Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám megsértődött rám mert...

Anyukám megsértődött rám mert azt mondtam nem voltunk közel a nagyival?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim az elmúlt pár évben haltak meg.

Ők magyarországon laktak de más városban mi pedig kiköltöztünk németországba kb 10 éve. Évente max 2x találkoztunk velük, (az öcsém miatt a többesszám) és akkor se voltak tipikus nagyi-nagypapi programok, nem sütöttünk főztünk, nem beszélgettünk SOHA személyes dolgokról csak hogy megy a suli, van e már barátom... Apukám szülei voltak, amikor nagyi meghalt szomorú voltam mert akkor már 1 éve nem láttam őket.



Bocsánat a hosszú bevezetőért, de a következő történt:

mindenszentek van, gyújtottak a szüleim gyertyát, és vacsoránál szóbakerültek természetesen. Én nem szóltam egy szót se de aztán apukám megkérdezte, hogy mondanék e valamit. Iszonyuan dühös lettem, elsirtam magam (rám nem jellemző módon) és azt mondtam, hogy ,,hát max a kirándulásokról tudnék amiken ti is ott voltatok, de egyébként nem voltunk közel szóval nem tudom, nem nagyon ismertem" .


A szüleim persze kiakadtak, hogy hogy mondhatok ilyet de ez engem rádöbbentett, hogy nekem ő tényleg idegen volt, nem tudom, hogy találkoztak a nagypapával, nem tudom hányszor volt szerelmes, azt se, hogy szerette e a munkáját és ő se többet rólam.


Ez hatkor történt azóta nem szólnak hozzám és én úgy érzem nekem van igazam még ha bunko is voltam...kicsit hibáztatom is őket mert hogy kérhetik számon a "szeretetet" ha éventi 1x 1 hétre láttam őket?

17/L


2020. nov. 1. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Szeretetet sem elvárni,sem pedig számonkérni.

Az egy dolog,hogy a nagyszüleid,de ettől még nekik nem jár(t) alanyi jogon a szeretet.

2020. nov. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
valahol igazad van, az itt a legnagyobb gond, hogy ma pont Mindenszentek van..
2020. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
igen de alapból nem is beszélünk róluk!!!!
2020. nov. 1. 20:59
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen igazad van, de hülyén reagáltál, nem volt miért dühösnek lenned. Nekik meg nem volt min kiakadni. Miért nem beszélsz apukáddal, lehetnél felnőttebb, mint ők?!
2020. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Azt én sem értem, hogy miért lettél dühös, ha egyszer nem emlékszel rájuk, nem tehetsz róla. De tekintve, hogy ünnep van, tényleg megfogalmazhattad volna kicsit szebben is. :/
2020. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Ilyenkor mindenki érzékenyebb. Ők is, te is...
2020. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Mit kellett egybol elbognod magad? Hany eves vagy te? 7-8?! Nem. Akkor?


Kulturalt modon is kezelhetted volna a helyzetet,nem pedig ugy mint egy hisztis kis fa**kalap!

Nehez lett volna szepen elmondani, hogy xx emlek fuz hozza es annyiban hagyni? Miert masztal melyebbre a kelletenel?

Nem alltatok egymashoz kozel, es errol egyikotok sem tehet, de azert nemi emleked csak van! Nem szeretetet kertek toled,hanem egy kis tiszteletet a halottaknak, halottak napjan!

En a nagypapam mostoha apja sirjara is mindig viszek viragot,gyujtok gyertyat, pedig majd 30 evvel a szuletesem elott halt meg! O nevelte fel a nagytatam es ennyi tisztelet jar neki, pedig semmilyen kozos emlekunk nincs es nem is lehetett.

Hisztis vagy es tiszteletlen!

2020. nov. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
52%
Kedves Kérdező, remélem tudod, hogy nem szabad fikarcnyit sem adni a 7-es válaszolóhoz hasonló apatikus, érzéketlen, lelkileg visszamaradott, nulla érzelmi intelligenciával rendelkező emberek véleményére.
2020. nov. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Miert jarna tisztelet a holtaknak? Témától eltér de a azzal csak magad nyugtatod ha viragot viszel, o nem tudja
2020. nov. 2. 00:31
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

7es olyan jol leirta.

Ahhoz annyit tennek hozza kedves kerdezo, hogy nekem a magam meglatasa szerint nagyon nagyon jo kapcsolatom volt 3 nagyszulommel is. Ok voltak azok, akik megertek az en gyerekoromon kivul a felnottkorom kezdetet vagy akar a dedunokaikat is. Elarulom, hogy kb 25 eves koromig kizarolag az iskolarol kerdeztek es hogy van e baratom es maguktol nem alltak neki sztorizgatni igy sokaig fogalmam sem volt nemhogy arrol hogyan ismerkedtek meg egymassal, de arrol se milyen volt a gyerekkoruk vagy az o felmenoik es sajnos azt se tudtam ok lelkileg mit es hogyan elnek meg. Aztan valahogy felnott lettem es ENGEM elkezdett erdekelni az o multjuk is. Es en kezdtem el kerdezgetni oket, hogy ez vagy az hogy volt es akkor ők is megnyiotak es meseltek teljesen hihetetlen dolgokat is. Valoszinu ha 16 eves vagyok vagy 12 es akkor mondjak el egyreszt oda se bagoztam volna vagy nem ertettem volna mi jo abban hogy elmondjak.

Szoval ne hidd hogy attol.vagy kozel a nagyszuleidhez, mert egyutt suttok vagy mert nem csak a sulirol kerdez, hanem attol, hogy te hogyan viszonyulsz magahoz a tudathoz hogy a szuleidnek is voltak szulei es azoknak is stb.


Gondolom szuleid azon ragtak be, hogy felcsattantal es max kirandulas amin ott voltatok ti is. Ez nekem ugy jon le, mintha azt mondtad volna apu mi a f..zomnak nekem kell emlekeznem rajuk ott voltatok tik is emlekezzetek ti.

Kepzeld en sose kirsndultam a nagyszuleimmel...pedig biztos nagyon jo emlek lenne.


Ha 17 eves vagy akkor majdnem felnott. Egy felnott tud bocsanatot kerni. Mondd meg sajnalod rosszul fogalmaztal es nem akartad oket megbsntani. Tudod hogy nekik is olysn sokat jelentenek a nagyszuleid, mint neked ők szulokent. Hozzateheted amit irtal, hogy magad se erted miert robbsntal ugy ki, talan a hormonok miatt vagy hogy holnap suli/kijarasi korlatozas akarmi ami valos...

2020. nov. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!