Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szereti az a szülő a gyerekét,...

Szereti az a szülő a gyerekét, aki brutálisan bántalmazza a kislányát 1-1 rossz jegy esetén?

Figyelt kérdés

Az elején szeretném tisztázni, hogy nem rólam van szó. Adott egy vadállat “anya”, aki kék-zöldre veri a gyerekét (rendszeresen), ha 1-1 rosszabb jegyet visz haza. Vállfával/fakanállal veri a kisiskolás gyerekét, aki 7-10 éves. Az ilyen állat, szereti egyáltalán a gyerekét? Ha igen, mégis milyen sötét, gonosz köd önti el ilyenkor az agyát, hogy a szeretett gyerekét kék-zöldre verje, aki ráadásul verés közben keservesen sír? Van szíve az ilyen nőnek!? Egy 7 éves kis lánynak még pofont se adok, nem hogy szétverjem. Amikor kicsik voltunk, unokatesómat rendszeresen verte az idegbeteg anyja, főleg, ha tanulással kapcsolatban nem felelt meg. Rajta sokszor kék-zöld foltok voltak, de semmit se mertem cselekedni, mert én még kisebb voltam mint ő. Ezt már bánom. Az apja semmit se tett, volt hogy ő is elverte nadrágszíjjal, de nem a rossz jegyek miatt, hanem ha nem “úgy” viselkedett. Ez ritkábban fordult elő.

Na de térjünk vissza a “kedves anyukára”: szerintetek ennyire elborult az agya, hogy nem bírta magát kontrollálni, vagy az ilyen alapból nem is szereti a gyerekét?



2020. szept. 25. 18:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, akit anno így neveltek, az sokszor ezt a mintát viszi tovább. Nem mindig, de gyakori. Tehát lehet, hogy a szülőnek ennyi elképzelése van a nevelésről, hogy megbünteti azt ami szerinte rossz vagy hiba. Őt is így nevelték, mégis ember lett belőle- így szokták mondani az ilyen emberek. Ettől még szeretheti a gyerekét.

Engem sosem vertek meg és én sem ütöttem meg soha a lányomat nem is fogom. Ezt itt mindig lepontozzák, amikor ilyen kérdések vannak, hogy jogos-e néha megütni egy gyereket. Én a megbeszélés híve vagyok és szeretetben, nyugalomban és békében szeretek élni. Viszont van aki rossz mintát hoz, feszült, rossz a házassága, és a gyerekén vezeti le a dühét. Szomorú, de ez van. De csak akkor mondanám hogy nem szereti ha el is hanyagolja mellé.

2020. szept. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
14%
Minden bizonnyal szereti, hisz büntetni próbálja, nevelni a maga módján, csupán rossz módszerrel. Minden bizonnyal régi vágású családból származik és mai napig hatással vannak rá olyan emberek, akik még azokban az időkben nevelkedtek, amikor annyi volt a nevelés, hogy kapott a gyerek párat a nadrágszíjjal, ha valami rosszat tett. Sajnálom a gyereket és ha már tudsz erről az egészről, őszintén remélem, hogy teszel valamit annak érdekében, hogy ez ne maradjon így, attól függetlenül, hogy mennyire közeli, vagy távoli ismerősöd ez az illető.
2020. szept. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez össze tett dolog. Engem is vertek, mikor gyerek voltam. Nevelő anyám és apám is. Nevelőanyám utált, de apám nem. Apám szeretett, de azt gondolom nem volt más eszköz a kezébe, így ha rossz jegyet vittem haza megvert. Fura amúgy, mert nevelőanyám brutálisabb volt, rá mégsem haragszom annyira mint apámra.Szerintem aki hajlamos az erőszakra, kønnyen belecsúszik abba, hogy először csak egy pofo t ad a gyereknek, aztán kettőt, és észre se veszi, és kékre zöldre veri a gyerekét...
2020. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
43%
Az én anyám vert. Sokat és durván. Innen nézve azt gondolom, hogy nem azért, mert egy erőszakos vadállat, hanem mert csak ennyi telt tőle. Egy nagyon egyszerű, primitív asszony volt, aki 16 évesen már szült. Nem volt annyi esze, hogy beszélgessünk a problémákról, nem volt konfliktus megoldási képessége, az egyetlen "eszköze" a verés volt. Sokszor nem is értettem, miért kapok. Nem tudott kommunikálni egy gyerekkel, így sem dícsérni, sem büntetni nem tudott jól, csak a fizikai bántalmazással. (Persze simogatni nem tudott)
2020. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem szeretet. Akárki akármit mond. Ezt az ügyet rég jelenteni kellene a megfelelő hivatalnak.
2020. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szereti.


Amikor én gyerek voltam, még nem volt tabu a verés. Engem is megvertek, ha olyat tettem.

De mégis elképedve olvastam, miket írtál! Ez nemcsak most, ez 40 évvel ezelőtt is döbbenetes brutalitásnak számított.

Én azt nem értem, hogy az óvonők, tanítónők miért nem jelentették ezt a gyermekvédelemnek. Mert a kék-zöld foltokat látniuk kellett, ha nem dugták homokba a fejüket. És a gyerek viselkedésén, játékain, gesztusain is észre kellett volna venniük. A tekintetén, hogy fél attól, hogy ha rosszul csinál valamit, rögtön jön a fakanál.

De a te szüleidet is felelősnek tartom. Ha te játszottál a kislánnyal és tudtál ezekről, holtbiztos, hogy ők is. És hallgattak. Nekem pedig az a véleményem, hogy vétkesek közt cinkos, aki néma.

2020. okt. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Nem szereti. És a legrosszabb hogy saját magát gyűlöli a gyerekében és saját magát bünteti benne. Az a pici lány már most traumatizált és lelkileg sérült. Később rosszabb lesz. Nagyon sok, pokolian sok nehézség és kudarc vár rá az életben párkapcsolat és egyéb területeken. Nem lesz előtte női minta és nem fogja tudni szeretni önmagát és ha valamiben is hibázik akkor ez felerősödik. Ha megoldható kérlek szóljatok az illetékeseknek emiatt. Komolyan mondom. Ne hagyjátok hogy így nőjön fel. Minden percben rettegés az élete. Tényleg próbáljátok meg megmenteni. Jogotok van cselekedni ebben a helyzetben ha tudomásotok van arról hogy a gyereket rendszeresen bántalmazzák az csak hab a tortán hogy ennyire keményen ráadásul. Sehogysem szabad
2021. jan. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!