Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom az anyámra,...

Jogosan haragszom az anyámra, amiért elmondta mindenkinek, hogy beteg vagyok?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, így nem lett volna muszáj tudnia, de jobbnak láttam. Főleg, mert elég hosszú lesz az út...


PCOS-em van, mellé IR. Az endokrinológusom annyit kért, hogy ne a webbetegről, házipatikáról és egyéb helyekről tájékozódjak, mert attól csak szorongani fogok és sehová nem vezet. Mondta, hogy hívhatom bármikor, áll a rendelkezésemre, elfogadja azt is, ha szeretnék mástól szakvéleményt, de annak sosincs jó vége, ha egy beteg online akarja gyógyítani magát. Elismert szakember, az országban az egyik, ha nem a legjobb. Én maximálisan megbízom benne.


Mondta, hogy ez a betegség diétával, gyógyszerekkel kordában tartható. Ezt elmondtam az anyámnak is és kértem, hogy másoknak ezt ne mondja, mert utálom, ha mindenki az én gondomról, bajomról beszél. Nem érzem, hogy ez másra is tartozna. Erre ma hazajöttem Pestről, se anya, se a férje nem volt itthon és elkezdtem tanulni, tételek kidolgozni. Hazajött a férje és elkezdte nekem mondani, hogy hallotta beteg vagyok és hogy ő ennek utána olvasott és most is minek döglök a kanapén, ennél a betegségnél sportolni kell. Igen, tudom, de van más dolgom is. Utána felhívott a nagynéném anyósa, hogy mesélte neki a nagynéném, hogy hogy jártam és hogy az ő testvérének a lányának is ilyen betegsége van, ő képtelen is volt teherbe esni egész életében és akárhogy fogyókúrázott, képtelen volt tartósan fogyni. Majd a nagyanyám, hogy ő egész nap miattam sírt, hogy mi lesz velem ezután... Meg hogy én miért Pesten mentem nőgyógyászhoz, ő már 35 éve ugyanahhoz jár és sosem csalódott benne, hozzá kellett volna elmenjek, de most úgyis itthon leszek a vizsgaidőszakban, majd ő elvisz engem.


Nekem ez nagyon kellemetlen, mert valamiért van bennem egy bizonyos védekező mechanizmus, hogy nem szeretem, ha a hibáimat, gyengeségeimet tudják mások. Főleg a nevelőapám, aki ezekre később rendre megjegyzéseket tesz (pl azt a mai napig felhozza, hogy anno 17 évesen 2x megbuktam a forgalmin). Vagy a nagyszüleim, akik azon betegre aggódják magukat, ha sokat eszek és fáj a hasam utána.

Így is nehéz ez nekem, mert bármennyire próbált nyugtatni az orvosom, ezek betegségek, bármennyire is szépítjük. Valahol pánikolok, hogy mi lesz, valahol kudarcként fogom fel. Nem könnyebb attól, hogy anya ezzel telekürtölte a családot és mondtam neki, hogy ez rosszul esett, mert nem ezért avattam be. Ő meg annyit mondott, hogy csak aggódnak értem és ennyi joguk had legyen már.


2020. dec. 3. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Csak két kérdés: ha ismered annyira, hogy tudod, el fogja mondani, miért osztottad meg vele?

Ha annyira nem ismered, hogy nem tudtad, el fogja mondani, miért vele osztottad meg, hiszen akkor meg kb nulla a kapcsolatotok...

2020. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Főleg azért, mert a magánrendelések nem olcsó dolgok. Most még az elején 1-1 vizsgálatot kifizettem a zsebpénzemből, de hosszútávon ezt egyedül nem tudnám finanszírozni (még tanulok). Hazudni meg nem akartam, hogy másra kell a pénz.
2020. dec. 3. 20:38
 3/11 Savlekotő ***** válasza:
75%
22 éves vagy,könyörgöm had dönthesd el hová mész nőgyógyászhoz,majd ő Visz? Tessék,mi vagy te egy zsák krumpli? Itt a legkisebb gond hogy anyád szét kürtölte a pcod,hanem hogy 22 évesen mindenki a fejeden ül a fél család rajtad csámcsog kioktatnak parancsolgatnak,hazudnod kell egy sima hová mészről.. Lol,Legyen joguk,ja,de közbe neked úgy tűnik nincs jogod a saját életedhez,nulla magánszférád lehet.. :( Jézus..
2020. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Több szem többet lát, talán segíteni is tudnak, vagy jótanácsot adni. Betegséget nem kell szégyellni, de nyilván megértem, hogy diszkrécióra számítottál. Sajnos ezt már elkotyogta, annyit tehetsz, hogy ha legközelebb a rokonságból valaki faggatózik, elmondhatod, hogy jól vagy, de nem szeretnél erről beszélni, ez rád tartozik.
2020. dec. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De most az nem segítség nekem, ha egy 120. rokon azt ecseteli 15 percen át, hogy neki az unokahúga ezzel mennyit szívott. Vagy ha a nevelőapám belém köt emiatt egy este alatt 8x. Mert ez egyik sem segíteni akarás.
2020. dec. 3. 20:50
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

undorító, amit csinált. nem véletlen titkos adatok ezek.

most már nem tudsz mit tenni, de megtanultad egy életre, hogy nem bízhatsz benne.

2020. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Hatos ne mond ezt. Ne csak a kérdező szemszögéből válaszold meg a helyzetet. Ha jól szeretnél választ adni fontos hogy semlegess maradj.

Valóban szívás az a helyzet amit teremtett anyukád, és eé sem tudo képzelni mennyire nehéz lehet amikor egy ijen dologgal keres fel téged mindenki a családodból hogy "segítsenek". De ha belegondolsz hogy hogyan érzi magát anyukád, és mennyire rémült lehet akkor megértheted hogy miért mondta el a családtagoknak. Van hogy nehéz magunkban tartani a terheinket, és úgy érezzük hogy összenyomnak bennünket ha nem mondhatjuk el valakinek.

Ettől persze még ugyan olyan rossz marad a helyzet a számodra, és anyukád pedig nem figyelt oda hogy egy olyan barátjának mondja el ezt, aki nem adja tovább. De hogy kibeszélhette magából és rád terelte a figyelmet, még mindíg jobb mint hogy magában őrölje.

2020. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

utolsó azért lássuk be, hogy ezek nem halálos kórságok.

az, hogy valaki a saját lányát ilyen szinten, a kérése ELLENÉRE kipletykálja, ráadásul a nemi szerveit illető dolgokban, ahhoz azért kell egy nagyfokú tiszteletlenség, hogy finoman mondjam, határátlépés, stb. Nem hiszem, hogy ennek ne lett volna előzménye.

Én biztos, hogy nem bíznék benne többet.

2020. dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

A pcos+ir nem halálos betegség. Én a 3.gyermekünket várom emellett spontán.


22 évesen meg ideje lenne a talpadra állni és eligazítani a családot a picsogás helyett..

2020. dec. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem arrol van szo h 100% h nem lehet gyereke....hanem hogy joval kisebb esellyel lehez gyereke mint amennyi esellyel nem. Nem kizart..de nem valoszinu. Erre jonnek h Pcos sel X gyerekuk van. Nem mindegy mennyire komoly mennyire sulyos azoke akik szultek es azoke akik sosem. Valtozo.
2020. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!