyáltalán nincsenek, illetve egyáltalán nem költök hobbira és szórakozásra sem rendszeresen. Maximum olyan fordul elő, hogy mondjuk elmegyünk egy barátommal kávézni vagy moziba, de ezek inkább ritkább és nem rendszeres alkalmak. Ruhát, cipőt, pipere cuccokat és hasonlókat is általában csak akkor veszek, ha valamire szükségem van vagy, ha valami éppen le van árazva és megéri, megtetszik. A digitális oktatás alatt, illetve a szünetekben pedig otthon vagyok és akkor ahhoz idomulnak a költségeim is.

Nekem még nincsen jövedelmem (max. tanulmányi ösztöndíjat szoktam kapni) és a szüleim fizetik mindezt (mindketten főállásban dolgoznak egyébként, illetve nyugdíjból és járadékból származó jövedelmük is van, én vagyok egyedüli eltartott gyerek, mindenünk saját, nincsen hitelünk...). Sokszor mondják, hogy milyen sokba kerülök, pláne az egyetem miatt. Én pedig igazából nem értem, hogy miért. Szerintem ez nem túlzóan sok, hiszen jóformán tényleg csak az alap szükségleteimre költök. Mások ennél sokkal többet költenek a környezetemben pl. a barátaim vagy a szaktársaim. Én is tudnék még mire költeni, de én így már nem tudom, hogy mi fér bele vagy mit illik és mit nem.



2020. szept. 5. 20:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
13%
Miert nem mesz dolgozni, ennyi idosen magad kene eltartani es neked segiteni a szuleid 3...2...1
2020. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
120 az albérlet. Az volt a kérése, hogy ne kelljen koliban lakni, cserében dolgozik, ess csak az albit fizetjük mi.
2020. szept. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
26%

Én 18 éves korom óta magamat tartom el, egyetem mellett is dolgozom.

Ajánlanám neked is.

Kipróbálhatod magad több munkakörben, ismerkedhetsz emberekkel, nem unatkozol otthon, legalább hasznosan töltöd az időt(az írásodból otthonülő típus vagy) plusz nem függesz a szüleidtől anyagilag.


Csak jó tanácsot tudok adni, segíteni sajnos nem tudok, mert rám egy forintot nem költött senki rajtam kívül az utóbbi években :D


Viszont a barátom hetente kap 10 ezer forintot a papájától, mamájától, plusz az anyukájától is ugyanennyit. Ez a költőpénze a hétre, ebből bőven rak is félre mindig.

Plusz az albérletét is fizetik, ami kb. 25-30 ezer havonta.

Ő is dolgozik, de csak nyári időszakban, a suli idején inkább támogatja a családja,hogy tudjon a tanulásra koncentrálni.


Úgyhogy nagyon változó szerintem, ahány ház, annyi szokás :)


23N

2020. szept. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem egyáltalán nem kerülsz sokba.

És szerintem az egyetemhez ugyanúgy hozzátartozik, hogy bulizol/iszol/szórakozol, ami igencsak viszi a pénzt.

Én mielőtt elment a gyerekem egyetemre, már készültem rá. Mert nem akartam, hogy egy pizzára kb meg kelljen gondolnia, hogy beülhet-e a többiekkel.


Éljen,vásároljon ruhákat, bulizzon, tanuljon, tapasztaljon, utazzon.


Ez az én véleményem és szerencsére a férjemé is.


Nem herdálja a gyerek a pénzt, de sosem kérdezem, hogy hol van a maradék pénze. Azt félre rakosgatja stb, nyáron is pl abból volt a barátokkal egy hetet olaszban.

Egyébként én heti 25ezret adok neki. Szerintem ez nem hatalmas összeg, bőven kijön belőle és sosem kér semmire (pedig kérhetne).

Emellett fizetjük a kolit, kaját.

2020. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
83%
Én havonta összesen 80.000 forintba kerülök a szüleimnek. Nem dolgozom egyetem mellett, nem is fogok.
2020. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
12%

Hetente akkor az 20k, ami havonta 80+ 30 az albi.

Neki is ajanlhatod a munkát suli idoben is.

2020. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
100%
Szerintem sem kerülsz sokba. Ezek tényleg az alap szükségletek. Én nem tudtam egyetem mellett dolgozni. Vagy az egyiket csinálom vagy a másikat. Ezért " csak" a nyári szünetet dolgoztam végig. Tanév elejére mindig volt egy kis pénzem. Persze nem tartott ki egész tanévre, de akkor is annyival kevesebbet kellett kérnem a szüleimtől. Utána jött az ösztöndíj, szoctám. stb.
2020. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Carragher_x ***** válasza:
5%

"Én nem tudtam egyetem mellett dolgozni"

Helyesen: nem akartál.


"Sokszor mondják, hogy milyen sokba kerülök, pláne az egyetem miatt. Én pedig igazából nem értem, hogy miért. Szerintem ez nem túlzóan sok"

Végigfutva az írásod kb 60ezer forintot költhetnek rád + az étel, amit ők vesznek és a rezsi, amibe nem szállsz be. Ha nem érted, hogy miért sok nekik ez a 60 ezer forint, akkor elmehetsz dolgozni és megkeresheted magadnak.

2020. szept. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
94%

Azért a nem sok relatív.

Ahogy vége a középiskolának, minimum 22e mínuszba kerül a család, a csp és a családi kedvezmény miatt.

Koli, bérlet, étkezés, kb 50e, amit a kérdező leírt.

Ez így már 70e a korábbihoz képest, amire sajnos sokan mondhatják, hogy ez nekik így sok.

Igen, nyilván, ha otthon lenne is pénzbe kerülne, de nem ennyibe.

2020. szept. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim válasza:
90%

Na, megjelentek az irigykedő csórók, akik szívesen lennének a kérdező helyében.

A dolgozóktól már hányingerem van, a legtöbb csak azért dolgozik, hogy legyen mire fogni azt, hogy ő miért bukik/csúszik/nem tudja megcsinálni a csapatmunka során a saját részét.

Én is dolgoztam már, de soha nem használtam kifogásnak és nem is fogom, el se mondtam.

Nekem nincs koli, se albérlet költség. A szüleimnél lakhatok, nem vesznek el pénzt, a buszbérletem fizetik, ami 8000 Ft, szép kártyával tudok kaját venni. Persze, én is szoktam fizetni, ha nem tudnak úgy támogatni abban a hónapban. Költeni nem szoktam ruhára, termékre, cipőre, cigire, alkoholra, bulira, egyéb felesleges dolgokra, amikre nincs szükségem. Csak karácsonyra veszek apró ajándékokat. A család azért van, hogy támogassuk egymást oda-vissza.

2020. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!