Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek kellene keresnie a másikat?

Kinek kellene keresnie a másikat?

Figyelt kérdés

Anyukámmal olyan semmilyen a kapcsolatunk.

Ő is még dolgozik apukám is.

Nekem is van már családom, így munka, család, háztartás teszi ki a mindennapokat.

Kevesebbet tudunk menni mint amennyit szeretnék, de telefonon, messengeren keresem az anyukámat heti többször.

De ő nem keres, nem hív, az unokájára nem kíváncsi, nem érdeklődik róla, nem jön, nem hívja magához.

De másoknak panaszkodik, hogy milyen keveset megyünk, nekem panaszkodik hogy nem keresem vele a kapcsolatot.


Nekem kellene mindig menni hozzá, vagy szerintetek elvárható, hogy mint anya/nagymama ő keressen, hívjon át magához, érdeklődjön, akarjon velünk lenni?


Nálatok hogy van ez?



#nagymama #Anya/lánya
2020. szept. 16. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Én biztosan elvárnám, hogy ő is keressen engem, hiszen rosszul is esne ha egyáltalán nem tenné, főleg, ha még ő panaszkodik :(
2020. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor panaszkodik, akkor szembesítened kellene, hogy ez egy két irányú utca. Nagyon szar tud lenni, ha ő rád telepedik, és nincs önálló életed, de van arany középút, nyilván elvárható, hogy ő is keressen.
2020. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha olyan semmilyen a kapcsolatotok, akkor szerintem anyukádnak sincs rá nagyon igénye (ha lenne, nem így tenne, ahogy tesz).

Van, aki szeret panaszkodni másoknak, ő is ilyen.

Bevallom, hasonló a szitu az anyámmal, családom van, messze lakunk viszonylag, csak nálunk az a különbség, hogy (mivel különösebb igényünk sincs a személyes találkozásra,ebben következetes, és nem is csesztet vele (és úgy tudom, nem is panaszkodik senkinek, 100 kilométerre lakunk). Én is amúgy heti egyszer beszélek vele telefonon, oszt ennyi elég is, egy évben kétszer megyünk. Többre időnk sincs, kedvünk sincs.


(N/38)

2020. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A panaszkodása nem igazi, hanem csak az ismerőseinek szóló színészkedés, hogy ő mennyire családszerető és mennyire elhanyagolt nagymama. Ezzel zsarol ki belőlük szánalmat, sajnálatot, azaz figyelmet.
2020. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aki szeretne valamit a másikkal.
2020. szept. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem keresném egy ideig, hátha észreveszi magát. Ha nem keres, akkor nem is érdeklitek, és ennyire sincs igénye belőletek amennyit te keresed.
2020. szept. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!