Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engedni a kamasz lányomnak,...

Engedni a kamasz lányomnak, hogy külföldön éljen, mert összevesztek a barátjával? Mi a jó döntés?

Figyelt kérdés

17 lesz, még két éve van a gimiből. Most este elém állt, hogy szeretne kiköltözni az apjához Ausztriába. Kérdeztem, hogy mégis miért, mi történt?! Először nem akarta elmondani, csak hogy intézzem el, beszéljem meg vele és ő már a hétvégén menni akar. Szereti az apját, a válásunk után megmaradt vele a kapcsolata szerencsére, de évente háromszor, ha megy hozzá... A nyelvet egyáltalán nem beszéli, angolul és franciául tud.

Mondtam, hogy ez nem így működik és igenis tudni akarom, hogy mi történt, miért találta ki ezt, amikor minden ideköti. Aztán csak elmondta, hogy szerelmi bánat, mert a nyáron a barátjával "szüneten voltak" 3 hetet, ő pedig azidő alatt megismerkedett egy másik fiúval, akivel kettesben is találkoztak, csókolóztak (de több elmondása szerint nem történt). Aztán kibékültek a barátjával, majd most a múlt héten megint írt neki a fiú és beszélgetni kezdtek, ezt meg látta a barátja és számon kérte. A lányom meg elmondta, hogy mi volt, amikor éppen nem voltak együtt és a barátja ezt megcsalásnak vette, összevesztek, majd szakított vele és elmondása szerint most mindenki úgy tudja, hogy ő végig csalta a barátját (1 éve együtt voltak). A szakítás mellett ez is bántja, hogy mások mit mondanak/gondolnak és hogy biztos erről fog mindenki beszélni. Azt megengedtem, hogy holnap még itthon maradjon, esetleg a héten, mert tényleg kibukott. De ezt a költözősdit én nem támogatnám... A volt férjem inkább laza szülő, az a fajta, aki inkább megveszi a 400 ezres telefont is a gyereknek, csak ne nyafogjon érte. Ugyanígy van a tanulással is, hogy ami fontos, az úgyis ráragad az évek során, nem kell neki a különtanár, különóra. Mindig a megúszásra megy a lányunkkal kapcsolatban. Ráadásul a munkájának él, ő reggeltől estig odavan, dolgozik. A lányom lényegében egyedül élne... Magántanuló szeretne lenni, de félek, hogy nem bírná beosztani magának a tanulnivalót. Most a covid alatt is sokszor volt, hogy pánikolt (feleslegesen), úgy érezte teljesen elúszik, különtanárok nélkül nagyon elveszett lenne és félek, hogy ez a jegyein is érződne. Nem egy önálló, talpraesett lány, az az igazság.


Ráadásul én úgy érzem, hogy ennek a nagy szakítósdinak nagyobb a füstje, mint a lángja és jövőhétre már ki is békülnek. De ha mégsem, szerintem akkor sem az a megoldás, hogy pakolunk és költözünk, visszük a fél házat...


2020. szept. 8. 23:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

Ha kint akarna tanulni, akkor kiengedném... de az, hogy kimegy lébecolni, miközben itthon magántanuló, na azt semmiképen.

Én fősulira jártam az osztrák9khoz, nagyon fiatalon adott egy olyan mentalitást, hogy most a jég hátán is megélnék...

2020. szept. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%
Még nagyon gyerek, és ezért úgy is gondolkodik. Én nem engedném el, mivel meg kell tanulnia, hogy bizony az életben pofonok is léteznek. Valószínűleg most kapta az elsőt, és lesz még több is. Ha minden "pofon" után elszalad, akkor egész életében menekülni fog. Meg kell tanulnia felállni és menni tovább.
2020. szept. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
12-es vagyok. Ha meg az apja ilyen megengedő, pláne nem engedném oda. Elkanászodna. Plusz, ha ilyen hisztis, nem bírná ott egyedül. Főleg nem magántanulóként, ha nem tudja beosztani az idejét. Pedig már ennyi idősen régen ideje lett volna ezt megtanulnia.
2020. szept. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%
Én sem engedném most így kapásból. Járja ki az utat, ha ezt szeretné, de ne azért mert valami pasi miatt menekülni akar.
2020. szept. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%

Nem engedném (és hálát adnék az Istennek, hogy még nem töltötte be a 18-at).

Nem a menekülés a megoldás, ne szokja ezt meg.

2020. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%
Előttem szólóval egyet értek teljesen. Nem engedném. Ez "csak" egy tini szerelem. Nehogy már emiatt össze dőljön a világ. Mi lesz majd ha egyedül lesz felnőtt ként és jönnek az igazi nagy problémák? Mindig elmenekül majd előle? Ez nem így működik. Sose tanulja meg kezelni a nehéz helyzeteket és sose lesz talpra esett felnőtt belőle ha mindig csak a menekülést választja. Szembe kell nézni a problémával. Ennyire egyszerű.
2020. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
84%
16 éves, tapasztalatlan, még nem látja reálisan hogy milyen problémák lennének abból ha most menne ki. Ezért a szülőké a döntés a gyerek 18 éves koráig. Egyértelmű hogy a szerelmi csalódás miatt akar kimenni, de ahogy előttem írták ha most kiengednéd (ami az apa elfoglaltság a miatt amúgy se lenne jó ötlet) csak azt tanítod neki hogy meneküljön a problémák elől. A suli elvégzése után ha mindig menni akarna akkor tudna menni, de most még nem.
2020. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
9%
Kis buta k#rv@. 😅
2020. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
93%

Abból a szempontból jó lenne, ha kimenne, mert önállósodást + nyelvet tanulna, ez később jól jönne.

VISZONT az ok miatt nem engedném. Ha most a szakítás miatt elmenekül, az a későbbi kapcsolataira hatással lesz. Minden problémát és annak megoldását ki akarja majd kerülni, nem fogja tudni hogy kezelni, semmivel sem fog tudni szembenézni. Ezt most itthon kell megoldania, feldolgoznia. Ha lezàrult ez a dolog, kimehet.

2020. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha a gyerekemnek Nyugat-Európában élő apja lenne, eleve szeretném, ha ott végezné az iskoláit, a több lehetőség miatt. De így, hogy pár évet már elvégzett itt, ráadásul felnőtt szemmel nézve komolytalan tini indok miatt menne, így nem hiszem, hogy meglenne benne a motiváció, hogy elvégezze.

Én azt mondanám neki, ha tanév végéig leteszi a felsőfokú nyelvvizsgát, akkor kimehet utolsó évre, de addig nem.

2020. szept. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!