Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy érjem el, hogy a szüleim...

Hogy érjem el, hogy a szüleim átérezzék, amit én, és leálljanak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16/F vagyok. Hárman vagyunk testvérek, két húgom van, ikrek, 14 évesek.


Akármi rossz történik otthon, a szüleim azonnal arra gondolnak, hogy én csináltam. Pl. tegnap eltört egy váza, ami anyám kedvence volt. Hivtak, hogy miért törtem el. Meg ha a húgaimnak baja van, azonnal, hogy miért piszkálom őket. A piszkálásukal két éve leálltam, azóta kerülöm is őket.


Egy szülő irányába működhet a szeretetmegvonás, meg ha idegenként kezelem?


2020. okt. 25. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Hagyd a fenébe, két húg te vagy a nagytesó mindig téged fognak elővenni. Egyrészt meglehet tőlük kérdezni miért kell a kicsiket ennyire félteni. De max ne szólj senkihez.
2020. okt. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Es a vazat vegul is ki torte el?:-)


Ez mindennapos problema? Vagy csak heti egyszer van ilyen?

Tanulj meg rend3sen kommunikalni anyadekkal. Vedd a vazas peldat: anyad jon mondja miert torted el? Te higgadtan visszaszolsz anya nem tudom mirol van szo legyszi mondd el, mutasd meg figyelek szeretnem erteni. Elmondja...te meg elmondod amit te tudsz peldaul: en legutobb talan meg tegnap ezt a vazat ott lattam a helyen, nem jartam arra es nem emlekszem hogy levertem volna. Sajnalom hoigy eltort, biztos bosszanto. A lanyokat kerdezted mar, hogy ok esetleg tudjak mikor vagy hogy tort el?

Ha meg megis kiderulne ludas vagy a dologban es rohangaltal es meglokhetted csak nem emlekszel nem vetted eszrehigy leesett es kettetort, akkor meg azt kell mondani hogy igen egywzer elrohantam a szekreny mellett de nem hallottam hogy leesett volna ha ekkor tort el szornyen sajnalnam. De nem tudom sajnos mi tortent.



A szeretetmegvonas nem jo. Nincs ertelme. Tesoid koraszulottek voltak? Lehet amiatt kiveteleznek veluk annyira, mert kicsikent ketseges volt eletben maradnak e es egeszsegesek lesznek e? De ha idore szulettek es nem volt kulonosebb problema veluk akkor igen t3 vagy a nagy a fiu. Nalunk lany letemre mindig en voltam eloveve, de kulonosebben nem erdekelt.

2020. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem megsértődni kell,meg a szeretetet megvonni,hanem higgadtan kezelni ezeket a helyzeteket.

A 2-es tökéletesen le is írta,hogy mit kellene csinálnod (ment is a zöld).

2020. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Velem is ez van. 16/L vagyok az öcsém 10/F. Ő az icike-picike babucika, aki soha nem tesz semmi rosszat, én vagyok a gonosz boszorkány, aki bántja a babácskát. Közben ő jön fel a szobámba, pakolja szét a cuccaimat, kapcsolgatja a TV-met, bökdös, direkt csámcsog és cuppog mellettem. Volt, hogy lek*rvázott (mert befejeztem a fogmosást, mielőtt a helyemre engedtem), anyám meg se hallotta, de ha én annyit mondok rá, hogy hülye, akkor már megy a fejmosás. Nekem az segített, hogy amikor gyanúsítgatnak vagy alaptalanul vádolnak valamivel vagy csak az látják a történetben, hogy én miért voltam rossz, akkor egyszerűen ignorálom őket. A szemükbe nézek, azt mondom “nem én voltam” és elmegyek. Vagy látványos hisztibe kezdek és elpanaszolom, hogy ő mit csinált. Lehet hülyén hangzik és néha van belőle gond, de legtöbbször a hiszti vagy a higgadtság működni fog, esettől függ, melyik.

Kitartást!

2020. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
A szeretetmegvonás nem jó. Mert el fogtok hidegülni egymástól. Ha így látod, legjobb lenne nyugodt körülmények között megbeszélni velük, lehetőleg olyankor, amikor a lányok máshol vannak. Mondd el nyugodtan, hogy mi esik rosszul tőlük és miért. Kérdezd meg, hogy szerintük kellene-e valamiben változtatnod a viselkedéseden, de cserébe kérj te is dolgokat, amiben ők változtassanak!
2020. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki törte el, de biztos nem én!!! A gond az, hogy nincs kamerafelvétel, ami ezt bizonyítaná.


Rendszeres problémáról beszélek, a váza egy példa a sok közül.

Sokszor elmondtam már nekik mi bánt, mi a helyzet, mindig a szemembe hazudják, hogy változtatnak, de ez úgyis hazugság. Tehát a beszélgetés, mint megoldás, nem játszik.

Az elhidegülés már megtörtént a hazudozásaik miatt...


Igen, koraszülöttek voltak a húgaim. De ha emiatt van ez az egész, a szüleim miért engem büntetnek emiatt?


Amúgy köszi a válaszokat, sokkal jobbfejek vagytok, mint a szüleim. 😉😉

2020. okt. 25. 11:33
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Bocs, de én ezen nem tudok túllépni a húgaiddal kapcsolatban:

"A piszkálásukkal két éve leálltam, azóta kerülöm is őket."


Szóval piszkáltad, bántottad őket? Miért? Oké, hogy már 2 éve abbahagytad, de ha előtte éveken keresztül azzal éltek a szüleid, hogy te bántod a másik kettőt, akkor az nem csoda, hogy beléjük ivódott. Te megértetted azokban az években a húgaidat, átérezted amit ők, és leálltál? Sokáig tartott. Jó, nem tudom hogyan, miért és mennyire piszkáltad őket, de ha magad is bevallod, akkor az az érzésem, elég durva lehettél. Nekem ez, mint egykor nagytesó által terrorizált kicsinek, fájdalmas sebeket tép fel, és ironikusnak érzem, hogy most annyira elvárod az együttérzést, miközben te magad nem voltál empatikus, sőt ha jól értem, bántalmazó voltál...

Persze ez a többi, húgaidtól független esetre (mint pl a váza) nem vonatkozik.


Azért a szüleidnek sem kéne fejben a múltbéli állapotban ragadni, és utólag is örökké rajtad verni le a port mindenért. Szerintem mondd mindig, mikor elővesznek, hogy "nem én voltam, már megmondtam, hogy nem én vagyok mindenért a hibás". Egyszer majdcsak felfogják, és sikerül továbblépniük.

2020. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7-es: a te válaszod is hasznos, de pár dolgot félreértettél.


Nem terrorizáló meg bántalmazó voltam, gyerekes csínyekről volt szó, pl. egyszer megettem az összes epret és rájuk fogtam. És azóta bocsánatot kértem tőlük. Azért kerülöm őket, mert nem akarok a szüleimnek támadási felületet hagyni.

2020. okt. 25. 16:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a húgaiddal kéne rendbe raknod a kapcsolatokat első körben. Ők simán tűrik, hogy olyanért érjen vád, amiről ők is tudják, hogy nem te tetted? Mondd meg nekik, hogy ez nem kóser és álljanak ki melletted. Semmiképpen sem jó, hogy a szüleid nevelése szétválasztott titeket.
2020. okt. 27. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!