Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kapcsolattarto szemely,...

A kapcsolattarto szemely, miert nem ir le mindent ami a lathatason tortenik ?

Figyelt kérdés

A kapcsolattarto szemely aki felugyeli a kisfiammal a talalkozokat, miert csak a sok apro pici negativ dolgokat irja le rolunk ?

Miert nem irja bele a boldog pillanataimat is ami a gyermekem es koztem tortenik ?


2020. okt. 12. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Írj példát a negatív és a pozitív dolgokra.
2020. okt. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Mert az nem jelent fenyegetést. Ha felügyelet alatt láthatod csak, nyilván okkal erre figyel.
2020. okt. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak van igaza. A felügyelt láthatásának komoly oka van, lényeges hohy mi olyan történik, ami negatív hatással van a gyerekre.
2020. okt. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ok nélkül nem szokás felügyelettel biztosítani a láthatás. Elvált szülők gyerekeként és elvált anyukaként írom.


Arra tippelnék - nem tudom, nálatok mi ennek a helyzetnek az oka - , hogy az a személy, aki felügyel, biz. szempontok alapján muszáj, hogy figyeljen biz. kritikus dolgok jelenlétére, és ezt összegezze.

Nem a gyönyörű pillanatok túlnyomó többsége - mint előzmény - miatt szokott a láthatás ebben a formában zajlani, sajnos. Itt most egyedül te tudod, mi az, ami miatt nálatok ez a rendszer van.

A saját életemben rendhagyó módon, extrém normálisan ment ez akkor is, amikor én voltam a gyerek, meg most is, amikor a mi közös gyerekünkkel tölt időt az apja.



Veled együtt bízom abban, hogy ez átmeneti jelleggel van így, és hamarosan nem kell, hogy kritikus tétel kerüljön a jegyzetébe, és akkor mehet minden olyan módon, ahogy a többi elvált szülő - gyerek találkozásnál.

2020. okt. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Miért van sok apró negatív dolog? Ezek gondolkodj, aztán nem lesz mit írnia.
2020. okt. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

Tudja szösz. Kolléganőm fiát a volt feleség szivatja ezzel, állandóan feljelenti őt és a nagymamát, de közben ő bem hajlandó együtt működni, a gyerekeket nem viszi orvoshoz (két éve a bíróság kötelezte anyukát, hogy a nagyobbik gyerek sérvét igenis meg kell műttetnie). A legdurvább az volt, amikor a rendőröket küldte rájuk, hogy molesztálják a gyerekeket, és jobb hijján házkutatás keretében lefoglaltak egy bontott üveg babaolajat... A gyerekek utálnak hazamenni. Ja és közben anyuka, aki ágál a nagymama ellen közben jegyzőkönyvne veteti, hogy majd amíg a megbeszélés tart, addig a nagymama vigyáz a gyerekekre. Most pár hétig ők is felügyeltre jártak, de a családsegítősök is csak széttárták a kezüket, a törvény kötelezte őket, de látják, hogy nincs gond.

Ja, és az orvosi ellátátlanság miatt az előző kapcsolatából származó lánya mozgássérülr lett, a fiúk közül a nagyobbikat idegileg vágta tönkre, és évekkel ezelőtt, amikor válltak, már akkor kijelentette (le is van írva), hogy a kisebbik fiú is fogyatékos lesz...

Kitartás!

2020. okt. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És van az a példa, amikor nem köcsög a nő, hanem bántalmazó az apuka-Ennek ELLENÉRE is megkapja a láthatást-az anyának meg semmi más esélye minimálisan védeni a gyereket a felügyelt láthatáson kívül..
2020. okt. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem mondtam, hogy az apák tökéletesek, ahogy az anyák sem azok.

A jogrendünk mégis erősen anya párti.

Az azért megvan, amikor anyuka láthatáson halálra szurkálta a nyolc éves lányát, mert az apja új párját anyának nevezte? Apa meg hiába jelezte, hogy gond van, szeretne felügyelt láthatást?

Nem mondom, hogy nincsenek indokolt esetek, mert vannak. Viszont jobban utána kellene nézni a dolgoknak, mielőtt születik egy ilyen döntés. A gyerek érdekében.

2020. okt. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
És az megvan, hogy egy zakkant anyára jut ötszáz bántalmazó apa? A jogrend nem anyapárti, pusztán annál szokott maradni a gyermek, aki törődik vele, és napi szinten ellátja. Mivel a férfiak túlnyomó része szereti ebből kihúzni magát, a gyerek az anyánál szokott maradni általában. Nem állítom hogy nincsenek jó apák, sőt kifejezetten kedvező változásokat látok az elmúlt tíz évben, de még mindig az a jellemző hogy az anyára nyomják a gondozást.
2020. okt. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Elhiszem, hogy igazad van. Viszont én nem a statisztikákat nézem. Nőként több olyan nő ismerősöm is van, akik ugyan nem bántották a gyereküket, csak annyira elhanyagolták, hogy nevelőszülőknél, vagy intézményben kötöttek ki. Ugyanezek a nők facebook post-ban hol azon siránkoznak, hogy ők mennyire rossz anyák -és a kommentekben a hasonló beállítottságúak bizonygatják, hogy nem azok, csak a körülmények áldozatai. Hol éppen az aktuális szerelmi bánatukon siránkoznak. Holott ha a gyerekek itthon vannak, rokonoknál, a közelükbe sem néznek, nem látogatják őket, a pár kapcsolataik, és életere szóló szerelmeik meg csak pár napig tartanak. A kedvencem, aki azon kesereg, hogy nem tud most Pestre járni a barátjához, akit annyira szeret, igaz ha össze is költöznek, a gyerekek bem mehetnek oda, mert a arác olyan kis lakást tudott venni... Az más tészta, hogy a pasi már a csaj elmondása szerint is az elején kijelentette, hogy neki más gyereke nem kell. De a gyerekek (15, 13) a "buták", hogy ezt nem fogadják el...

Elvált szülők gyerekeként meg tudom, hogy egy anya mikre képes. Még így is, hogy felnőttem. A mostani "mostohámat" már felnőttként ismertem meg, az első találkozásunk után anyám megkérdezte, hogy milyen (teszem hozzá, ha rajta múlik, a találkozás nem is jön létre), annyit mondtam, hogy jó fej, anyám három napig nem állt velem szóba.

2020. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!