Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan beszéljem rá a családom...

Hogyan beszéljem rá a családom hogy elengedjenek Londonba?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és november végén mennék Londonba a már nagykorú barátaimmal,csak az az egytlen gond hogy a családom nagyon az út ellen van a terrortámadások meg a migránsok miatt.

Ha ez így folytatódik nem tudnék elmenni amit nagyon bánnék

Beszéltem erről velük azt mondtak h a legjobbat akarják nekem de nem tudom meggyőzni őket h nekem nem ez a legjobb



2017. aug. 5. 23:50
 1/6 A kérdező kommentje:

És ami még bosszantó az az hogy idézem

"Ha el is engednénk akkor sem ülhetnél metróra és nem mehetnél at hidakon"

2017. aug. 5. 23:55
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Butaság ellen nincs orvosság.
2017. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Akkor gondolom, anyadek sehova nem mennek. Egy konzervet nem nyitnak ki, mert nyitas kozben megserulhetnek. Kezdetnek a kozteve kikapcsolasat javasolnam. Bar, az agyhianyan az sem segit.
2017. aug. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
44%

Ugyan már! Bármikor történhetnek terrortámadások. Pont ez a terroristák célja, hogy kiszámíthatatlanok legyenek és mindenkit állandó félelemben tartsanak. Annál, aki nem így gondolkodik erről, már valószínűleg el is érték a céljukat... A migránsokról meg csak annyit, hogy ugye azt a szüleid sem gondolják komolyan, hogy a migránsok a turista látványosságok körül állomásoznak, és zaklatják az arra járókat?! Csak mert ez az elképzelés úgy abszurd, ahogy van...

Amúgy meg sosem tudhatod, mi fog veled történni holnap. Lehet, hogy elüt egy autó. Vagy rád esik valami építkezési törmelék, és meghalsz. Teljesen irreális ezek szerint élni az életed.

Ezt már az előbb egy hasonló kérdésre mind leírtam, de most is megteszem. 2015 novemberében (nagyjából két héttel a párizsi terrortámadás után) mentem Bécsbe karácsonyi vásárba. Az indulás napján a reggeli hírek arról szóltak, hogy az ISIS a bécsi vásárban is támadásokra készül. Sem nekem, sem a szüleimnek nem fordult meg a fejében, hogy nem kéne mennem. Először is minimális az esélye, hogy pont akkor, pont veled történjen valami ilyesmi. Sokkal nagyobb eséllyel lesz bármi más bajod az út során. Az meg, hogy a metrón meg a hidakon nem mehetnél... Több millió londoni használja mindegyiket minden egyes nap. Számold ki, az hány utas egy évben. Ha azt nézzük, hogy egy évben hány terrortámadás történik Londonban, akkor szerintem látod, mennyire kicsi az esélye, hogy érintett legyél egy ilyenben.

A másik dolog: Én teljes mértékben hiszek abban, hogy ha valaki megengedheti magának, hogy a gyerekének ilyen jellegű élményt ajándékozzon, akkor azt egyszerűen butaság megtagadni. Én is voltam Londonban, életem talán legjobb hete volt, amit ott töltöttem, és nagyon hálás vagyok a szüleimnek, hogy nem csináltak problémát abból, hogy elengedjenek-e (egyébként fiatalabb voltam akkor, mint te). A szüleid valóban rosszul látják: Csakis téged fosztanának meg egy remek élménytől, és nem ez lenne neked a legjobb. Később sem látnád úgy, hogy a te érdekeidet tartották szem előtt. És ha ezt ők mégis teljes meggyőződéssel állítják, akkor sajnálom, de velük van a probléma. 17 éves vagy, jövőre gondolom 18. Akkor azt csinálsz majd, amit akarsz. Ha fognád magad jövőre, és elmennél mondjuk Párizsba (csak hogy olyan helyet mondjak, ahova szintén sokan nem mernek menni), nem tudnának semmit csinálni. Fel kell fogniuk, hogy valamennyire el kell már engedniük a kezed, nem vagy kisgyerek.

Szeretnék neked segíteni, el tudom képzelni, milyen helyzetben lehetsz. Én is tuti kétségbe estem volna, ha nem engednek el, amikor én akartam. Ha valami konkrét tanácsra vágysz talán annyit tudok mondani, hogy próbáld meg meggyőzni a szüleidet, hogy nyilván minden tőletek telhetőt megtesztek majd a nagykorú barátaiddal, hogy elkerüljétek a bajt (nem a hidak és a metró kihagyására gondolok, hanem pl. nem hagyjátok el egymást, mindig elérhetőek lesztek telefonon, stb.), de vannak dolgok, amik ellen nem lehet tenni semmit. És nem, nem az a megoldás, hogy akkor a teljes helyzetet elkerüljük, hanem hogy a józan eszünkre hallgatva állunk hozzá, mert lehet, hogy egy fantasztikus élmény lesz belőle. Bocsánat a nagyon hosszú válaszért, de ez most így kikívánkozott. Remélem, sikerül meggyőzni a szüleidet. :)

2017. aug. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Részvétem, hogy ilyen ostoba család jutott neked.
2017. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most jöttem haza Londonból. 1.) Egy multikulti városról beszélünk, ahol mindenki befogad mindenkit. Senkit nem érdekel mi van rajtad, milyen nyelven beszélsz, hogy nézel ki. (A brexitnél pl London a maradás mellett volt) 2.) Terrortámadás sajnos bármikor előfordulhat, szinte kivédhetetlenek az egyéni akciók. Londonban készültség van + a brit titkosszolgálat nagyon topon van. 3.) Érthető, hogy a családod félt téged, de nem láncolhatnak magukhoz egy életre.
2017. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!