Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam otthon, hogy "ki...

Elmondjam otthon, hogy "ki fognak hallgatni" egy kollégiumi fegyelmi tárgyaláson?18l

Figyelt kérdés

Van egy csaj, akit a barátunknak hittünk viszont elég szépen meglopott mindenkit, akivel egy szobában volt valaha az elmúlt négy évben. Én soha nem voltam a szobatársa, viszont engem is sikerült meglopnia. Igazából úgy történt, hogy egy közös barátunk szülinapjára összedobtuk a pénzt, és akkor még nem úgy tűnt, hogy ő a tolvaj, így ő nála volt az összeg. De végül nem ő vette meg az ajándékot, hanem egy másik barátnőm, akinek viszont tökre nem adta oda az összegyűjtött pénzt, és ebben én teljesen biztos vagyok, mivel azzal a csajjal, aki megvette az ajándékot, konkrétan huszonnégy órában együtt vagyunk a koliban,mivel szobatársam.

Dehát a csajszi, akinél lett volna az ajándék összege, mint kiderült végig ő lopkodott a többiektől több mint három éven keresztül, és most bebizonyosodott, mivel a szekrénynulcsa előkerült a szobatársa szekrénye aljáról, úgy hogy annak a lánynak eltűnt egy nadrágja. És igazából mindig olyan szobából tűntek el dolgok, ahol az a csaj lakott... Csak most jutottunk el oda, hogy már teljesen biztosak vagyunk benne. És mi le akartunk ülni vele megbeszélni, hogy mi is ez tőle az évek alatt, viszont mostanában egy csomót hiányzott, így végül a tudta nélkül szóltunk a koliba. Ebből az lett, hogy jó akkor írjuk fel egy lapra, hogy évek alatt mekkora értékeket lopott össze a csaj. Igazából tőlem, ha ezt az ajándékra összedobott pénzt nézzük, ami nem arra ment, akkor engem szerencsére csak kétezer forinttal sikerült lehúznia. De az évek alatt neki kb öt személy váltakozott szobatársként, és tőlünk körülbelül 150 ezer forint értékben sikerült lopnia, és ez állítólag csak az a része, amiben teljesen biztosak, illetve fel tudják idézni, hogy körülbelül mikor. Szóval emiatt valószínűleg ki fogják rúgni a csajt, és nekem rohadtul bűntudatom van, hogy én is benne vagyok, pedig én nem tettem semmi rosszat, csak azért mégsem kellemes, hogy konkrétan részt kell vennem a fegyelmi eljárásban, ami után ki fogják rúgni nagy valószínűséggel az egyik olyan személyt, akit évekig a barátnak hittem/hittünk. Illetve rendőrségi ügyet nem szeretnénk ebből, legalábbis akik jobban megszívták ők nem, illetve nyilván én sem, mivel azt az összeget önszántamból adtam oda.(Csak aztán rohadtul nem arra lett elköltve, mint amire közösen meg lett beszélve mindenki által, aki benne lett volna az ajándékozásba)


És én nem tudom, hogy beszéljek-e erről itthon a szüleimnek,mivel azért jó lenne valakivel beszélni erről, viszont nem túl jó a kapcsolatom egyikőjükkel sem, ezért tartok tőle, hogy csak az lenne, hogy megkapnám, hogy hogy lehettem ilyen hülye. Egyébként a nagymamámmal talán beszélnék is róla, csak nem biztos, hogy akarom, hogy a szüleim is tudják, viszont lehet,hogy mama elszólná magát véletlenül és akkor még itthon is sértődés lenne. Illetve még egy probléma, hogy nem tudom, hogy kapok-e erről valami leveles értesítőt, mert ha kapnék, akkor beszélnék róla itthon.


Szerintetek beszéljek erről itthon?18l



2020. okt. 22. 00:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tettél semmi rosszat,kész.

Egyébként mondd el otthon,nem árt ha a ők is tudnak róla.

