Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Testvérek,akiket megkülönbözte...

Testvérek,akiket megkülönböztetve neveltek.Vitte valamire az elkényeztetett fél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden: Tesóm mindent megkapott,én még ruhát se..vagy megdolgoztam érte vagy abba jártam,amit kaptam valamilyen eseményre.Egy évbe 3-4 alkalommal volt ilyen max. Ha különórát akartam venni,mert nem ment a matek,akkor dolgoznom kellett,hogy tudjak járni.Tesómnak fizetve volt,kapott autót,és fizették a jogsiját..az én pénzemből(jogsi)! Ezt utólag tudtam meg,amikor hiányzott a félre tett pénzem..

Mára felnőttünk mind ketten.Diplomások vagyunk. Én dolgozom,külön élek,Ő otthon él anyukával,aki mos rá,főz rá,takarít,fizeti a benzin költséget,ruháztatást stb. Csak olyan munkát vállalna el,ami home office.Ő nem jár be sehova...ja és 26 éves.

Nálatok vitte valamire az a fél,akivel ennyire másképpen bántak?


2020. szept. 14. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Bármi lehet még, de ha nem akar a saját lábára állni, akkor keserves élete lesz az édesanyátok nélkül. Egyébként miért volt megkülönböztetés köztetek? Nagyon durva a különbség a leírás alapján.
2020. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha most itt nyolcan leírják neked, hogy ne aggódj te szegény, az ő testvérük semmirekellő hajléktalan lett, attól neked jobb lesz? Felnőttél, ideje túllépned a dolgon. A múlton nem tudsz változtatni.
2020. szept. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szerinted én tudom miért volt megkülönböztetés? Fogalmam sincs. Anyu szerint nem volt,nem érzékelte annak. Apu meghalt,amikor kicsik voltunk.Talán benne látta aput inkább,mert fiú? Nem tudom hidd el,jó kérdés...Bánt máig igen. Mást is bántana,ha ebbe nőne fel. Megbélyegzi az életét az embernek,hiába próbálja magát túltenni..azért ezek gyerekkori traumák...
2020. szept. 14. 16:02
 4/16 A kérdező kommentje:
ja de eszembe jutott még valami...anyuéknál is ez volt,amikor gyerek volt,hogy a testvére volt elkényeztetve,anyu meg le volt magasról..őt verték,a tesóját meg istenítették. Bár erről én nem tehetek.
2020. szept. 14. 16:03
 5/16 HaEv ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!

A mi családunknak nem volt lehetősége ilyen megkülönböztetésre, testvéremmel mindketten megküzdöttünk azért, amink van.

Azok, akik látnak minket és olyan életük van, mint a testvérednek, hihetetlenül irigylik a talpraesettségünket, tűrőképességünket és egy csomó olyan jó tulajdonságunkat, ami nekünk van és nekik nincs. Nekem ez megfelelő revans - ha ez lenne a célod a kérdéssel. (Nem derül ki az igazi célja a kérdésnek. :)) Valószínű, a testvéred is így van veled - vagy így lesz.

Az életnek nem indulunk egyformán neki! Nem születünk egyenlőnek! Még akkor sem, ha egy családba születünk. Ez nem igazságos. Igen. De az élet nem igazságos és soha nem is lesz az! Te mindig talpra esettebb leszel, mint a testvéred! Te mindig ügyesebb és szerethetőbb leszel, mint a testvéred! Soroljam? Szerintem megy ez magadtól is. :) Sz*r és fáj, igen - de váltsd be az "én előnyöm ez a helyzet"-kártyát.

Ő valószínű majd azt tanulja meg, hogyan kell kihasználni az embereket, nincs képben a való élettel - ha anyuka meghal, és nem talál mást, aki eltartsa, hihetetlenül depressziós lesz és ha még nem lenne alacsony az önbizalma, hát majd az lesz. Azt döntsd el, hogy ha el fog jönni az az idő, amikor majd rád szorul, mit akarsz tenni.

