Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan gondolom úgy hogy a...

Jogosan gondolom úgy hogy a szüleim elkényeztették a húgomat?

Figyelt kérdés
Én 25 éves vagyok a húgom meg most tölti a 14-et.Engem elég szigorúan neveltek bár azért én sem voltam egy jó gyerek így visszanézve.Lett egy jó munkám,elköltöztem otthonról és most a barátnőmmel élünk együtt.Ezen a héten mindennap haza jártam mert csináltam egy pár dolgot a házunkon (kőműves vagyok).A húgom is otthon volt mert "beteg".Ez a betegség abból áll hogy ameddig anya meg apa elmegy dolgozni addig nyavalyog utána meg facebook-ozik egésznap.Tegnap elkezdett nekem rinyálni hogy hozzak neki gyógyszert mert nagyon fáj a feje.Én meg ugye kocsival voltam,de már ittam ezért mondtam hogy nem megyek.Elkezdett ordítani meg sírni hogy ő mennyire rosszul van és vigyem el az orvoshoz.Meg hogy ő felhívja apát és elmondja hogy bánok vele.Kénytelen voltam elmenni gyógyszerért.Amikor elmentem akkor még sírt de amikor hazaértem akkor tátott szájjal ült a laptop előtt, észre se vette hogy bementem a szobájába.Alapvetően nyilán elmentem volna de egyszerűen tudtam hogy semmi baja nincs neki.Egy betegség nem így működik hogy most semmi bajom 5 perccel később meg a halálomon vagyok.A laptop előtt tud ülni de az hogy sütne nekem egy rántottát vagy valami az már luxus mert letörik a kis körmöcskéje.Manipulálja a szüleinket állandóan.Bezzeg amikor én beteg voltam akkor fokhagyma,tea,méz,pálinka aztán mehetsz amerre akarsz és most ezzel nem azt akarom mondani hogy nem lehet beteg valaki,de nyilvánvaló hogy csak megjátssza.Én elvinném legszívesebben pszichológushoz mert ez csak egyre rosszabb lesz.Én 13 évesen már 2 hónapokat dolgoztam nyáron neki meg még kb a fenekét is ki kell törölni.
2020. szept. 25. 20:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Ha jól veszem le történetből,akkor te férfi vagy. Vagyis ha a szüleid régi módúak,akkor téged erősebben fogtak téged,hogy komoly legyél.

11 Éves voltál,mikor húgod született,szóval mire te felnőttél,addigra szüleid kiismerték (nem is ez a legmegfelelőbb jelző,de nem jut más az eszembe) a szülőséget és 'lazábbak' lettek,illetve te férfi vagy, ő lány. Ő a 'vitágszál'. Deaz is közbe játszhat,hogy álad nem fordlt ilyen elő,így nem gondolnák,hogy tesód csinálná.


De legközelebb,mikor hármasban leszel szüleiddel,említsd meg nekik,hogy mit csinált amíg nem voltak otthon. De ne úgy,hogy te megmondtad,hogy mi van,csak jelezd az észrevételeid.

2020. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
15%
Lehet.
2020. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Igen,átestek a ló túloldalára.

Téged szigorúan neveltek,őt meg...sehogy

2020. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%

Oda se kell menni az ilyenekhez, oldják meg nélküled.

Az én testvérem 20 évesen se dolgozik, nekem már 10 évesen muszáj volt. Hasonló okok miatt nem vagyok rájuk kíváncsi.

2020. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
én már 5 éve skorom óta dolgozok nyaranta, meg gyerekekre vigyázok. Nincs rendben ez a mai világ. 14 évesen már rég dolgoznia kellene
2020. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Már miért kéne kiszolgálnia egy gyereknek téged? Oké, szimulál, csúnya dolog. ettől még nem kell főzőcskéznie rád egy nyolcadikosnak...
2020. szept. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, megesik, hogy szimulálnak a gyerekek néha-néha, rohadt csúnya dolog, de ettől még nem lesz szar ember. De mi az, hogy csináljon neked rántottát? :D Csinálj neki ennyi erőből te. Én sem főzőcskézem tesómra.

És örülj neki, hogy nem kell dolgoznia, sőt, ne küldj már el egy 14 éves lányt dolgozni, majd elég 1-2 év múlva. Nem tudom akkoriban mi volt, de perpillanat legálisan nincs lehetősége dolgozni, csak ha betölti a 15-öt, és majd akkor is, ha nem pesti, akkor csak címerezni van lehetősége amíg be nem tölti a 16. életévét. Attól, hogy te önszántadból dolgozni jártál ennyi idősen, neki nehogy már elvárás legyen, esetleg 2-3 év múlva, de nem most...

Amúgy majd idővel benő a feje lágya, csak serdülőkorban van, nyugi.

2020. szept. 26. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

A serdülőkor tényleg nem egy könnyű helyzet - senkinek. Nem lehet, hogy a menstruációs ciklusa még nem állt be, ez is okozhatja pluszban kicsit az idegrendszeri zavarokat?


Próbáld meg Neki kedvesen mosolyogva "előadni", hogy HA FÉRJHEZ SZERETNE MAJD MENNI, akkor bizony HÁZIASSZONYI ALAPISMERETEKKEL NEM ÁRTANA RENDELKEZNIE...


Hátha egyszer csak "veszi a lapot" - esetleg a szüleidtől valamilyen TRÉFÁS ÖTLETET "kölcsönözni" ilyen kisebb-nagyobb vészhelyzetekre.


Az ordítozás elhiszem, hogy nagyon idegölő tud lenni hosszú távon. De egy esetlegesen beígért pofon megrettentheti a Kis Hölgyet (Feltétlenül kőműves munkát akarsz végezni? Bírod fizikailag eléggé?)


Ui: küldöm Nektek Együttérző szívemet-lelkemet - így ismeretlenül is!

2020. szept. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

"Már miért kéne kiszolgálnia egy gyereknek téged? Oké, szimulál, csúnya dolog. ettől még nem kell főzőcskéznie rád egy nyolcadikosnak..."

A kérdezőnek sem kell gyógyszerért ugrálnia, 14 éves lány, szépen elsétálhat magának.

2020. szept. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Hát ne sétált volna. Az ő döntése volt felnőtt ember létére. Ahogy az is, hogy nem a családdal beszéli meg a problémát, hanem hogy idegeneknek teregeti ki a szennyest.
2020. szept. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!