2020. okt. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már neked legyen lelkifurkád a tolvaj barátnőtök miatt. Nem csak téged az egész társaságot megkárosította. Hogy bíznátok meg benne ezután? Ráadásul a kolira se vet jó fényt, ha hagyná ezt. szóval megérdemli, hogy kirúgják. Az, hogy tanúként meghallgatnak nincs benne semmi rossz, megkérdezik, hogy mit tudsz az ügyeiről. Viszont ott kicsit érthetőbben kéne fogalmazni. Neked elég az ajándéko sztorit elmondani, ha másban nem károsított meg: hogy Gizinek adtátok az összegyűjtött pénzt, de közben Julcsi vette meg az ajándékot és Gizi nem adta neki oda a lóvét a mai napig. Majd a többiről beszámolnak a volt szobatársai, hogy mikor mi tűnt el, kb milyen értékben. Védeni nem kell, nem is szabad, maradj tárgyilagos. Ez nem bemártás, csak elmondod a tényeket, aki meg bűnös úgyis megkapja a "jutalmát", magának csinálta a bajt.


Ha akarod elmondod a szüleidnek, ha akarod nem. Te nem követtél el semmit.

2020. okt. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mondd el a szüleidnek, te nem csinàltál semmi rosszat. A lány miatt meg ne legyen lelkiismeret furdalásod, valamikor meg kell tanulni, hogy a tetteinek következményei vannak. Arról nem is beszélve, hogy a lopás eleve egy undorító, gusztustalan szokás, pláne ha az ember a barátaitól lop.


Majd közmunkán átèrtékeli az életét.

2020. okt. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

A gyerekem nem lop.

De ha ilyenek gyanúsítanátok, hogy évekre visszamenőleg ráfogtok mindent a mostani így miatt, hát nem hagynám annyiban. Azért ez szerencsére nem így működik.

Meglepne, ha lenne koli, ahol ez így megy.

2020. okt. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nálunk a suliban is volt olyan aki lopott mint állat. Nem lett belőle rendőrségi ügy, mert nem volt büntethető a kora miatt. "Csak" egy botrány volt belőle. De a 18 éves már bőven büntethető, plánrle ha van bizonyíték meg vannak tanúk is. Szép, hogy a te gyereked nem lop, ez a normális. De sajnos sokan vannak akik igen.
2020. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyaként örülnék neki ha ilyet a lányom megosztana velem.
2020. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%
15, de gondolom, nem évek múlva akarták ráfogni mindent. Azért nem mindegy, hogy lopsz, lebuksz, vagy lebuksz és visszamenőleg mindent a nyakadba varrnak, ami évek alatt eltűnt.
2020. okt. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem te loptál így szerintem nyugodtan elmondhatod.
2020. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Hát itt senkinek nem állt szándékába semmit a nyakába varrni, viszont az évek alatt csak onnan tűntek el dolgok, ahol ő is ott volt, mint szobatárs.

Illetve az ajándékra összegyűjtött összeget tényleg nem adta oda annak, aki végül megvette az ajándékot, aki megvette végül, ő is mondta, meghát azzal a barátnőmmel konkrétan a nap huszonnégy órájában együtt vagyok és láttam, hogy nem lett neki odaadva.

2020. okt. 22. 11:25
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nyugodtan a szüleidnek. A nagymamának majd elmondják ők, ha akarják. Te nem vagy belemártva semmibe. A kihallgatáson csakis azt mondd, amit láttál, de semmi esetre se azt, amit most tőled idézek: "...azzal a barátnőmmel konkrétan a nap huszonnégy órájában együtt vagyok és láttam, hogy nem lett neki odaadva." Nem lehet látni azt, ami nem történt meg. Ezt akkor mondhatnád, ha sziámi ikrek lennétek, de még akkor sem, mert Te alhattál, amikor az ikertestvéred átvette a pénzt. A helyes válasz: nem hallottam senkitől, hogy átadták volna neki, vagy megkapta volna valakitől a pénzt. Mivelhogy ez az igazság, és nem az, amit csak feltételezel. Ne add az ügy kivizsgálójának a szájába, hogy hogyan döntsön. Nem vagyok jogász, de munkakörömből kifolyólag sok-sok éven át jártam bíróságra.
2020. okt. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!