Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljek a családommal...

Hogyan beszéljek a családommal? Vagy nem olyan nagy a probéma mint ahogy én hiszem?

Figyelt kérdés
A fő dolog arról szól hogy ősszel kezdtem az egyetemet, és nem igazán tetszik. se a társaság, se amit tanulok. Egyszerűen csak nem érzem jól magam. A helyzet az hogy ezelőtt gimis koromban elég sok probléma volt velem. Sosem hallgattam a szüleimre amikor segíteni akartak volna, hanem a saját hülyeségemet csináltam. És rájöttem arra hogy amikor megcsináltam a hülyeségeket akkor mindig mehettem a szüleimhez vissza sírni, egy szóval mellettem álltak mindenféle módon. Tehát úgy érzem hogy a családom szeret és én is szeretem őket. Most viszont nem tudom hogyan mondjam el hogy mást akarok tanulni (a baj hogy nem tudom hogy mit...) Félek hogy akkor ez az egy év kidobott lesz az életemből. ÉS hogy megint csalódnak bennem mert ők végig támogattak érzelmileg és anyagilag is és nem akarom hogy megint úgy tűnjön hogy semmit nem tudok komolyan venni. Mert nagyon lelkes voltam és vártam hogy milyen lesz, és ha szeretném akkor komolyan is tudnám venni, de így nem látom a jövőt, nem tudom elképzelni hogy itt maradok, és fogalmam sincs mi lesz velem a jövőben. Szóval beszélnem kell velük. Szülők és Diákok véleményét és tanácsát is várnám. Köszönöm a segítséget!
2016. márc. 1. 14:14
 1/8 anonim válasza:
100%
Az alapján, amit írsz, szerintem nyugodtan megbeszélheted velük a helyzetet, meg fogják érteni. Szerencsés, hogy ilyen gyorsan rájöttél, hogy mással szeretnél foglalkozni, és még van időd váltani, sokan több, mint egy év után jönnek rá. Jobb egy "kidobott év", mint olyasmiben szakértelmet szerezni, amivel kapcsolatban nincs ambíciód.
2016. márc. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen megfogalmaztad a gondolataid. Azt hiszem, hogy ahogy ide leírtad, úgy kellene elmondanod a szüleidnek is.
2016. márc. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakon vagy? Talan nem erdemes otthagyni.
2016. márc. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért 1 év nem a világ és rengetegen gondolják meg magukat az egyetemen és mást kezdenek el tanulni. A szüleid szerintem meg fogják érteni. Az egyetlen ami fontos szerintem az az, hogy ne pazarold az államilag finanszírozott féléveidet. Szóval remélem nem iratkoztál be, most a második félévre, ha biztosan nem akarod ott folytatni a tanulmányaidat.
2016. márc. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ugyan ilyen helyzetben voltam anno. Nem tetszett a fősuli szoval otthagytam. Ha azt érzed, nem ez az a szakma ami boldoggá tesz, es ha elvegzed sem fogsz ezzel foglalkozni akkor hagyd a fenébe! Ha nem tudod mit akarsz tanulni akkor dolgozz. Én is ezt csinálom, addig míg rá nem jövök mi az ami tenyleg erdekel.

Ahogy leírtad a szüleid jófejnek tűnnek. Simán neg tudod ezt velük beszélni. Lehet kicsit mérgesek lesznek, de szerintem ez belefér és érthető is. Az számomra nem derült ki, hogy állami képzésen vagy, vagy a szüleid fizetik a tandíjat. Ha a szüleid, akkor ajánld fel, hogy az elvesztegetett százezreket vissza fogos fizetni. Nálunk így ment. Szépen, részletekben visszafizettem a tandíjat amit rámköltottek. Ez így korrekt szerintem.

De ne félj ettől, meg fogják érteni, es fölösleges olyan dolgot tanulnod amivel nem akarsz majd semmit sem kezdeni az életben, csak azert csinálod, hogy legyen diplomád:)

2016. márc. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is ősszel kezdtem el az egyetemet, de novemberbe ott is hagytam. Nem tetszett. Csak a szüleim erőltettèk ràm. Nem is tetszett nekik mikor megmondtam hogy mi a helyzet (pedig àllamin voltam, nem is kellett fizetniük). Azóta is folyton ezzel csesztetnek, mikor telefonon beszélek velük, mindig újabb és újabb embereket mondanak hogy "neki is elmondtam hogy otthagytad az egyetemet meg neki is, és mindenki azt üzeni hogy milyen hülye vagy. "

Most egyénként dolgozom, szeptembertől okj-ra megyek, olyanra ami tetszik. De persze nekik ez is nagy probléma, meg mekkora szégyen hogy a mindig szìnötös kicsi lànyuk nem megy egyetemre.

Remélem a te szüleid jobb fejek.

2016. márc. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! azt hiszrem most nyertem egy kis bátorságot. Szerintem meg fogják érteni a szüleim, bár biztos meglepődnek mert soha nem részleteztem hogy egyáltalán nem érzem magam jól :D

Mindenképpen szeretnék tovább tanulni csak épp azt nem tudom hogy mit, de azt még biztosan kitalálom.

2016. márc. 1. 17:30
 8/8 anonim ***** válasza:
felnött vagy a szeretet nem egyenlő a kihasználásal
2016. márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!