Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rettegek a szüleim halálától...

Rettegek a szüleim halálától már, ez normális? Mi lesz velem utánuk?

Figyelt kérdés

Sosem foglalkoztatott a halál, szerencsésnek mondhatom magam, mert az összes nagyszülőm él, két dédszülőm is.


De az egyik barátnőm apukája nemrég elhunyt egy balesetben, azóta sokszor gondolok arra, hogy mi lesz, ha a szüleim meghalnak? Nincs testvérem, gondolom, nekem kéne majd mindent intézni, de pont a szüleim azok, akik mindent elintéznek nekem/velem. Legyen az akár hivatalos dolog, pl. lakásvásárlás, vagy új útlevél elkészítés, akár orvosi vizsgálat, bármi.

Kisebb dolgokat megcsinálok, megtankolom az autómat, kicserélem a villanykörtét, de múltkor elromlott a mosógép, azt sem tudtam, mit csináljak vele, kit kell hívnom.


Nem vagyok antiszociális, csak elvagyok a kis saját világomban, a dolgaimmal, magam problémáival. De mostanában sokszor eszembe jut, hogy mi lenne velem a szüleim nélkül, hogy boldogulnék és mi lesz, ha ők már nem lesznek? Régen örültem, hogy nincs testvérem, hogy csak hárman vagyunk, de most úgy érzem, hogy egy testvérrel ez könnyebb lenne, mert akkor nem egyedül maradnék (anyukám 50 lesz idén, szóval erről már lecsúsztam:D).


ápr. 23. 23:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
Talán itt az ideje, hogy leülj a szüleiddel, és nem a gyakorin kérdezd meg, hanem beszéljétek át, és készítsenek fel. Másoknál igy megy, sőt tovább megyek, legyen meg az a személy, személyek akikhez tudtok fordulni-ha bármi történik. Kell, hogy a szüleid előre látók legyenek, és mindenre fel legyél készítve. Ne akkor egyedül kapkodj. Más családnál a gyermekek legkésőbb 20 éves koráig ez a felkészítés már megtörténik.És meg vannak azok a személyek, akikhez azonnal tudsz fordulni-ha nem jó vagy nincs, vagy már kiismert a tágabb családdal a kapcsolat.
ápr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
4%
*vagy már kiismert a tágabb családdal a kapcsolat és biztos, hogy nem fogsz hozzájuk fordulni.
ápr. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
10%
A szülők nem hagyják magukra haláluk esetén sem a gyermekeket, hanem még akkor is igyekszenek a terhet csökkenteni ami akkor a gyermeket éri, amikor ők már elmennek/elköltöznek egy másik világba.Szóval itt az ideje, hogy leülj velük.
ápr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
17%
Nyugi, nem csak a szüleid, te is meg fogsz halni.
ápr. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
85%
Aki egyszer megszületett az meg is fog halni,ezt el kell fogadni.Gondolatban készülj fel erre.Mindenkinek eljön majd az utol órája.Önállósodj.Neked is családod lesz,ők lesznek számodra az elsők már akkor.
ápr. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
58%
Ha elromlik a mosógép, akkor nyilván a postást kell hívni...
ápr. 24. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól, hogy a szüleid elnek-e vagy sem, felnott emberként meg kell tanulnod ellátni magad. Nem élősködhetsz másokon örökké (vagyis tulajdonképpen van, aki megtalálja a módját, hogy ezt tegye, akkor is, ha nincs családja, de rettenetesen visszataszító és egyben szánalmas is. Ne legyél ilyen!)
ápr. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írsz, mind olyan dolgok, amiket képes vagy megcsinálni.


Neted van, akkor gondolom, a Google használata is megy. Pl ha útlevelet akarsz, rákeresel, kijön, hogy hova kell

menni, mit kell csinálni. Orvosi ügyek: háziorvoshoz fordulhatsz, ő ad beutalót is. Magánban beutaló nélkül is el lehet intézni sokmindent, csak fizetni kell. Stb


Ezek nem bonyolult dolgok, kezdd el, ne várj a szüleidre. Gondolom, burokban neveltek, úgy adták elő, hogy jajjj, az nagyon bonyolult, ne fáradj vele. De, ha autót tudsz vezetni, akkor ezeket mind el tudod intézni :)

ápr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
A szüleid nagyon szeretnek ez kétségtelen, de az nagy baj, hogy nem hagytak önállósodni.....
ápr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%
Szóval a szüleid neveltek egy életképtelen embert. Add át a gratulációm nekik helyettem.
ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!