Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekáre saját akarát ráerőlt...

Gyerekáre saját akarát ráerőltető szülők, hogyan kezelitek, ha a gyerek nem azt akarja, amit te?

Figyelt kérdés
Remélem vannak itt ilyenek és el is ismerik, hogy ilyenek. Olyan mérgező szülőktől érdeklődöm, akik elszánták, hogy mi lesz a gyerek amint emgszületett. Példának okáért, megszületett a gyerek és elhatároztátok, hogy minden áron zongoraművész lesz a gyerek. Egy ideig-pár évig sikerült zongorára járatni mondjuk, de egyszer csak azt mondja, utálja, ki akar iratkozni, már konkrétan öngyilkos akar lenni miatta annyira utálja, de ugye ti semmi áron nem engeditek otthagyni, mert elhatároztátok, hogy ő bizony zongoraművész lesz, ha már nektek nem sikerült. Ilyenkor ti hogyan kezelitek ezt le? Mit alkalmaztok? Lelki terror? Büntetés? (Én nem ilyen vagyok, de van egy ilyen ismerősöm és jelenleg nem tudja lekezelni a dolgot).

2020. nov. 23. 18:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
#9 Durva. Az én alanyomról, is az van, hogy jelenleg zongorázik, furulyázik, szolfézs, emellett angol, német, orosz különóra, na de ez sem elég, mert matekból is kell különóra, mert hát 3-as belőle és muszáj legalább a négyes. És még ezt is kevésnek tartja a szülő.
2020. nov. 23. 20:47
 12/23 anonim ***** válasza:
13%
"Neked ajánlom, hogy kicsit jobban nyisd ki a szemed a világban." Én is ezt akartam neked mondani. Ne dől be mindenkinek aki siránkozik, mert jó eséllyel durván ferdít. Kamaszban pláne sok a mártírkodó, áldozatot játszó miközben ő az aki kicsinálja a családot... Járj nyitott szemel, és ne hidd egyből amivel etetnek...
2020. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Te pedig ne szentesíts minden szülőt. Akár ferdít, akár nem, abban egyetérthetünk, hogy valahol valami félrement és ez egyáltalán nem normális. Járj nyitott szemmel és ne hidd el, hogy a szülő a bűbájprüntyi. A rögeszméket vessük el és vizsgáljunk át minden ügyet előítéletek nélkül.
2020. nov. 23. 21:03
 14/23 anonim ***** válasza:
16%
MINDET nem is. De ha valaki azzal jön hogy öngyilkos lesz mert zongorázni tanul, és utálja, akkor egyértelmű hogy vagy ferdít, vagy rendkívüli módon ideggyenge-hisztis- vagyis az ő reakciója az ami erőteljesen nem normális. Jó, tudom, illik benyalni a haver, barinő meséjét ész nélkül, de a saját érdekedben: gondold át mivel etet, mert egyértelműen hülyének néz.
2020. nov. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%
Nekem pont van ilyen ismerősöm, akinek nyolc évig zeneórára kellett járnia, mert a szülei szerint az milyen elit, és orvosnak kellett tanulnia, mert a szülei szerint más szakma nem elég jó.
2020. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Lehet nem haver és barinő, hanem közelebbi ismerős, akár családtag (csak nem az említett gyerek és az említett szülő), ott él és másodpercre pontosan átélti a dolgokat, tudja, hogy ami ide van írva, az mind igaz, hiszen átéli ;)
2020. nov. 23. 21:11
 17/23 anonim ***** válasza:
77%
Én is ismerek ilyet, sajnos családon belül-őt hegedülni erőltették.éppen ezért bűzlik a mese amit a kérdezőnek előadtak... Ugyanis az erőltetés miatt nem az órákra, a zenére panaszkodott az illető, hanem hogy a szülei mit csináltak mivel fenyegették ha nem gyakorol adott órát naponta. és soha nem azzal jött hogy "öngyi lesz ha tanulni kell" Konkrétan a szüleivel volt baja. Hozzátenném családon belül meg is oldották: idősebb rokon tette helyre az apukát hogy ne csinálja , ne erőszakoskodjon ha nem hegedül két órát naponta a gyerek. Ugyanis ott az utálat oka az volt, hogy apuka VERTE ha nem gyakorlott (anyuci meg hagyta). És ez valóban nagyon is jogos ok az utálatra a szülők felé
2020. nov. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
92%
Én szinkronúsztam gyerekként és az edzőm lánya öngyilkos lett, mert egész életében rákényszerítették hogy ő is ezt a sportot űzze versenyszerűen. Szóval nem mindenki csak mártírkodik kedves 12-es. Szegény lány meghalt, mert a szüleinek fontosabb volt hogy irányítsák minthogy saját akarata legyen. Neked tetszene ha valaki megmondaná neked, hogy a napodból x órát ezentúl szenvedj csakazért is?
2020. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%

Azért azt is figyelembe kell venni hogy egy gyereknek/kamasznak teljesen másmilyen a lelkiküszöbe mint tegyük fel egy 35 éves, több dolgot már megélt embernek. Neki jelenleg az a legnagyobb problémája, a 35 évesnek meg mondjuk az hogy hogyan fizesse a villanyszámlát. A fiatalnak is lesznek egyszer nagyobb gondjai, de még ennek nem akkor van az ideje. Az a jó ha a fiatal "folyamatosan" tapasztalja meg az egyre nagyobb volumenerejű problémákat, nem pedig rögtön a mélyvízbe. Mondjuk vannak ilyen esetek is sajnos..

Szóval egy kamasz lelkének akkora megterhelést jelent tegyük fel kényszerítve zongorára járni, mint egy 40 évesnek a munkahelyi stressz. Főleg ha az a kamasz nem tud teljesíteni abban amire kényszerítik. Akkor ott van hogy sem magának nem tud megfelelni, sem a szüleinek nem felel meg, aztán a kortársaihoz hasonlítja magát ahol abban is fog találni hátrányt ahol egyáltalán nem lenne stb..

2020. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
76%

Én még különbséget tennék a hobbi választott tárgyak és a kötelező tárgyak között. Például teljesen felesleges akármilyen zeneórára járatni, hogyha nincs kedve és értelmét se látja, mivel haszna sem nagyon lesz belőle, hacsak nem akar zenei pályán elhelyezkedni, amit úgysem akar, ha utálja. Ugyanilyen a versenysport és az öt különböző nyelvóra. Én szerencsére nem ismerek olyat akit ilyen szinten kényszerítettek, suliban volt egy pár osztálytársam akiket versenysportra járattak, de azt ők is élvezték, még ha eleinte a szüleiktől jött is az ötlet.


Az ilyen dolgoknál, mint a kérdező alanya szerintem leginkább arról van szó, hogy a szülő dicsekedhet, hogy jaj a gyereke mi mindenben tehetséges.


Az olyan dolgok, mint a matematika, fizika angol stb. Korrepetálás az azért más tészta, mivel ezeket a dolgokat a gyereknek az iskolában így is- úgy is tanulnia kell és ha már az elején lemarad, annál nehezebb lesz majd behozni. A jegyek pedig fontosak lesznek a továbbtanulásnál. Persze azért itt sem kell túlzásokba esni, például egyik régi osztálytársam jó volt angolból, az anyukája mégis magántanárhoz járatta a biztonság kedvéért pedig semmi szüksége nem volt rá.

2020. nov. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!