Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne segiteni...

Hogyan lehetne segiteni közeli felnött koru családtagon, ha kábitoszer függő lett, és a munkahelyét elvesztette?

Figyelt kérdés

#kábitoszer függőség
2020. okt. 18. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából sehogy. Csak is saját magának kell elhatároznia, hogy változtatni akar.

Te fejre állhatsz, megadhatsz neki bármit ha ő maga nem látja be a problémáit és nem akar változást.

2020. okt. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az #1-hez.

EGy alkoholistát se lehet leszoktatni. Csak saját maga képes rá, ha felismeri hogy baj van, és AKARJA a változást.

2020. okt. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Penzben tamogatnam addig, ha tenyleg nagyon kozeli rokon (anyam,apam, tesom,gyerekem), ameddig megcsinalja az elvonot. Tehat fizetnem az alberletet mondjuk (ha albiban lakik),kuldenek /rendelnek neki kajat, segitenek neki munkat keresni.Csak ugy penzt nem kuldenek neki, meg ha elvonon van, akkor sem, mert meg lesz a kisertes, hogy azt masra koltse ahelyett, hogy enne. De ezt mind azert, mert megtehetnem, az en eletemet nem veszelyeztetne ez a kiadas. Ha vegzett az elvonoval es elkezdett dolgozni, utana neki kell mar megoldania, nem segitenek neki ilyen teren tovabb. Ha visszaesik, akkor sem.


Igazabol meg van az eselye, hogy ez egy meddo vallalkozas, mert sajat maganak kell akarnia nyilvan en helyette nem akarhatom, de nem tudnek ugy a tukorbe nezni, hogy nem probaltam meg mindent. Van, aki mentheto, van, aki nem.

Szerintem egyebkent azert vennem ennyire a szivemre, mert egy kicsit tudok vele azonosulni. Volt egy ido, amikor depresszios voltam, es sokat ittam, de kimasztam belole, viszont nagyon jol jott volna a segitseg, de nem volt.

2020. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem adni neki, kapcsolatot tartani vele, hogy érezze nincs egyedül és elvonóra beküldeni. Ha pedig erőszakoskodni próbálna, vagy neadj isten lopni tőled azonnal feljelenteni.
2020. okt. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
"Meghoznám a kedvét", hogy leszokjon. De persze ezt csak egészséges kereteken belül, ha látom h nem hajlandó részt venni ebben az egészben akkor hagynám.
2020. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha ő is akarja akkor megfelelő alapítványhoz, addiktológushoz irányítani. Ha nem akarja akkor sajnos nincs mit tenni.
2020. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Bonyolult kérdés. Sok mindentől függ. Milyen szert használ, milyen mennyiségben, mióta, milyen a kapcsolatod vele, mi vezetett idáig… A drogfüggők általában az életükben lévő valamilyen űrt próbálnak kitölteni az anyaggal. Ezt a hiányt kell valahogy feltölteni értelmes és értékes tartalmakkal. Fontos, hogy találjon valami olyan elfoglaltságot amiben örömét leli és értékesnek érzi magát általa, jelöljön ki reális célokat és dolgozzon az elérésükért. Röviden fogalmazva találnia kell valami értelmet az életének. Ha ezek nincsenek meg, egy esetleges elvonókúra után ott folytatja ahol abbahagyta. Azt, hogy ebben te hol tudsz segíteni, kívülről nehéz lenne megmondani. Gyakran egy beszélgetés is sokat segíthet.
2020. okt. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Felvennem a kapcsolatot pl. veluk:

[link]

2020. okt. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mostanig az anyjával, és szintén felnőtt koru húgával, a szülei lakásában élt, de semmilyen költséghez nem járult hozzá, még amikor jo fizetése volt, akkor sem.

Az volt a szándékom, hogy adok neki egy nagyobb összeg pénzt, ha biztos lehetek benne, hogy új életet kezd, és nem költi a pénzt kábitoszerre.

De erről lemondtam.

Mindenkinek köszönöm a válaszát.

2020. okt. 18. 20:47
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Sehogy!

10 év után feladtam. Én belebetegedtem, tönkrementem, öregedtem 20 évet.

Sehogy!

2020. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!