Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatalok! Ti munkahelyen,...

Fiatalok! Ti munkahelyen, vagy családtagok számára szerettek jobban dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy vagytok vele, és huszonéves vagyok és mindkettőt tapasztaltam már. Én jobban szeretek a szüleimnek/nagyszüleimnek/egyéb rokonaimnak segíteni és cserébe ezért ételt kapni és fűtött szobában aludni, mint pénzért dolgozni mindenféle munkahelyen. Sokkal kevesebb stresszel jár, és jogi herce-hurcák se játszanak közre. Felásom a kertet, elém tolnak egy tál levest, aztán a meleg szobában alhatok.

2017. dec. 4. 21:53
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
én* huszonéves
2017. dec. 4. 21:53
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Ez csak gyerekként opció. A felnőtteknél úgy megy, hogy elmennek dolgozni, majd felássák a kertet, majd esznek, amit főznek és akkor van fűtött szoba, ha kifizetik a fűtésszámlát. De valóban kényelmesebb gyereknek lenni, valóban kevesebb stresszel jár.
2017. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is jobban tetszene ez az egyszerűség. De ez a mai társadalomban nem lehetséges. 😒
2017. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen kitartottság jellemző k_u____á_k esetében is, illetve szülők kedvenceként.


Van akinek ez is élet, max egy hajléktalan szemében, de egy olyan embernek akinek vannak kiadásai, esetemben egy autó és motor, ott ki fizetné a gumiztatást, olyan szervizeket amiket már magam nem tudok megoldani? Ezek még csak alap dolgok, és még nem beszéltem szórakoztató cikkekről, ruháról.


Nyilván nekem is elég volna úgy élni mint neked, ha háború után befogadna napszámosnak egy pénzes valaki és csinálgatnám a portáját, gallyaznék, festenék, barkácsolnék, jobb esetben pénzért, de amúgy kaja fejében.

2017. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Hát barátom, ha beéred annyival, hogy kapsz kaját, van szobád, ami jelen esetben jó, ha meleg, akkor nekem kicsit magas, hogy miből költesz bármire is.

Fő kérdésed olvasásakor azt írtam volna, hogy családi vállalkozásban sokkal jobb dolgozni, ahol fizetést is kapsz, de így??

2017. dec. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Huszonéves koromban a szülői gazdaságban dolgoztam. Így jó volt mert egy garzonlakás ára is összejött. De mivel még a szocializmusban volt amikor mindenkinek dolgoznia kellett valami munkahelyen, ezért fősulira kerültem majd jöttek a városi állások. Az utóbbiak egyáltalán nem voltak olyan jók mint a szülői gazdaság. De ma már legálisan is lehet otthon maradni és ott megélni, nem minősítik közveszélyes munkakerülőnek, ezért újra akarom éleszteni azt a gazdaságot.
2017. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%
Az a legjobb, ha magadnak dolgozol, magadnak osztod be az idődet. Ezt írtam volna a fő kérdésedre válaszként. De elolvasva a többit, egy életképtelen kis mócsing vagy, aki sokra nem fogja vinni.
2017. dec. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Ezt nem igazán értem, kérdező. Ha nem ásod fel a kertet, vagy nem segítesz éppen semmit, akkor nem adnak enni és az utcán kell aludnod?

A kérdésedre válaszolva: egyik sem. Én a saját vállalkozásomban szeretek dolgozni, alkalmazottként semmi pénzért nem dolgoznék, és a családomtól se viselném szívesen, ha ugráltatnának.

2017. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Hát, ez így elég vegetálósan hangzik.

A munkámért kapok pénzt, amiből tudok venni élelmiszert, abból főzök. Valamint a fűtést is kifizetem belőle. És néha veszek egy repülőjegyet, és elrepülök valamelyik európai városba.

De ha te beéred egy adag levessel meg egy meleg szobával, kedves egészségedre. Nem szívesen lennék hajléktalan a saját életemben.

2017. dec. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Munkahelyen, megdolgozni valamiért ami az enyém és csak az enyém, hogy senki semmit ne tudjon aztán a fejemhez vágni, esetleg majd valamikor a távoli jövőben. Családtagoknál mellesleg nincsenek olyan juttatások sem, mint amilyenek normális esetben minden magyar állampolgárnak megjárnak egy munkahelyen. Nincs pl. utalvány, patika kártya, szép kártya, jutalom, 13. havi fizetés, meg a többi.
2017. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!