Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el azt a nevelőan...

Hogy mondjam el azt a nevelőanyámnak, hogy túl megengedő velem, felőlem lehetne akár kicsit szigorúbb is? Anélkül hogy megsértődne vagy hülyének nézne?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó h lesz . rja a fejem. Mindig kedves, jófej, sokat beszélünk.. De mivel a nevelőanyám, mindent rám hagy..


Csak ugye az utóbbi időben szétcsúsztam teljesen. Régen full jó tanuló voltam és sportoltam, most meg gyakorlatilag sz . rok a jegyeim, elhíztam és konkrétan egész nap semmi értelmeset nem csinálok


Bárkivel beszéltem erről vagy azt mondta h hülye vagyok örüljek neki, vagypedig azt hogy h nőjek fel, ha ez engem zavar, akkor tegyek ellene.. de közben azt látom másoknak ott vannak a szüleik akik nonstop cs . szegetik őket, h legyen jobb jegyed, menj el sportolni.. most nem azt mondom h ez jó, de tény h így könnyebb.. nem?


Fater külföldön dolgozik hónapokig, ha hétvégén néha hazajön nyilván nem ezzel fog foglalkozni. úgyh. gyakorlatilag a nevelőanyám nevel. a húgom, aki az ő lánya, ővele sokkal szigorúbb.

Hiába van bűntudatom h a házimunkát ha nem csinálom meg, akkor megcsinálják ők. néha önként ráveszem magam aztán persze rájövök h utálom és lustulok inkább tovább. pl. leszaladok a konyhába inni vmit, kiöntöm a felét a földre véletlen aztán felrohanok. és még le se cs*sz érte senki.


Persze full gyökérnek érzem magam, mert mások sztem örülnének neki ha ilyen laza életük van, de nemtom, sztem olyan vagyok akinek soha nem jó semmi.. szóval hogy mondjam el neki? nem akarom h azt higgye úgy érzem elhanyagol mert nem erről van szó.


2020. okt. 30. 15:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Elég nagynak tűnsz ahhoz már hogy ne a nevelő anyádnak kelljen cseszegetnie hogy szedd össze magad. Tökéletes idő ahhoz hogy egy kis önfegyelmet tanulj mert később nem lesz ott anyuci hogy rugdosson.
2020. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha ennyire jól ismered magad, akkor minek kell külső kényszer ? Magadtól miért nem tudod szabályozni a cselekvéseidet és viselkedésedet ? Ne akarj már mindet őrá fogni /!
2020. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Az én szüleim eléggé szabadelvűen neveltek, kisebb koromban nyilván megvolt a szigor, mindig leellenőrizték a házimat, de kb. 14-15 éves koromtól eléggé rámhagyták... Mégsem lustultam el. Ne azért menj el sportolni, mert cseszegetnek, mert az egy külső kontroll, ami ha megszűnik, megint vége a motivációnak. És hát meg fog szűnni, hiszen nem lesz mindig a nevelőanyukád a s*ggedben. Ez a tökéletes alkalom, hogy megkeresd a belső motiváltságodat a céljaidhoz... Olyan vagy, mint egy rab, akit éppen szabadon engedtek, de ő inkább visszakívánkozik a börtönbe, hogy ne kelljen megtanulni főzni, hiszen bent főznek rá... Így nem fogsz fejlődni. Hosszútávon azoknak sem jó, akiket most a szüleik rugdosnak előre, mert azon nyomban, hogy kikerülnek a féltő kezek alól, nekik sem lesz belső motiváltságuk.
2020. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
A nevelőanyád egy tündér. Ha én kibaxnám az üccsit a konyhában és elegánsan otthagynám, nem tenném zsebre, amit anyámtól kapnék. Legyél hálás, hogy normális veled és ne élj vissza a türelmével. Úgy nevelget téged, hogy apád ott sincs. Ha csesztetne minden xarért, az lenne a bajod. Kezdj el dolgozni magadon, és magad miatt, a saját fejlődésedért csináld meg a házimunkát, tanulást, sportot.
2020. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Nekem úgy tűnik, hogy ez nem feltétlen a nevelőanyádról szól. Egyedül érzed magad és nekem úgy tűnik depressziósnak is.

Nem azt akarod, hogy a nevelőanyád szigorú legyen veled, hanem azt, hogy úgy viselkedjen veled, mint a saját (!) gyermekével (aki a húgod).

Nagy különbség. Anyukáddal milyen a kapcsolatod? Azt írtad hogy apukád sokat van távol.

Keress egy pszichológust, komolyan. Kérj segítséget. A problémád komolyabb mint egy gyakorikerdesek.hu - s elmélkedés.

2020. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes probléma 🙂

Szerintem ne azt kérd tőle hogy cs.tessen vagy legyen szigorú hanem hogy segítsen kicsit összeszedni magad. Pl ha megkér hogy segíts mosogatni és te nem teszed meg, akkor szóljon rád hogy "te akartál többet segíteni" hogy észrevedd magad. Esetleg ne adjon zsebpénzt amíg nem javulnak a jegyeid.

De az már jó hogy észrevetted magadon a változást, csak kis akaraterő kell 😉

2020. okt. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Felnőttél! Viselkedj is felnőttekhez méltón. Ha kidől a víz, tudod, hogy fel kell törölni. Ha eljársz sportolni, csak saját magadnak teszel jót, ezt te magad is tudod.

Ülj le a nevelőanyáddal, beszélj vele, hogy osszátok meg egymás között a házimunkát, szeretnéd szépen apránként megtanulni, milyen kötelezettségek vannak egy családban... Beszélj felnőttként, viselkedj felnőttként... és ő is felnőttként fog kezelni!

2020. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Vuk-91 ***** válasza:
88%
Tanulj egy kis önállóságot. Old meg magadtól az ilyesmiket. Szülői nevelés az olyan gyerekeknek való dolog.
2020. okt. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszer beszélgethetnétek erről. Mármint, hogy szeretnél pl. többet segíteni meg jobban tanulni, csak egy kicsit elvesztetted a motivációt, és segítsen egy kicsit összeszedni magad. Nem használnám az olyan szavakat, hogy "csesztessen" meg "legyen szigorú stb. Meg hangsúlyoznám, hogy én is tisztában vagyok vele, hogy mit kellene, csak hát kicsit szétestél, és SEGÍTSEN visszatalálni önmagadhoz.
2020. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen tudom h "nőjek fel" mindenki ezt mondta eddig. (16 éves vagyok egyébként) Rajta vagyok az ügyön. Még van rá két évem.


5-ös: közel állsz a valósághoz. Ezekről itt nem szívesen írnék, lényeg h a nevelőanyám "anyám helyett anyám". Pszichológust ha keresnék, akkor is első körben a nevelőanyámtól kérnék rá pénzt, amihez meg úgyis el kéne neki mondanom hogy mi a bajom, és mint írtam, nem szeretném h ő rosszul érezze magát miattam. Egész biztosan rosszul érezné ha pszichológushoz akarnék menni. Ő tényleg nagyon sokat belead ebbe a dologba. Még ha különbséget tesz köztünk, akkor is.


6-s: " akkor szóljon rád hogy "te akartál többet segíteni" hogy észrevedd magad. Esetleg ne adjon zsebpénzt amíg nem javulnak a jegyeid." Ez szuper ötlet köszi. A zsebpénzes is. Jó tudom magammal cseszek ki, de végülis, talán nem annyira. Már csak elő kell adnom valahogy :D


7-es. köszi. ez is szuper ötlet. leülök vele megbeszélni a dolgokat. rá fogom venni magam.

2020. okt. 30. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!