Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy ilyen anyáról mi a vélemén...

Egy ilyen anyáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

40-hez közeli nő, 3 gyerekkel, 70 éves férjjel. Az egyik gyerek 6 hónapos, a másik 2 éves, harmadik 5 éves. Apa 70-hez közel, szívműtét után ( 1 éve volt). A nő pszichésen és érzelmileg instabil - már a gyerekek előtt is - nem tud magáért ki állni, nem is tudta eltartani magát - a gyerekek előtt is így volt - , nem tud főzni, nem mer kijönni a házból, a gyerekekkel sem, időjárás és évszak függetlenül ha a gyerekek kint vannak 1 órát per nap a levegőn akkor az valami (van udvar), "mindenki xar csak én vagyok tökéletes" típus, zsarolni, sunyiskodni tud, mást nem. Valamelyik gyereknél meghatározta, hogy vegán lesz (nem ehet húst, megtiltja neki), a ház körül semmilyen teendőt nem tud ellátni - gyerekek előtt is így volt - maximum szemét kivitel és ennyi. A hölgy rendelkezik több papírral arról állítólag, hogy szellemileg problémákkal küzd, s ha a Családban van valamilyen konfliktusa valakivel, akkor azt a férjen - apán - vezeti le, aki szív műtét után van, és a halálból hozták vissza. Nem tud kiállni magáért, valamely gyereken a szellemileg visszamaradás/szellemi alulfejlettség jelei megvannak. Természetesen a hölgyet nem igen érdekli a dolog, ő napközben a baba piperköcök vásárlását és azokat másokkal kibeszéli hogy milyen szép ez még az a baba ruha, és rendel.


Azert kérdezem így ezt meg itt, mert halottam hasonló esetet, amikor konkrétan az óvó nő az oviban értesítette a gyermekvédelmet és a gyám hivatalt, mert az anya egyetlen egyszer sem tudott megjelenni az oviban, hogy az óvónő váltson pár szót a gyerekéről. Kérdésem oka6, hogy érintve vagyok benne. Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. dec. 7. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
milyen formában vagy érintve? te vagy a férj? vagy nagymama? testvér?
2020. dec. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Miért csak az anyán köszörülöd a nyelved? Az a férfi, aki 65 éves korában gyereket nemz, és még később másik kettőt, miközben szívbeteg, a felesége meg idegbeteg, arról mi a véleményed neked?

A nőnek legalább reális esélye van felnevelni mindhármat - ha nem is jól, hanem rosszul. A férfi halálakor viszont valószínűleg még mindhárom gyereke 18 év alatti lesz. Ő ezerszer felelőtlenebb, mint a nő.

2020. dec. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Szörnyű helyzet, sajnálom a gyerekeket. De a te fogalmazási készséged is legalább olyan szörnyű.
2020. dec. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem hinném, hogy az öreg szívbeteg nagypapi csinálta a gyerekeket 600 évesen! A gyerekek életében nem sok része lesz!Felelőtlenség volt egy kettyóssal bevállalni gyereket! Egyik se komplett! Szegény gyerekek....remélem mihamarabb sikerül arra nézni a gyámügynek!
2020. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi a kérdés értelme. Miért számít a véleményünk ha nekünk semmi beleszólásunk sincs? Te most tanácsot kérsz? Lehetnél egyértelműbb. És ki vagy ebben az egészben?
2020. dec. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#1: Egyben biztos vagyok: itt most nem az anyós panaszkodik a menyére. :-D
2020. dec. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 :-D
2020. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 😂

De azért szomorú is,hogy a gyerekek ilyen szülőket kaptak...

2020. dec. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

a nő személyiségzavaros, ez teljesen egyértelmű. apuka beteg, itt a gyámügynek kell tennie valamit. értesítsd a gyermekvédelmet sürgősen.

az, hogy az egyik gyermeknek nem ad húst, az egyértelmű veszélyeztetés.stb.

2020. dec. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!