Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellne tennem a zsarnok...

Deadspacefan kérdése:

Mit kellne tennem a zsarnok szüleim ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a szüleim teljesen kiidegelnek. Régen általánosban nagyon kövér voltam, csúfoltak engem a szüleim, hogy "dagadt disznő, fogyjál le" stb. Lefogytam, amikor középiskolába kerültem, gondolom kamaszodtam, és változott a testem meg miegymás. És már majdnem két és fél éve együtt vagyok a párommal. És elegem van már, hogy állandóan mindenből anyám a páromat hozza ki hibásként. Lefogytam, és már egyből anorexiás vagyok az anyám szerint. Minden rosszat amit teszek, vagyis minden ami az ő szemében rossz, az mind vagy azért van, mert sovány vagyok, hülye vagyok, vagy a párom tehet róla. Ő szerintük idegbeteg vagyok, közben meg csak ők csinálnak ki idegileg. Minden amit csinálok, például megeszek egy tál görög salátát, akkor az a párom miatt van, meg amiatt, hogy anorexiás vagyok. Már nem bírom idegekkel. Mit kellene tennem szerintetek? Amire kikerülök a házból, addigra kész idegroncs leszek.

2020. okt. 18. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%

"Egy olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy"

Ezt tanítják valahol ezt a szofordulatot? Tisztára idegesítő...

2020. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Koltozz a parodhoz.
2020. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Tegyél rá magasról mit mondanak. Próbáld meg nem fel húzni magad minden beszóláson, vagy vágj vissza, vagy költözz el
2020. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha már dolgozol, mindenképp költözz össze a pároddal. (Ha nem, akkor is meggondolandó.)

A szüleidnek meg mondd meg, hogy akkor állsz velük szóba legközelebb, ha normális ember módjára fognak veled viselkedni.

És nézz utána, mit jelent az a kifejezés, hogy "mérgező szülő".

2020. okt. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy ideig biztos nem tudok összeköltözni a párommal, mert egyetemre megy, és a szülei szigorúan veszik a tanulást. De ők sokkal rendesebbek alapból is, és velem is. Én az a baj, hogyha megszólalnék, akkor az intézettel fenyegetőznek, meg ilyenek. Azt még nem is említettem, hogy kisebb korom óta annyira megvertek, hogy lett rajtam kettő heg
2020. okt. 18. 21:05
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves vagy?
2020. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Nézd, bizonyos kor fölött, már nyugodtan megmondhatod a szüleidnek, hogy törődjenek a saját dolgukkal. Nyilván nem kell így az arcukba vágni, (főleg ha még ők tartanak el) de azért nem kell finomkodni. Kerek perec meg kell mondani nekik, hogy egyáltalán nem normális amit csinálnak, és ezzel csak azt érik el, hogy a jövőben nem fogod tartani velük a kapcsolatot.


A párválasztáshoz pedig már végképp semi közük! Véleményük lehet, de legjobb, ha megtartják maguknak. Ennyi! Nincs beleszólásuk. Te sem vonod őket kérdőre, hogy "miért pont őt kellett elvenned".


Egyébiránt azt javaslom, hogy elsősorban ne itt keress választ, hanem kérj segítséget a barátaidtól, ismerőseidtől, ne adj Isten a nagyszüleidtől (már ha vannak, és jó velük a kapcsolatod).


Ha ez sem segít akkor szakértőhöz fordulnék. (Pl.: családterápia)

(A bántalmazást, fenyegetőzést meg talán a rendőrségre bíznám, jobb nem elhallgatni az ilyet, bár gondolom nem olyan könnyű ezt a lépést megtenni.)


A gyakorikérdéseken max. tanácsokat kaphatsz, de választ nem, megoldást pedig végképp nem.

2020. okt. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Gyerek még...
2020. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el.
2020. okt. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de a zsarnok szó jelentését nézd meg a szótárban, mert biztos nem az, amiről írsz.
2020. okt. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!