Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok felnőttként az...

Nem akarok felnőttként az anyámmal élni, ezen miért kell így megsértődni?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek az egyetemen, és nem szeretnék utána Budapesten maradni (ez sosem volt terv).


Megbeszéltük, hogy a diploma után kapott itt, a szülővárosomban egy házat. Kérlek, emiatt ne akarjatok szétszedni, mert ettől függetlenül szorgalmas vagyok, rendesen tanultam egész életemben, sosem a készre vártam, vagy hogy valaki megcsinálja helyettem a dolgokat. Anno apa és anya is kaptak saját otthont, a nagyszüleimet is segítették a szüleik, de ezt én sosem vártam el. Ők ajánlották fel.


Viszont most az anyám kitalálta, hogy mi lenne, ha eladná ezt a nagy családi házat, és az egyik szabad telkünkre építtetne két kisebbet, és az egyik lenne az enyém, a másik az övé. Először azt hittem, hogy viccel, de kiderült, nem. Mondtam, hogy én ezt nagyon nem szeretném, szerintem jobb a távolság, és én 4 hete vagyok itthon, de már egy hét után egymás agyára mentünk. Tudom, hogyha ilyen közel laknánk egymáshoz, az lenne, hogy ő minden nap átjárkálna minimum kétszer, mindenről tudni akarna (ki jött hozzám? miért jött? mit hozott a futár? stb). Még gyakran most is ilyen, pedig 230 km van közöttünk, ha az egyetemen vagyok... Akkor is odaállít hívatlanul az albérletbe, "meglepetésként". Pedig már többször kértem, hogy ezt ne, mert lehet éppen kupi van, ott alszik nálam valaki, vagy ilyesmi. De ő hajthatatlan, hogy akkor jön, amikor akar, mert én az övé vagyok, mindenről tudnia kell. Ami slusszpoén, hogy anno apával pont azért váltak el, mert anya szülei ugyanilyenek voltak... Folyton ott ültek nálunk, mindenbe beleszóltak, kritizáltak, még Szenteste is beállítottak és apának ebből lett elege, hogy semmi magánéletük nem volt. Én ezt nagyon nem akarom.


Ezt el is mondtam neki, és most halálosan meg van sértődve, hogy én őt mennyire utálhatom, és akkor menjek is vissza Pestre most rögtön, ha ennyire nem viselem el. Nem erről van szó, de szerintem nem egészséges, mikor több generáció egy portán él, és 0-24 egymáshoz járkálnak, mindent tudnak a másikról... Ez tényleg ennyire felháborító?


2020. ápr. 28. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Másik város, nem hogy másik telek!
2020. ápr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem teljesen igazad van abban hogy semmi jó nem sülne ki abból ha egymás mellett élnétek (legfőképp neked nem) és hogy kell legyen egy kis távolság, legalább annyi hogy papucsban ne lehessen átmenni :D

Próbáld megértetni vele hogy ezzel nem az lesz hogy többet nem lát, fogod látogatni de azért nem a szomszédból akarod ezt tenni.

Ha szerencséd van akkor lenyugszik majd és megérti, de ha nem akkor is tarts ki ez mellett mégha így nem is vesz neked házat. (legalábbis én inkább lennék egy albérletben nyugiban egyedül/párommal, minthogy a szomszédból tudja minden lépésemet az anyám)

2020. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Semmi gond, majd megbékél!

Viszont sanszos, hogy a házat nem fogod megkapni, de szerencsére nem is vártad el, így ez nagy törést nem fog okozni nálad.

Az életben semmi nincs ingyen.

Vagy egy kész ház és anyád közelsége, vagy távol anyádtól a saját erődből valami, amire képes vagy!

2020. ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
szerintem teljesen igazad van és teljesen jogos, hogy nem akarsz ennyire közel lakni hozzá
2020. ápr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
teljesen jól lehet élni több generációs házban, de ez függ a családtagoktól is. pl. anyám sosem jön fel csak úgy és ha mégis feltelefonál hogy jöhet-e. tiszteletben kell tartani a másik magánéletét.
2020. ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
A szülőről való leválás, a gyerek leszakadása, ritkán megy érzelmi konfliktus nélkül. A szülőnek eleve fel kell készülnie arra, hogy segítse is a gyerek leválását, de ebbe nem szoktak belegondolni.
2020. ápr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
"teljesen jól lehet élni több generációs házban" de sajnos a leírás alapján a kérdező anyja erre alkalmatlan lenne. aki már most sem ismeri a személyes tér fogalmát, az ezután se fogja.
2020. ápr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
#5 valóban van akinek az teljesen megfelel és működik de ez elég ritka még az alapból jó kapcsolatban lévő családoknál is és a leírás alapján a kérdező anyukája erre nem is lenne alkalmas, meg amúgy is a kérdező se szeretné.
2020. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

Egyfelől félrevezető a kérdés, ez így nem az anyáddal való együtt élés, hiszen külön háztartásról lenne szó. Inkább olyan, mintha egy panelban szomszédok lennétek.


Másfelől ha te nem szeretnéd azt a házat, hanem máshol, máshogy akarsz élni, akkor azt tiszteletben kéne tartania.

2020. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

5-ös vagyok,igen nem mindenkinél működik, ezért írtam, hogy az én anyukám betartja a magánszféra szabályait és ezért tud működni.

Csak arra akartam kitérni, hogy nem a több generációs, egy házban éléssel szokott a baj lenni, ez inkább a családtól függ. Akár egy generáción belül is lehetnek nézeteltérések.

Sajnos a kérdező anyukájával nem stimmel valami ha ennyire tapad.

2020. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!