Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A 26 éves vagyok, de nem...

A 26 éves vagyok, de nem tetszik a családomnak a menyasszonyom aki mellesleg roma. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 30. 00:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
A családodnak nősülsz, vagy magadnak?
2020. nov. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Leszarod, gondolom már külön éltek stb
2020. nov. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
99%

A menyasszonyodról beszélsz ember... :) nem kis gyerek vagy.. nem kedvelik egymást, van ilyen.. külön éltek neha epp ha meg leugrasz a családhoz nem mindig muszaj neki is menni.. amikor meg illik,annyit kibirnak..

Erről az jutott eszembe mikor jön az árvíz és kérdezi egyik a másiktól:

Szereted a vizet?

-nem,gyűlölöm

Erre: még megszeretheted...:D és baammm a víz ..

Egyébként én ismerek 2 diplomás roma lányt,akin meg se látszik am,tény nem is nagyon közöttük nevelkedett, sőt..de rokonai szinten azok nyilván..de mégis 1000x normálisabb ,mint akár más "magyar".. ember,ember.. vannak alpári paraszt állatok, és vannak normálisabbak,mint minden nemzetiségben..

Az h roma mar mindegy,menyasszonyod, amiatt kemény lenne barmit is tenned már. Szerintem... aztan kinek mi.

Udv

2020. nov. 30. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
96%
Az a bajuk, hogy roma, vagy van más is? Minden esetre a menyasszonyod fontosabb lehetne, mint az, hogy a vérrokonaid mit gondolnak, a ti boldogságotokat nem dobhatod el csak mert anyucinak és apucinak nem tetszik a menyasszonyod.
2020. nov. 30. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Igen itt azt lenne jó tudni, hogy csak a származással van probléma, vagy alapvetően olyan a lány rokonsága, hogy esetleg veszélyeket rejthet magában (mondjuk összeültök anyudéknál karácsonyozni, másnap meg szétlopják a házat, mert előző este “körbenéztek” a családi vacsinál....stb) szóval ezt jó lenne még mellé tudni. Ebben az esetben azért megértem az aggodalmat, én se örülnék, ha fokozottan kellene az értékeimet féltenem vagy bármi mást csak azért, mert valaki szerelmes lett.

Ha ez nem áll fent, csak szimplán rasszisták, akkor igazából azt mérlegeld, hogy te ezzel a nővel képzeled el a jövődet, gyerekek....stb és ebbe mennyi beleszólást engedsz a családod részéről (akik a származásán kívül nem tudnak más érvet felhozni az utálatra)

Egyébként 4-es válaszolónak: a család nem azt jelenti, hogy ha úgy viselkedsz, ahogy nekem tetszik, azt választasz, aki nekem tetszik, akkor szeretünk és jöhetsz a családi ebédekre. Meg ha valaki olyan szerencsés, hogy megtalálta élete párját, akkor miért is kellene elengedni, csak mert a családnak nem tetszik valami? Milyen szinten számíthatsz utána arra a “családra” szerinted, amelyik alapvetően nem tart téged tiszteletben és nem nagyon érdekli, hogy neked esetleg jó-e az a választás vagy sem? És miért kellene úgy élni,ahogy ők fütyülnek?

Kérdezőnek vissza: utóbbi mondataim természetesen akkor állják meg a helyüket, ha tényleg nincs semmi kifogásolni való. Alapesetben ha az egyik családtagom mondjuk egy drogossal vagy bármi más szélsőséggel jönne össze, ami valóban veszélyeztet, úgy a család félelme ilyen esetben jogos szerintem.

2020. nov. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
Semmit nem tehetsz, úgyse fog nekik tetszeni, ha a fejed tetejére állsz se. Azt tényleg jó lenne tudni, hogy konkrétan mi a bajuk vele, nem mintha nem lenne elég, hogy roma.
2020. nov. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbálj beszélni a családoddal, hogy ez miért van. Miért kifogásolják, mondd el hogy téged boldoggá tesz. Ismerek olyan romát is aki teljesen kiszakadt a családjából mikor rájött, hogy igazából mennyire undorítóan viselkednek. Kb 16 éves volt, a szülei nem is foglalkoztak vele, azonban a barátnője szülei ismerték és be is fogadták. Önként és dalolva elköltözött, és olyan szintű változáson ment keresztül, hogy rá se ismertem pár hónap után. Az elhanyagolt külsejű, tipikus roma stílusú lányból egy csinos elegáns szépen beszélő lány lett. Hétvégente dolgozott diákmunkában, nagyrészt eltartotta magát és még a barátnője szülei is büszkék voltak rá. Nem rég ment férjhez és a srác családja ott is ellenezte kezdetben, mert hát jaj roma,és meg se akarták ismerni. Az esküvőn derült ki számukra, hogy igazából semmit nem tudnak kifogásolni, sőt sajnálták kicsit a lányt, mert a vér szerinti családját nem érdekelte, hogy a lányuk férjhez ment. A lány részéről egyedül pár barát és természetesen az a család volt ott, akik befogadták.


Csak tanulságnak írtam le, hogy igenis rossz körülmények közül is jöhetnek olyan gyerekek akik nem akarnak a szüleikhez hasonlóan élni. Még a családja miatt sem lehet elítélni, maximum akkor ha ő azt az alpári életmódot éli a családjával együtt.


Valóban azon gondolkozz el, hogy a szüleid csak elítélik ismeretlenül, vagy más gondjuk is van vele. Erre pedig a legjobb módszer a kommunikáció.


Sok sikert és sok boldogságot kívánok nektek. Remélem sikerül összehozni a menyasszonyod és a szüleit, mert gondolom okkal lett a menyasszonyod 😊

2020. nov. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
9- es az ilyen esetekben nem is azzal van a legnagyobb gond, hogy a lány ki tud-e törni, hanem, hogy mennyire...ezalatt értem azt, hogy esetleg a rokonságot mégiscsak érdekli-e annyiban, hova is házasodott be a gyerek, milyen értékek közé (anyagi).....
2020. nov. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Leírhatnád, hogy konkrétan mi nem tetszik nekik. A viselkedése? Vagy a családjának a viselkedése?
2020. nov. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%
Szerezz egy magyar lányt. Levan a gond.
2020. nov. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!