Ha szerencséd van, megtanulja úgy manipulálni az embereket, hogy mindig lesz, akit lehúzzon és eltartsák. Bocs, de ez a rideg valóság. Nulla az esélye, hogy amíg nem változik meg a helyzete, ő maga megváltozzon. Motiváció nélkül ez nem megy.

2020. szept. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk az van hogy megdolgoztam a saját pénzemért amiböl vettem magamnak házat is meg kocsit is. Tesómnak a szüleink vettek házat és autót meg minden egyébb dolgot. Tesóm nem dolgozik mert szüleim pénzelik. Én mindig amikor hazaérek örülök hogy sikerült valamire vinnem az életben míg tesómnak éretségie sincs csak valami szakmáj. Nekem 3 diplomámvan és nem akarok felvágni vele csak büszke vagyok magamra hogy sikerült elérnem és boldog párkapcsolatba élek évek óta míg tesómnak hetente más csaja van
2020. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Unkatesóméknál az elkényeztetettnek is két diplomája van már, saját erőből háza, boldog házassága, két gyereke. Támogatja a szüleit és a tesóját is nem kevés pénzzel havonta.
2020. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

".az én pénzemből(jogsi)! Ezt utólag tudtam meg,amikor hiányzott a félre tett pénzem.."

Ez tőlük egyenesen gonoszság volt. Hát,annyit tudsz csak tenni,hogy túl lépsz rajtuk,mondd el a véleményedet és szakítsd meg a kapcsolatot.

2020. szept. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Nekem nincs testvérem, de a fenekem alá toltak mindent, pénzt, lakást, amit csak kértem. A harmincas éveim elején járok, az egyetemet nem fejeztem be, mert nem volt motivációm, sokáig nem is dolgoztam, nem voltak céljaim, csak vegetáltam. Kb. egy éve jött el a pillanat, amikor megfogalmaztam magamban, hogy ez így nekem nem jó, azóta dolgozom, nem fogadok el pénzt a családtól és bár még a kapott lakásban élek, tervezem, hogy elköltözöm és az örökségről is le akarok mondani. Nem érdekel, mit szólnak majd hozzá, az mindennél jobb érzés, hogy végre a magam ura vagyok és nem függök a családomtól. Eddig az általuk kijelölt utat jártam, de elegem lett, szeretném végre a saját kezembe venni az életem irányítását. A testvérednek azt tudom javasolni, hogy ha vinni akarja valamire az életben, akkor szakadjon ki az otthoni „mama pici fia”-buborékból és kezdjen el élni. Én sokáig irigykedve néztem azokat az embereket, akiknek küzdeniük kellett, aztán rájöttem, hogy semmi okom az irigykedésre, hiszen én is csinálhatnám ugyanazt, amit ők, csak éppen fel kellene emelnem a hátsóm és tenni valamit, ha meg az ősök a mártírkodós szövegeikkel jönnek, akkor nem meghallgatni őket, hanem elsétálni.
2020. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nálunk is volt/van megkülönböztetés, de nem ennyire, te jó ég.

Az én testvérem már idősebb, mint a tiéd és még mindig otthon lakik, ami nem lenne gond, de elég nagy lábon él az anyám pénzéből. Szerintem anyánk már inkább beletörődött.

Testvérem nagyon sokáig arrogáns, nagyképű volt, most már lenyugodott, de nincsenek illúzióim, én is ebben bízom : "Ha szerencséd van, megtanulja úgy manipulálni az embereket, hogy mindig lesz, akit lehúzzon és eltartsák. Bocs, de ez a rideg valóság. Nulla az esélye, hogy amíg nem változik meg a helyzete, ő maga megváltozzon. Motiváció nélkül ez nem megy." Bár sajnálnám az illetőt.


Én nagyon nem szeretném, ha 50 éves fejjel jönne zaklatni engem és a családomat pénz miatt. Jó 8-9 évvel ezelőtt én is tettem fel itt kérdéseket ebben a témában, de csak magamat túráztattam. Kaptam jó tanácsokat, vígasztalást, de ezen igazából csak az segíthet, ha leépíted szépen lassan.

Családi kötelék fontos, de a te életed is!

2020. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!