Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom sokszor lehúz és...

A családom sokszor lehúz és nem támogat de sok dolgot elvárnak, hogy beszéljek velük?

Figyelt kérdés
Szokták mondogatni néha hogy "ilyen hozzáállással sehova se kellesz, utcaseprő lesz belőled" meg úgyse fogod ezt meg azt megcsinálni meg ilyenek. Amikor középiskola választás elött áltam anyám azt mondta hogy nagyon kicsi az esély hogy téged felvegyenek. Én meg sok dolgot vagy hobbit azért szoktam abbahagyni vagy el se kezdeni mert mindig mondogatják hogy "pár hét után leszarod" "egy idő után úgyse fog érdekelni és felesleges pénzkidobás". És pont ezektől a beszólások miatt szoktam abbahagyni dolgokat mert a motivációt várom tőlük erre meg ezeket kapom. Legutóbbi eset az hogy szeretnék gitározni és ezt persze el is mondtam. Anyának egyszer mondtam hogy amit szeretnék dal azt pár hónap vagy hét alatt meg is tudnám tanulni. A tesóm is ott volt és beszólt hogy úgyse fogom. Meg ha anyának megemlítem akkor azt mondja hogy szeretné ha bizonyítanék is valamit. De ha bizonyítanék az nem lenne elég többet akarnának én meg idegileg nem bírnám és abbahagynám és jönnének az újabb beszólások. Illetve az utóbbi időben előjött az hogyha valami nagyon idegesít vagy anyámék felcsesznek valamivel akkor a karom vagy a kezem olyan mozdulatokat/rángásokat tesz amit én nem tudok kontrolálni vagy befojásolni. Egyszer amikor anyával vacsorásztam előjöttek ezek a rángások és beszólt hogy nyugodjak le, ne idegeskedjek és ha nem tetszik valami akkor húzzak be a szobámba. Ha meg bemegyek a szobamba akkor megsértődik és késöbb egy vita alkalmával felhozza hogy én folyton a szobámba vagyok. Próbáltam vele erről beszélni és azt hajtogatta hogy ha bizonyítok akkor abbahagyják a baszogatásomat és meg mondtam hogy akkor tudok bizonyítani ha abbahagyják mert így az élettől is elmegy a kedvem nemhogy a tanulastól vagy stb. Erre az a valasz hogyha bizonyítok akkor abbahagyják. Ami a legrosszabb hogy pár ilyen baszogatás után látják rajtam hogy megvagyok törve és sírok amire meg elkezdenek tök kedvesek lenni egy ideig. A gitáros példát felhozva a tesóm mondta hogy van egy ismerőse aki egy gitaros előadó és hogy van egy hangszerbolt ahol a boltost is ismeri és ez a csávó is odajár és már 10-20 ezerért tudnék venne egy normális tanulógitárt aminek persze megörültem és most is azon vagyok hogy gyüjtsem a pénzem. Anyám meg azzal kezdett el vígasztalni hogy tavasszal jó tanulmányi eredményem lesz akkor vesznek egy gitárt nekem. De itt apám a kivétel mert ő meg még mindig azt hajtogatja hogy: fogok egy deszkát rászögelek 4 húrt és kész a gitárod. Eközbe meg kib@szott viccesnek érzi magát. Én meg azt szeretném hogy ne baszogassanak ahoz hogy késöbb normálisak legyenek velem hanem sokkal egyszerűbb egyből normálisnak lenni.

