Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszulonek, vagy az...

A nagyszulonek, vagy az unokanak kellene keresnie a masikat?

Figyelt kérdés
Apai nagyapamat evek ota nem lattam. Ok nem tamogattak apam es anyam hazassagat, majd apam meg csecsemo koromban lelepett, nem is lattam azota egyszer sem /persze nem is fizetett utanam, semmi/. Apamat kesobb kitagadta /jogosan/, ezek utan tartottuk meg a kapcsolatot, de eleg keveset, majd egyszer csak egyatalan nem keresett. Kb 7 eves korom ota olyan 4x ha lattam. A minap elmentem hozza mert eleg beteg mar, es akkor azt mondta, hogy neki rosszul esett hogy En ot sose kerestem, es jobb is lehetett volna a viszonyunk. Szerintem neki kellett volna keresnie engem, van tobb unoka is apam tesoitol, es oket mind tamogattak (nem szegenyek). Szerintetek kinek van igaza, kinek kellett volna felemelnie a telefont, stb

2013. jún. 13. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az unoka kiskorú, addig a felnőtt félnek, azaz a nagyszülőnek. Utána már kettőn áll a vásár, ha nem alakult ki jó kapcsolat, mindketten felelősek érte.


Amit még lehet, pótoljatok be, ezt az időt még kihasználhatjátok! Ha most elmegy az idő a nagypapád halála előtt zsörtölődéssel, sose kapod vissza ezt a lehetőséget, így ne okokat állj neki keresgélni, meg indokot, ki a hibás, hanem tessék nyitni felé. Tudod, egy idős embernek ez sokkal nehezebb, könnyíts a helyzeten azzal, hogy kezdeményezel.

2013. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Ezen már nem tudsz változtatni. De nekem is az a véleményem, hogy egy kisgyerektől nem lehet elvárni, hogy keresse bármelyik családtagját. Beszéljétek meg, hogy te úgy érezted, hogy nem kíváncsi rád a család ezen része, s hogy te is sajnálod, hogy így alakult, de most már tudtok találkozni rendszeresen, kicsit megismerhetitek egymást. Ezt máshogy nem lehet szépen lerendezni. Ha csak azon filóztok, kinek kellett volna anno keresnie a másikat, akkor elszalasztjátok az alkalmat arra, hogy helyrehozzátok a kapcsolatotokat.
2013. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy kisgyerektől nem lehet ilyet elvárni. De egy kamasztól már azért illendő aki már képes elmenni nagyobb távokra is akár egyedül ha arról van szó. Olyan 16 éves kortól.
2013. jún. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
a gyerek úgy fog viselkedni, ahogy nevelik. ha sose emlegették a nagypapát a szülők, ők se látogatták, a gyerek már miért látogatta volna? s ha kiskorától ebben nevelődött fel, akkor kamaszkorára se fog benne kialakulni, hogy neki kéne mennie, miért alakulna ki? kb. egy idegen lesz számár a a papa.
2013. jún. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amíg kicsi voltál addig anyukádnak kellett volna felemelnie a kagylót néha, pár szót beszélni a nagypapával majd átadni neked. Persze a nagypapának is keresnie kellett volna, ez nem kérdés, de itt anyukád is hibázott.
2013. jún. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Én is hasonló cipőben járok, mint te. Lehettem kb. 6-7 éves, amikor a apám és a szülei között megromlott a viszony. Ők sosem kerestek! Szülinapomon\névnapomon\karácsonykor sosem hívtak fel, nem jöttek fel hozzánk 1x sem, pedig mamámat sokáig itt kezelték a mellettünk lévő rendelőben, de egyszer sem jutott eszébe feljönni. Most, hogy nagykorú vagyok minek keressem őket? Ha ők nem voltak eddig kíváncsiak rám, akkor most miért lennének? Abszolút a nagyszülő a hibás ebben az esetben!
2013. jún. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
6-os: És neked, vagy a kedves szüleidnek hányszor jutott eszeébe meglátogatni a beteg nagymamát? Vagy elkísérni egy kezelésre, esetleg lelki támaszt nyújtani neki, hogy meggyógyuljon?
2013. jún. 14. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy gyerektől nem várható el, hogy egy olyan rokon után menjen, aki direkt nem vett részt az életében.
2013. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
7Es,miért jutott volna eszébe? Gyakorlatilag egy vadidegern volt neki.
2013. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!