Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem, senkire se tudok...

Úgy érzem, senkire se tudok számítani, vagy segitséget kérni, lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés

A párom kapcsán jöttem rá igazán, hogy valójában már 10 éves koromtól felnöttként kell gondolkodnom és megoldanom dolgokat. Apukám 5 éves koromban meghalt, ez meg sok más tragikus esemény annyira megviselte anyukámat, hogy pánikbeteg lett, hónapokig csak feküdt pár éve, most is van szorongása. Mindent magamnak szervzetem meg már nagyon régóta, nem tudtam tanácsot kérni. Így is bekerültem a Corvinusra egy nehéz szakra, illetve most ultolsó évesként igyekszem beindítani a karrieremet, angol pénzügyi cégekhez megyek interjúra. 19 évesen 6 órát vezettem egyhuzamban, én vásárolok be, takarítok többnyire, vállalom az egyes döntéseknél a pénzügyi felelősséget.

Úgy érzem most se tudok számítani senkire, a barátom is egyetemista, a családi cégükben fog dolgozni, de az apukája mindig tanácsokat ad neki, folyamatosan segíti, sokat utaztak stb.

Tudok ezen változtatni? Vagy már csak a saját gyerekem életét tudnám segíteni?

21L



2020. okt. 6. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ez már így alakult, megtörtént. Neked sínen van az életed, felnőtt vagy, magadért felelsz. Sajnálatos, hogy nem kapsz tanácsokat, nincs mögötted egy biztos családi háló, de abból kell főznöd, ami van. Koncentrálj arra, hogy bármi van, te meg tudj állni a saját lábadon. Nehezebb, hogy ennyire egyedül vagy, de a nehéz idők kemény embereket szülnek.
2020. okt. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a minimum, hogy a párodra számíthass, ha őt a szülei irányítják, akkor nem biztos, hogy megfelelő lesz neked segítségnek legalábbis, papucsnak biztos. Jó hogy önálló vagy ebben a korban, de az nem életfeladat, hogy mindenkit irányíts, a saját gyerekeid életét nem segítenéd, hanem megnyomorítanád vele.
2020. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Öszintén szólva neked vannak jobb esélyeid, ugyanis te képes vagy mindent megoldani egyedül, önállóan, a barátod meg még is kisgyerek, akinek apuka kell, hogy segítsen, mindent a feneke alá tegyen!
2020. okt. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy pont azért vonzottátok be egymást, mert te megszoktad, hogy egymagad irányítasz és döntesz, ő meg azt, hogy valaki más helyette dönt.

Ettől még ez lehet működőképes kapcsolat, ha felismeritek, hogy ezt kicsit korrigálni kell. Te több döntést bízzál rá, ő meg jobban akarjon beleszólni a közös dolgokba.

2020. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Igazán büszke lehetsz magadra, hogy ennyit elértél ilyen fiatalon egyedül!

Sok fiatal azt se tudja, mi az, hogy megküzdeni valamiért, mert a szülei mindent a segge alá adnak... Mégis az ilyenek osztják a legjobban az észt, hogy mennyire meg kell küzdeni mindenért bla bla...

Neked sosem lesznek anyagi gondjaid!

2020. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jártam, mint te. Mivel engem is parentifikált az anyám, nekem is hiányzott a lelki támasz, ezért nálam sokkal idősebb partnereim voltak. Velem egyidőset nem tudtam komolyan venni, azok pótanyát kerestek bennem mind. Szerelmes sem lettem beléjük emiatt. Te szerelmes vagy ebbe a fiúba, vagy csak úgy könnyű vele lenni, azért vagy vele?
2020. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Legyél nagyon - nagyon büszke magadra, kevés ilyen ember van! Viszont figyelj hogy a párkapcsolatodban ne használjanak ki ez miatt, hogy te mindent megoldasz. Tegyen a pasid is valamit.
2020. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!