Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek róla?

Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Régóta figyelem a Családi kapcsolatok és a Felnőtt párkapcsolatok oldalt. Elszorult szívvel olvasom az egyes kérdéseket, amikor tizenéves fiatalok és szülői (szülője) között annyira megromlik a viszony, hogy a fiatal alig várja, hogy 18 éves legyen és búcsú nélkül elmenjen a nagyvilágba. Máskor is, de a mai napon is az egyik fiatal már öngyilkos akar lenni. A szülők mérgükben tehetetlennek, érvényesülésre képtelennek tartják a gyereküket és ezt mérgükben a szemükre is vetik. Rettentően tud ez negatívan hatni a gyerek érvényesülésére, önbecsülésére!

A felnőttek között évek múltán megromlik a kapcsolat. Legtöbbször meny és anyós nem tudnak kijönni egymással, utálják egymást.


Nem kellene az iskolákban bevezetni a pszichológia tantárgyat, célirányosan a szülő-gyermek kapcsolatra?

Továbbá - nem lenne értelme, ha a házasulandó párok pár órás beszélgetésre lennének kötelezve családpszichológus vezetésével?

Hova jut így a magyar társadalom???



2020. nov. 24. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell ehhez pszichológia. Csak ki kéne bújni a kütyükből-és sokszor éppen a panaszkodó fiataloknak-önmagukon kívül is törődni mással.
2020. nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Egy dolog miatt vagy eltévedve: a normális szülö-gyerek kapcsolat nem jelenik meg ezen az oldalon, csak a problémásak, mert arról lehet kiírni kérdést, ha minden rendben, akkor nem szokás.

Meg ezek a problémák régebben is megvoltak, csak nem tudott róls sok ember, legfeljebb a szük család, ha egyáltalán ök észrevették, mert a gondokat az emberek a rokonoknak, ismerösöknek nem mondják, mert azt hiszik, azzal magukat alacsonyítják le - a neten meg lehet, mert ott senmi sem tudja, ki is ö valójában.


Másrészt MO-on a pszichológiát/pszichológusokat még mindig értelmetlenségnek tartják, akinek erre "szüksége van", az bolond, elmebeteg a többség szerint. Ilyen hozzáállással semmi értelme nincs a családpszichológiának, mert az emberek - föleg a problémások - eleve nem fogadják el.


Az elsö tipikus példa erre, fogalma sincs a témáról, de minden lehetö alkalommal kifejezetten agresszív és bunkó megoldásokat javasolgat, és nem foglalkozik a valósággal.

2020. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Látom, ahogy kinyitottam, az első máris piros 11 %-on áll. Igazat adok neki, csakhogy az a baj, hogy a fiatalok maguktól ezt nem cselekszik, tehát nézetem szerint mindenképpen kellene olyan megoldás, ahol türelemre, megértésre nevelnék őket. Tudom, hogy a tinik kora szélsőséges. Nekem is vannak gyerekeim, de alig vettük észre, hogy már kinőttek a tinikorból (is).
2020. nov. 24. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Persze, még egy tantárgy, amit senki se tudna tanítani, és senki se készülne rá, csak az idő menne el.


Kémia is azért van, hogy ne öntsd össze a sósavat a hipóval, és még is vannak ilyen esetek. Biosz is azért van, hogy ne legyenek zabigyerekek. Stb.


Ezt nem lehet egyetemes szinten kezelni. A gyerek sokszor becsúszik, nem tudatosan készül. Nem alkalmazható egyetlen módszer minden gyermekre. Az emberek nem a legtökéletesebb társuk mellett lyukadnak ki.


Több sebből is vérzik az ötlet.


De az emberi jellem annyira összetett, hogy igazából bármi rombadönthet egy pszichológiailag felkészült, stabil családot is.

2020. nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Az a véleményem, hogy a szülő ha belátja: probléma van, érdemes lenne családterápiára menni, vagy pszichológushoz fordulni aki eldöntené a leghatékonyabb segítségnyújtás típusát. Ez segítene abban is, hogy a későbbiekben a gyerek akarja tartani a kapcsolatot a szülővel, mivel nagy esély van rá, hogy a kapcsolatot szakemberi segítséggel lehet normalizálni.
2020. nov. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves első 5 válaszoló!

Lényegében sok mindenben jól látjátok a helyzetet, csakhogy amit írtok javaslatként, az nincs úgy megtartva. Épp ezért tettem fel a kérdést.

1. válaszoló (v.): Igazad van: ki kellene bújni a kütyükből. Csakhogy NEM BÚJNAK KI!

2. v.: Nem írtam, hogy minden fiatal olyan, nem általánosítottam, csupán azokra hivatkoztam, akik ide írják ki a panaszaikat. Ők pedig nagyon sokan vannak.

Az mellékes, hogy régen is voltak ilyen problémák, de az a fontos, hogy miért állnak fenn még ma is!

Szerinted mit kellene tenni, hogy valaki ne szégyellje, ha pszichológushoz jár? Talán mások is látták a magyar tv-ben, amikor pszichológusok beszélgettek. Ők bizony többen is bevallották, hogy néha elmennek a kollégájukhoz kiönteni szívük bánatát, holott másnak adnak tanácsot, de maguknak nem tudnak.

4. A pedagógusoknak, ha ezt végezték, nekik van vagy volt pszichológia tantárgyuk, tehát volna aki tanítsa. Azért kellene a biológia és pszichológia órán is nyíltan foglalkozni a gyereknemzéssel, felnevelésükkel. Házasulandóknak a gyermekneveléssel és sorolhatnám, mi mindenre kellene nevelni az ifjúságot és a leendő szülőket. Megtanítani mire kell figyelni a párválasztásnál.

5. Az a baj, hogy a szülő nem látja be, hogy tévesen neveli a gyermekét. Rossz a házastársi kapcsolat vagy a munkaköri légkör és "ekkor még itt van neki az a szemtelenül viselkedő (?)" gyereke. Ilyenkor csakis ingerülten viselkedik és a gyerekén önti ki a bosszúját.

Ezért írtam ki a kérdésemet, ezt kellene nagyon sürgősen orvosolni.

2020. nov. 24. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
A 2-es vagyok, igazán nem tudom, mit kellene/lehetne tenni, hogy elfogadja a többség, hogy egy pszichológus nem "lemebetegekkel" foglalkozik, hanem emberekkel, akiknem bármilye gondjuk van - szerintem kell legalább 30-50 év, mire az átlagember gondolkodása eljut eddig. Tudom, elég pesszimista kijelentés - annak ellenére, hoyg kifejezetten optimista ember vagyok - ,de egyelöre mást nem igazán tudok elképzelni!
2020. nov. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!