Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák/Apukák! Ti meddig...

Anyukák/Apukák! Ti meddig engeditek a tinit telefonozni?

Figyelt kérdés

Az mennyire normális hogy egy 13 éves le kell tegye a telefon este 20kor?

Ti meddig engeditek meg?



2020. dec. 1. 13:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem
2020. dec. 1. 14:46
 12/16 qkker1 ***** válasza:
30%
10-11 évesek a lányaim, Nyolckor fűrdés-alvás, akkor leteszik a telefont a a mi szobánkba.
2020. dec. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

Mint írtam, lányom 11 éves, de nincs szükség arra, hogy bármiben is korlátozzam. Este 8-kor elaludni nem is tudna még. De minden szülő máshogy vélekedik erről, mint megannyi másról. 2.-os korától egyedül jár suliba, tanulni kezdettől szeret és jól is tanul.

Nem tudom te a szülő vagy, vagy a gyerek, de ha a szülő, akkor csak annyit megjegyeznék, hogy amíg a tanulás rovására nem megy a net használata, addig szerintem nem kell csesztetni. Ráadásul a kérdésben már 13 éves gyerekről van szó, aki már nem kicsi.

2020. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

"8-kor fürdés-alvás..."

Anyaként fájt ezt olvasnom, komolyan mondom. Mi 8-kor még javában dumálunk a szintén 11 éves lányommal. Persze 9-10 között mindenki elvonul, hisz párommal olyankor már mi is csak egymásra figyelünk. Azért ha suli van (most online) akkor 4-1/2 5 mire a lányom hazaér suliból, mi maradna nekünk ha 8-kor fekvés lenne?

Szerencsére párommal kettőnkre is jut idő, mert a lányom van, hogy átsétál apjához, ott akar aludni stb., apja sem küldi aludni, majd alszik amikor akar. Elvenni meg bármit tőle, jesszus! Az az ő tabletje, ő telefonja, okot nem ad rá sem a magatartásával sem a tanulmányi eredményével, ugyan miért tennénk ilyet?

2020. dec. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
7%

A 4éves fiam délután 5óra fele megkapja a tabját amit egyébként 1évesen!!!kapott

És addig nézi yutubon a meséket ameddig akarja.

Ha este 11ig akkor addig.

Tél van, megvan a napi 1-2órás levegőzés, de nem lehet ki küldeni hogy játsszon a szabadban, meg persze a vírus is.. Nincs tesó, nincs ovi(covidos óvónő+pár gyerek) a játékait hamar megunja.

Ez 2020... Legalább őket ne korlátozzuk már.

Had érezzék jól magukat.

2020. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem korlátozom a 12 éves lányomat a legtöbb dologban. Alapból 7órája van általában,3ig hazaér, pedig én mondtam neki hogy lehet nyugodtan a barátaival. Hazaér, ebédel, játszik kint, telefonozik egy fél órát, és magától bevonul tanulni. 2órát tanul, mindene készen van. Szoktunk beszélgetni, utána azt csinálhat amit akar. Ha telefonozik akkor is este 6kor jön vacsorázni. 9kor megy fürödni, 11kor magától bejön aludni, pedig még fent tudna maradni. Amíg nem megy mindez a tanulás rovására, én nem korlátozom.

2021. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!