Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most miért ilyenek a szüleim?

Eboshi kérdése:

Most miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy külföldi gyakornoki programra, fel is vetettek. Novembertől kellene hat hónapot Varsóban töltenem, a Roche-nál mérnök gyakornoki programon. Az egyetemet nem befolyásolja, jelenleg online oktatás van, jövőre is az lesz, minden jel szerint. Nem kell passziválnom, sem halasztanom, mivel az utolsó két félévemet csúszásban csinálom, 2-3 tárgyam van. Ami szintén online.


Nem értem a reakciójukat, mikor mondtam, hogy felvettek, egyből nekem estek, hogy mégis mit képzelek, miből akarok megélni, tiszta hülye vagyok, hogy alja munkáért (gépészmérnök gyakornok???) megyek külföldre, akkor kellett volna elvállalnom, ha háromszor annyit fizetnek (22 PLN brutto), bezzeg Pesten egy parkolóőr 300-at megkeres havonta, ha annyira dolgozni akarok, miért nem jó nekem a Lidl, jól fizet az is, előbb az egyetemet kellett volna rendbe tennem, stb.


Egész életemben úgy neveltek, hogy haladjak, tanuljak, fejlődjek, az eszem az, amivel nekem jövőm lehet, teljesen megörültem, hogy egy ilyen lehetőség tálcán jött elém, erre nem értem, miért ez a reakció?


Most nem jól döntöttem, hogy elfogadtam?



2020. okt. 20. 17:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

Biztos, hogy rosszul esik, de lépj túl rajta/rajtuk. Nagyon sok ember fel az ismeretlentől, a változástól, szerintem ők ezt a felelmüket vetítik ki rád.

Nem hiszem, hogy hosszú távon haragudni fognak rád, viszont bizonyíthatsz nekik, hogy képes vagy megcsinálni :)

2020. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

Már miért kéne érted menjenek autóval? Ha orvoshoz kell menned, elmész orvoshoz. EHIC kártyával ugyanúgy ingyenes mintha lengyel állampolgár lennél.

fél évet voltam erasmuson, mindent magam oldottam meg, csak a szokás miatt hívtam fel hetente 1x a szüleimet.

22/F

2020. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem ilyen sikeres gyermekem lenne, támogatnám ahogyan csak lehetne. Főleg, ha megállna kint a saját lábán!
2020. okt. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%

Ügyes fiu vagy!

Tegnap délután még úgy tetted fel a kérdést, hogy szinte mindenki a szüleid mellé állt! Aztán hírtelen eltünk a kérdés!

Most szépen átfogalmaztad a kérdést úgy, hogy csak neked adjanak igazat és ne is értse senki meg a szüleidet.

Én tegnap is ezt válaszoltam:

Ha saját magad oldod meg az anyagi részt, /tegnap még szó sem arról, hogy fizetést kapsz, de arról igen, hogy a szállást magadnak kell megoldanod, gondolom az étkezést is/ szóval ezt te tudod finanszírozni?

Mert ha nem és a szüleidtől várod, hogy eltartsanak egy idegen országban, akkor nagyon nincs igazad.

Értem én, hogy jó dolog ez, de menő nagyfiut játszani majd akkor kell, ha megkeresed a rávalót!

2020. okt. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
29%
#14: ez így teljesen más. :/
2020. okt. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
75%

Ez egy óriási lehetőség, nagyon gratulálok! :) Semmiképp se hagyd ki.

Bár ez másabb, de engem anno az anyagiak miatt nem akartak engedni ide Pestre tanulni, nagy nehezen aztán meggyőztem őket, hogy de én akkor is jönni akarok, mert otthon semmilyen karrierlehetőség nincs. Na hát azóta is azt hallgatom, hogy de jó, hogy feljöttem és megtaláltam a helyem, tanulok és építem közben a karrierem.


Anyagiak mellett az lehet még a gond, amit írtak is korábban, hogy félnek úgymond, hogy a gyerekük kirepül a fészekből, nem lesz itt, úristen mihez kezd magával. Nálunk is volt hasonló oka annak hogy először nem akartak engedni, szóval ezt is simán el tudom képzelni.

2020. okt. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

Neked van igazad teljes mértékben. Tudom míg nincs gyereked, addig bele sem tudsz gondolni, milyen lehet a szüleidnek, hogy messzire mész tőlük. Én sem gondoltam volna, még csak 2 évesek a fiaim, de már előre félek, mi lesz ha csak kirándulni mennek több napra, nem hogy hónapokig ne lássam őket.

Ezt csak úgy zárójelben írtam. Ettől függetlenül mindenképp menj el, mert soha nem lesz ilyen alkalmad, és a gépészmérnöki végzettség nagyon jó, bármikor lesz vele jól fizető munkád.

2020. okt. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%
Jól döntöttél.
2020. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
84%
Gyakornokként adnak a kintiek valamennyi pénzt?
2020. okt. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!