Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista (elsőéves) gyereke...

Évi59 kérdése:

Egyetemista (elsőéves) gyereketeket mekkora összeggel támogatjátok/hó?

Figyelt kérdés

Budapesten jár egyetemre a lányunk, nappalis, de sajnos önköltségesre vették fel, így ösztöndíjra nem jogosult. Diákhitellel fizeti a képzés költségeit, minden más költségét – szerintem – mi finanszírozzuk, mégis mindennaposak itthon a követelőzések, hogy semmire nem telik neki. Havonta 40.000 Ft-ot tudunk neki adni, amiből ő veszi meg a BKV bérletét és fizeti a mobilszámláját + mobil Internetét, vagyis 26.000 Ft tisztán marad neki „mindenre” (kivéve – mivel itthon lakik velünk - a lakhatást, rezsit és kaját, amit mi biztosítunk). Mégis állandóan – szemtelen stílusban – jelenti ki, hogy mi vagyunk igénytelenek, ezért nem értjük, hogy ez a pénz semmire sem elegendő.

Arra lennék kíváncsi, hogy más egyetemisták mennyiből jönnek ki, és valóban divat-e a szülőktől követelni, hogy minden igényt ők álljanak anyagilag. Szerintem ez óriási összeg, és úgy vélem, amennyiben a rengeteg igényre költeni akar, akkor azt magának kell(ene) előteremtenie. Hogyan gondoljátok? Én egyetemista koromban már rengeteget dolgoztam a tanulmányaim mellett, illetve fel sem merült bennem, hogy pedagógus szüleimtől egyszer is „követeljek”.

Tényleg én vagyok az „ős-lény”, aki lemaradt ettől a mai világtól, vagy a lányunk bolondult meg a gazdag baráti köre hatására?



2014. febr. 11. 16:39
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
76%

Nekem 2 unokám egyetemista, igaz államilag támogatott helyen, mert 4-en vannak testvérek.

Hét közben kollégiumban laknak. Itthonról visznek kaját, tőlem is. Havonta 20.000.- Ft-nál nem költenek többet. De sokszor még ennyi sem jut nekik.

A lányod nagyon követelődző.

2014. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
24%

lehet dolgozni suli mellett. én a helyedben egy fillért sem adnék neki.

főleg h nem is értékeli. amúgy meg: ösztöndíjat-tanulmányit!-ő is kaphat de ugye azért is meg kéne dolgoznia. amúgy én azt sem támogatom h egy felnőtt ember otthon lakjon,azt meg h veletek él, és még te adsz neki holott nekli kéne beszállni a költségekbe főleg nem !!!


pakold össze szépen a cuccát,menjen albérletbe vagy koleszba és dolgozni

2014. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
88%

Tehat van mit ennie, van hol laknia, ki van fizetve a berlete, a telefonszamlaja, es 26 ezer forint a zsebpenze, es meg kovetelozik????

Kezebe nyomnek egy Expressz ujsagot, hogy akkor keressen maganak valami reszmunkaidos allast.

En is dolgoztam a foiskola mellett, a lanyotok meg van bolondulva.

2014. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
100%

a testvérem Szegedre járt egyetemre, kollégiumban lakott 5 évig, anyáék fizették neki a koleszdijat illetve azon felül,- hazautazásra (tölünk 120km-re van Szeged), kajára és a teloszámra adtak neki 14.000 ft-ot egy honapban. ha bulizni akart, azt megoldotta, ahogy akarta.

én kaptam egy lakást Pesten, azt mondták az az enyém, onnantol kezdve ugy tartom fent ahogy én akarom, azt csinálok vele, amit akarok. 40nm a lakásom, a kis szobát mindig kiadtam igy lett annyi pénzem, hogy a rezsit ki tudtam fizetni, illetve vállaltam éjszakai munkákat az auchanban, és elkezdtem otthoni grafikai munkákat is vállalni, nyaranta kimentem Ausztriába dolgozni abbol fizettem a féléves tandijat, ami kb. 400 ezer forint volt. 2 havonta látogattam meg a szüleimet, akkor kaptam 10 ezer ft-ot.

2014. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
100%

hát ez érdekes, én elsőévesen 30 ezret kaptam az albérletre (nem vettek fel kollégiumba), és 15 ezret minden másra, de sokszor maradt belőle.

Most végzősként 20ezret kapok az albérletre, de mellette keresek annyit, hogy ne kelljen otthonról kérnem, pedig nem dolgozom halálra magam, csak korrepetálok. De nem is nagyon szeretnék a szüleimtől kérni külön, nekem valahogy rossz érzés, mert tudom, hogy ők dolgoztak meg azért a pénzért. Nem költök igazából semmi extrára, magamra (magunkra) főzök. Sajnos ösztöndíjat csak tavaly kaptam.

