Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor a pofátlan vendég a...

Amikor a pofátlan vendég a saját anyád, mit csinálsz?

Figyelt kérdés

Amikor anyád jön vendégségbe hozzád és a 11 éves testvéredet bátorítja, hogy nyugodtan másszon fel és feküdjön bele ruhástól a galériágyba, majd mikor szólsz, hogy azért utcai ruhába ugyan ne feküdjön már be, akkor még anyádnak áll feljebb, mert "bezzeg a macska ott feküdhet".

Elkezdték kinyitogatni az összes szekrényajtót, mert papucsot kerestek, holott épp hoztam, de már túrtak fel mindent.

Hiába a papucs, cipőben végigjárnak mindent, mert nekik úgy kényelmes, kezet csak úgy mosnak, hogy rájuk szólok, de akkor is megsértődnek és szappant nem használnak.


Még ő van vérig sértve, ha bármiért szólok, vagy megeresztek egy nézést, amiből tudja, hogy mi a véleményem.

Mit lehet ilyenkor csinálni?



2020. nov. 23. 13:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
26%
Ez az ágyba fekvős dolog azért vicces, mert jobb lett volna ha levetkőzik? Gondolom a gyerek nem volt még galériaágyban. Jó, cipővel nem illik belemenni, de egyszer meg lehet bocsájtani. Ha kellemetlen a vendégeskedés, mondd nekik h covidos a szomszéd és inkább ne jöjjenek egy ideig :D
2020. nov. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tetszenek nekik az általad, a saját lakásodban felállított szabályok, lehet hazamenni szép gyorsan. Tök ki volnék bukva, ha a lakásomban cipőben flangálnának, meg befeküdnének az ágyamba utcai ruhában. Ez azonnali kitiltást eredményezne.

F/48

2020. nov. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%
Szólnék, ha nem tetszik, lehet távozni, de gyorsan. Nem kell bszarni mindenkitől, ha probléma akad az illetővel, legyen az akárki, akkor bizony határozottan kell fellépni vele szemben. Ennyi az egész, nem kell ezen ennyit problémázni.
2020. nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Következetesen rá kell szólni, megmondani hogy nálad mi a szabály. Minden egyes alkalommal, és nem hagyni hogy pofátlan legyen. Nekem is kb. hasonló volt az elején. Igaz ment kezet mosni, de nem vette le a cipőjét, és végigsarazta a fél lakást a fürdőig, meg a fürdőszoba szőnyeget. Szóltam, megsértődött, hazament. Majd legközelebb (már kézmosás nélkül) ment volna be a fehér szőnyegre a nappaliba, máskor meg a konyhába megnézni mit főztem. Nyilván azonnal szóltam érte, hogy ezeket nálam ne. Ott a papucs,vagy mezítláb is mehet. Képes volt két latogatása során is fél órát ácsorogni az előszobában, mert nem akarta levenni a cipőjét, úgy mondta el a mondandóját. Az ő döntése. Pár hasonló próbálkozás után rájött ha be akar jönni, esetleg megfogni az unokáját be kell tartani alap dolgokat.
2020. nov. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
6%
Anyád abban érthető hogy egy állatot egy macskát ott tartasz amelyik ki tudja milyen koszos az ágyadon de a kishugod ne másszon fel.
2020. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Igen, 15-ös, tudod, a saját állatát az ember van, hogy beengedi az ágyába, attól még más embereket ruhástól nem fog.
2020. dec. 11. 20:18
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

11 es akkor hozzon jàtszósruhaàt ami tiszta, nem utazott benne a bkv n , nem ült le benne oda, ahol a csovesek fekszenek! Ez undorito!

A macska meg gondolom egesznap bent van, tiszta!

El kell mondani anyukadnak, hogy nalad ezek a szabalyok vannak es tartsa be oket, ha nem tudja akk Te menjel hozzajuk! Ne hivd at oket tobbet!

Sajnos vannak ilyen emberek!

2020. dec. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Metionin ***** válasza:
100%
Egyszer elmondani a szabályokat, ha nem tetszik akkor nem kell jönni.
2020. dec. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Intelligencia kérdése.

Aki vendégségbe megy, mindegy, hogy kinek az otthonába, a fiáéba, vagy idegenébe, alapból alkalmazkodik, nem turkál, mert nem az övé.

Lehetőleg ne hívjátok őket magatokhoz.

Ha igen, eleve tedd ki nekik a papucsokat, irányítsd őket

a fürdőszobába. Főleg most, járvány idején. Most amúgy is lemondanám a vendégséget, nehogy anyád elkapja.

2020. dec. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem (minden él és felütés nélkül) csak annyit jegyezz meg legközelebb: úgy döntöttem, hogy egy darabig most NÁLATOK találkozunk.


(Ha nagyon csipkés a lelked, lengess be egy lakásfelújítást vagy hasonlót.)


Ha nem tisztelik az otthonodra vonatkozó szabályaidat, akkor találkozzatok máshol. (Ha nem náluk, akkor akár egy vendéglőben - tudom, ez sajnos most felejtős. De mikor sok évvel ezelőtt anyósom vonatkozásában átálltunk erre, mintha súlyos kövek gördültek volna le a szívemről. Kaját más főz, nincs vita a cipőn, nem stíröli a szekrényeket. Kb. minden pénzt megér!)

2020. dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!