2020. nov. 8. 20:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért csak most kicsit kikészültem.
2020. nov. 8. 20:56
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Tipikus mérgező szülők

Szard le , hogy mit mondanak, mire vagy képes szerintük, vagy mire nem. Ha érzel magadban kedvet, és tényleg szeretnéd, csináld. Nem kell beavatni őket. Kezdj el gyakorolni, neten vannak videók. Nem kell, hogy mindenről tudjanak, amivel le tudnának húzni... magadban keresd az erőt. Ha ez a véleményük, mutasd meg, hogy igenis képes vagy rá. Rajtad múlik, ez is meg minden egyéb. Mindenki magának tanul, az ő gyengeségüket akarják ezzel leplezni, hogy ők nem képesek rá. Ha te szeretnél gitározni, tanuld meg. Sok sikert hozzá! "Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz." ( Henry Ford)

2020. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom hogy hány éves vagy (én olyan 16-18nak tipellek),de kezdj el függetlenedni tőlük. Az ő véleményük ne kegyen számodra mérvadó.
2020. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Legközelebb nem kell elmondani, mi érdekel és már nem tudnak belekötni. Mondjuk emiatt nem is vagyok anyámmal normális beszélő viszonyban, pszichésen mégis egészségesebb.
2020. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem olyan dologba fogj bele amit nem otthon kell csinálni, nem látják hogy haladsz-e vele vagy sem. Szerintem nagyon gáz hogy így lehúznak, rossz lehet hogy előre feltételezik a sikertelenséget. De ne hidd hogy a másik véglet jobb.. engem mindig biztattak ha valamit kitaláltam, dicsértek ha jól ment. És pont ezért adtam fel korán egy csomó "hobbit" mert rögtön az elején sikerem volt, nem motivált tovább semmi.

Csak egy tipp a gitárra: ha elektromost veszel akkor fejhallgatón tudod hallani amit játszol, nem úgy mint az akusztikuson, ahol az egész család hallhatja hogy mit pengetsz ;)

2020. nov. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat. Igazából a gitárt már azért is szeretném elsősorba hogy bizonyítsak magamnak hogy képes vagyok rá és másodsorba hogy nekik bizonyítsak. Illetve van még egy hobbim amiről nem tudnak az pedig az írás. Illetve anyámnak mondtam már hogy írok és meg is mutattam neki amire az volt a reakciója hogy jól írok. Bár amit mutattam azt kb azonnal abba is hagytam és most más törtenetet írok de azt nem mutatom meg senkinek mert olyan a temája aminek nem örülnének. Az az érdekes hogy amit leírtam annak ellenére megis szeretem a családomat. Ha anyám nem lenne hiányozna és sirnék utana annak ellenére hogy nagyon sok fájdalmat hozott
2020. nov. 8. 23:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell nekik bizonyítanod semmit. Ha szeretsz valamit csinálni, akkor le kell sz...ni, hogy ki mit mond rá. Pukkadjon meg. Az a gond, hogy ők attól érzik jól magukat, hogy baszogatnak és látják rajtad, hogy te ettől rosszul vagy lelkileg. El kell kezdeni ignorálni őket (ilyenkor nagyobb fokozatra kapcsolnak és még jobban nyomják), de neked nem szabad kikészülni. Ne foglalkozz a véleményükkel, meg a baromságaikkal. Ez őket fogja megbolondítani, de így jártak.


Koncentrálj a tanulásra, hogy felvegyenek valami fősulira/egyetemre lehetőleg az ország másik végébe, ahonnan elég lesz a szünetekre hazajárni. (Nyárra nem fontos, akkorra keress albit arra a 2-3 hónapra meg diákmelót.)

2020. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Talán ha normális dolgok foglalkoztatnának amivel vinnéd is valamire... Pl. tanulj meg folyékonyan egy vagy több nyelvet! Szakmát! Vállalkozz!

Zenész/író csakis akkor leszel ha ilyen családba születsz és maximálisan támogatnak is a pályán.

2020. nov. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Savlekotő ***** válasza:
17 12 mindegy a cél mert az ilyen közeg a nyelvbe is beleköt nem csak a gitárba. És csodáljuk hogy ma csak a hazugságvár ami családról eszünkbe jut..
2020. nov. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt az a baj, hogy csomo dolgot abbahagysz, felbe es igy nem vagy hiteles neki.

En sem tamogatnalak ha minden amit elkezdesz felbemarad

2020. nov. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!