Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normális ha egy 6...

Mennyire normális ha egy 6 éves gyereket nem visel meg a szülei külön költözése? Sőt inkább még örül is neki?

Figyelt kérdés

A férjem nemrégiben kiszivott nyakkal tért haza egy vidéki "disznó vágásról". Anyám vette észre aki úgy döntött nem tűri meg tovább a házban szóval kidobta. Igaz hogy nagyon sok volt köztünk a veszekedés...de nem hittem volna hogy ilyet tesz. Miután a gyereket is haza hoztuk elmondtuk neki mi történt (persze csak finoman) ami látszólag nem hatotta meg túlságosan. Azóta sem sírt egy percet sem persze mindig kéri a telefont hogy beszélhessen az apukájával...De mindig mosolyog. Úgy viselkedik mintha semmi sem történt volna...Mennyire kéne aggódjak?

32L


2020. szept. 11. 16:46
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
31%
Lehet, hogy játéknak veszi, tetszik neki, hogy beszélhet telefonon
2020. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém többször is ki-és beköltözött, amikor ennyi idős voltam. Mindig kikönyörgött magának egy újabb esélyt. Örültem, amikor többet nem cuccolt vissza. Ha állandó veszekedés volt, akkor csak örül neki a gyerek, hogy ennek vége szakadt. Ha nem jött ki vele, nem foglalkozott vele, esetleg még bajuk is volt egymással, mint nekem az én apámmal, akkor nem viseli meg. Kortól függetlenül miért viselne meg valakit egy felesleges tényező távozása?
2020. szept. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Igen anyámmal lakunk és ő dobta ki. Nekem nem lett volna elég erőm hozzá...Anyukám valóban az igazat mondta el a gyermeknek bár én nem így akartam.


A férjem sosem volt erőszakos. Egyszerűen csak megromlott a kapcsolatunk többet között amiatt is mert nem szerettem volna elköltözni innen.


A kislány nagyon szereti az apját és az apja is őt de úgy néz ki egyenlőre elég számára ha csak telefonon beszélnek...Az anyám azt sem akarja engedni hogy el vigyem a gyereket találkozni az apjával...Fogalmam sincs mi lenne a helyes

2020. szept. 11. 18:28
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha felnőtt ember módjára leváltál volna anyádról, akkor nem ment volna félre a férjed. Ha ennyire benne volt az életetekben, akkor nem csoda, hogy ez történt. Nőként írom, hogy gratulálok, egy újabb gyerek nő fel az apja nélkül, az anyja hülyesége miatt.
2020. szept. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
Na, anyád miatt viszont kezdhetsz aggódni. A gyerek láthatóan nagyon szereti az apját, és ha egy egész bantu törzzsel is kuffantott félre, ehhez a gyereknek semmi köze, és a lehető legnagyobb ostobaság lenne nem hagyni, hogy találkozzanak. Így valóban sérülni fog szerencsétlen.
2020. szept. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
Van neked egyáltalán saját akaratod?
2020. szept. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%
Gyereknek gyerek...
2020. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen. A megviselődés egy mentális betegség.
2020. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
95%

Én éppen csak betöltöttem az ötöt amikor a szüleim elváltak, de teljes mértékben felfogtam, hogy mi a helyzet - és a mai napig rengeteg mozzanatára emlékszem annak az időszaknak - és valami rettenet mód megviselt. Mondjuk az én helyzetem kicsit más volt, mert apukámmal maradtam, és anya költözött el, míg eddig a hétköznapok anya van otthon, kelt reggel, visz oviba, majd jön értem és apa dolgozik felállásban teltek. Szóval hatalmas pártfordulás volt, lehet ezért is értettem belőle többet és viselt meg sokkal inkább.


A sógornőmék is a akkor váltak amikor a fiúk 5.5 éves volt, ott apuka maradt a régi lakásban, anyuka meg költözködött a gyerekkel vissza a szülőkhöz, de ott én is azt tapasztaltam, hogy a gyerek még jobban is érzi magát, apuka egyébként is 0-24 dolgozott, a papa-mama meg egész nap vele foglalkoztak, szóval őt sem viselte meg, egészen kivirult.

2020. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
93%
Biztos kutya-macska viszony volt a szülei között. Semmilyen életkorban nem jó, ha egy gyerek folyton a veszekedést látja.
2020. szept. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!