2014. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
89%

Ha otthon lakik akkor minek kap egyáltalán pénzt, főleg ennyit? Szerintem nem is kéne kapnia, vagy sokkal kevesebbet és ha több kell neki akkor meg dolgozzon suli mellett. Sokan akik kollégiumba laknak másik városban se kapnak ennyi támogatást, pedig nekik tényleg még kaját meg mindent meg kell venni.

Nekem a bérletemet se tudják fizetni szüleim, telefonon x hónapja fel sincs töltve és egy ezrest se szoktam kérni, alkalmi munkákból szerzek pénzt és teszek félre.


20/L

2014. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
96%

Én szülő vagyok, már felnőtt gyerekkel, egyetemista korában nagyon féltem, miből fogom támogatni, mert pont munka és társ nélkül maradtam akkor. Az egész egyetemi támogatásom abból állt végül, hogy amikor hazajött (messze tanult) kért, hogy főzzek pár dolgot, ami kibírja úton visszafelé (pogácsát és ilyesmit) valamint a diplomájára egy szép virágcsokrot vettem, amikor hozta az értesítőt, ezt kérte tőlem majd diplomára.

Én próbáltam segíteni,(amikor épp tudtam rá félretenni) de mindig azt mondta, tegyem el, vegyek mást, ő önálló szeretne lenni.

Én csak kétszer jutottam el hozzá ekkor a kollégiumba, ott lakott, talált munkát, volt hogy éjjel dolgozott nappal iskolába járt, magára főzött, de sajnos volt hogy hónapokig nem láttam mert nem volt jegy buszra-vonatra, amikor mindent kifizetett, én hívtam telefonon.

Mindenkinek ilyen gyereket kívánok, azóta sincs sok aggódásom felette, már elhelyezkedett és nemsoká férjez megy.

2014. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
80%

elsőéves vagyok, államin tanulok, szintén lány :)

25.000/hó a zsebpénzem, ezt elkölthetem bármire... általában egy-két új ruhát veszek magamnak, ebayről rendelgetek, menzán kajálok (400-800 ft/menü), (vagy itthonra rendelek valamit ebédre néha, ha nincs meleg étel), a 'kis hülyeségeket' is magamnak állom (pórustisztító tapasz, manikűrös, néha a hajfestékem amit fodrászhoz viszek) és ha néha elmegyek bulizni, arra se kérek pénzt.


ezen kívül amit kapok:

itthon lakom :)

kaja van itthon, hétvégén anya főz, hétközben ha kérek valamit nyilván megveszik, el tudom vinni egyetemre ha kell.

papír-írószer (bár most 4 füzetem van, szóval ez nem nagy költség :D)

BKV bérlet

volán bérlet --> na ez az ami változó, néha én veszem, néha odaadják, nem nagy összeg, 1200 ft, ha nem 'szorulok rá', nem kérem el.

edzésre pénz --> valamire apával megyek, így nyilván egybe megveszi külön, most megyek majd egy barátnőmmel, kb 5000 ft, még nem tudom elkérem-e majd

ruha, ami olyan, hogy pl. kell egy pulcsi télre, vagy találunk valami jót olcsón, akkor ott megveszik nekem. :) de pl. van 1 csizmám 1 barnás magassarkú bakancsom és most vettem 1 fekete magassarkú bakancsot.. na azt nem fizették ki :D

telefonszámlámat fizetik (3-4000 kb)


nagyjából ennyi :) szerintem a lányos el van kényeztetve eléggé... a bérlet 3500, nem tudom a telefonszámlája + mobilnet miért 11000 ft.. :)

2014. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
100%

A noverem elsoeves Budapesten elunk es itt is jar egyetemre 19

eves es itthon velunk el.

Anyuek veszik a berletett, kajat, fizetik a lakast es ha kell telen egy csizma vagy nyaron egy ruha szoval ami szukseges megkapjuk.

Kulon penzt nem kapunk, diak munkat szoktunk valallni (en 17 vagyok), abbol megyunk moziba vagy bowlingozni.

Az egyetem a noveremnek allam. tam. ugyhogy azt nem kell fizetni de ha a szuleim biztosan fizetnek ha ugy lenne.


Szerintem az on lanya nincs tisztaba azzal, hogy mennyit kell dolgozni akar azert a 40ezert is, van hogy egesz honapban nem kapok annyit a diakmeloval (dechatlonba) o meg kevesli a semmiert.

Talan ha egy ket honapig csak a berletett venne meg neki akkor mar tudna mennyit is er 40,000ft.

2014. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
74%
8-as, 25 ezer per ho, ezt a szüleid adják? bocs, de nekem nem volt egyértelmü.
2014. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!