Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim kiakadnak egy matek négyestől?

Figyelt kérdés
Kitűnő tanuló vagyok, országos versenyre visznek a tanárok, erre hazahozok egy négyes röpdolgozatot, a szüleim kitalálják, hogy szigorúbban lesznek velem, mert ez nagyon nem lesz jó. Ez azért igazságtalan, mert apa anno kis híján megbukott matekból, nekem meg három éve ötösnél nem volt rosszabb jegyem belőle. Nagyon rosszul esik. Mit csináljak?

2020. okt. 5. 16:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is engedékenyek a szüleim, de soha nem kellett engem bíztatni, hogy tanuljak. Így is kitűnő tanuló vagyok. Oké, hogy jól tanulsz, de ne felejtsd el, hogy nem csak a jegy számít
2020. okt. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
96%

Eszembe jutott ez a vicc.


Az apa nyitogatja a gyerek ellenőrzőjét.

Matek egyes, durr egy pofon.

Olvasás egyes, durr egy pofon.

Ének ötös, durr egy pofon.

A gyerek méltatlankodva így szól:

- De apa, ének ötös, miért kaptam a pofont?

- Mert két egyes után még volt kedved énekelni.

2020. okt. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Haha, köszi 😂😂😂
2020. okt. 5. 18:10
 14/24 Baluba ***** válasza:
99%
Hányadikos vagy? Szoktál egyébként matekot tanulni, vagy tanulás nélkül írsz mindig 5-öst?
2020. okt. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#14

Nyolcadikas, egyébként nem szoktam készülni, a matek ezt leszámítva mindig nagyon ment.

2020. okt. 5. 18:47
 16/24 anonim ***** válasza:
86%

"Ezt leszámiva"

Ezzel együtt is nagyon megy. Nyugi.

2020. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"A sorban a 6.: a pozitív elvárás. Dr. David McClaun a Harward Egyetemen

fedezte fel, hogy a pozitív elvárás a csúcsteljesítmény egyik legjobb befolyásoló tényezője fiatalkorban. A gyermekkel szembeni pozitív elvárással a szülő arra készteti a gyermeket, hogy az mindent megtegyen azért, hogy felnőjön, és eleget tegyen a szülői elvárásnak. McClaun valójában 2 dolgot ismert fel. Az egyik: a demokratikus családi légkör. A demokratikus családi légkörben a gyermektől elvárják, hogy kinyilvánítsa véleményét már kicsi korától kezdve. És ebben a légkörben a szülők azt mondogatják: „Én

hiszek benned. Mindegy, mit csinálsz, hiszek benned. Hiszem, hogy jól csinálod.” Ez a 2 tényező önmagában eredményessé teszi gyermekeinket már 10-es, majd 20-as éveikben is. Néha 10-20 évvel megelőzik azokat, akik nem demokratikus légkörben nőttek fel. Ahol véleményüket leszólták és folyton alábecsülték. És ahol a szülők negatív elvárásokat fejeztek ki, mint… ezt mindannyian ismerjük. A gyerek keményen tanul. Hazajön 5 ötössel

és 1 négyessel. A szülő azt kérdezi: „Mi ez a négyes?” Nem azt, hogy: „Nagyszerű ez a sok ötös!”, hanem: „Mi ez a négyes?” Ez pedig teljesen demoralizálja a gyereket. A pozitív elvárások tehát igen fontosak a személyiség egészséges fejlődéséhez. "


Részlet Brian Tracy - '27. szekció Hogyan neveljünk tökéletes gyerekeket?' előadásából

2020. okt. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

#11!


Én az iskolán kívüli dolgokkal kezdtem foglalkozni. Ehhez is sokat kellett tanulni, de nem kaptam rá ötöst. Vagy mondjuk úgy, hogy az egyik tárgyban messze az elvárt szint felett voltam és később meg is éltem ebből a tudásból, de nem kellett volna annyira hanyagolnom a sulit.

2020. okt. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid. Ettől nem leszel kevesebb, de tudom, hogy kellemetlen ilyen légkörben élni. Kamasz koromban nekem is volt olyan, hogy rosszul sikerült egy-egy dolgozat (egyszer még egy hármas is becsúszott pont mateból, pedig nagyon szerettem). Az oka: néha egyszerűen elkalandozott a figyelmem, álmodoztam, nem tudtam koncentrálni. Életkori sajátosság szerintem. Szerencsém volt, mert a tanárom tudta hova tenni a dolgot, nem ennek alapján ítélt meg (be se írta a jegyet épp ezért), és simán kijavítottam utána. Azóta egyébként matematikus szakra járok, és köszönöm szépen, boldogulok vele. A szüleid gondolkodásmódját esélyes, hogy nem fogod tudni megváltoztatni, de ha TE tudod magadról, hogy nem lehet minden nap aranyat sz.rni, és ettől még éppen elég jó vagy, az egy fontos lecke az egész életre.
2020. okt. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Baluba ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, nem vagy jó helyzetben, nagyon rosszul reagálnak a szüleid, aminek te iszod meg a levét. Nem tudom, hogy mennyire kivitelezhető, de én felnőtt fejjel két dolgot próbálnék meg megbeszélni a szüleimmel:


Alapvetően a megírt dolgozatok szintje nem alkalmas arra, hogy téged mérjen, mert a tudásod sokkal magasabban van. Ennek ellenére bárkivel bármikor megesik, hogy elront valamit, amit tud. Néha az embernek 2+2=5, akkor is, ha matek diplomája van, ami miatt előfordul, hogy aznap nem kap 5-öst vagy 100%-ot. Ettől még nem kell azon aggódni, hogy ne tudnál összeadni.


A másik, hogy aki országos versenyre jár matekból, annak jó eséllyel az sem számít majd soha, hogy gimnáziumban milyen jegyeket kap. A cél a hosszú távú tudás, amire 10 év múlva is emlékszel (legalább a lényegre nagy vonalakban), illetve hogy a jegyeid elég jók legyenek ahhoz, hogy ne akadályozzák a gimnáziumi, egyetemi, stb felvételedet.

2020. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!