Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen mentalitású apával...

Ilyen mentalitású apával lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Apámat csak a külsőségek és az anyagiak érdeklik. Anyumnak milyen körme és milyen haja legyen, járjon vele edzeni, én hogy öltözködjek, hordjak színes kontaktlencsét (???), stb. Mindenkinek elpofázza, hogy neki milyen autói vannak, hogy mi mennyibe kerül. Ha köze nincs a témához, akkor is kitalál valamit, hogy fel tudja hozni. Nagyon régóta ilyen, csak azzal foglalkozik hogy mások mit gondolnak róla, mit látnak belőle. Anyum is sokszor mondja nekem, hogy már nagyon elege van belőle, és nem tudja meddig bírja. Mi anyummal nagyon spirituálisak vagyunk, nem foglalkozunk az anyagiakkal, kinézettől függetlenül szeretjük akit szeretünk, apum viszont ennek a szöges ellentéte. Állandóan megszólja hogy mit csinálunk, milyen műsorokat nézünk és ami nekünk tetszik az milyen hülyeség, változtatni akar azon, hogy a lakás hogy néz ki (ő nem itt lakik), hogy hogyan eszünk (mi nem eszünk állatokat, ő meg nem tudna hús nélkül létezni), konkrétan mindent amit lehet. Egész gyerekkoromban azt hallgattam, hogy mit hogy csináljak, jobban néznék ki ha ezt venném fel és ezt csinálnám, állandóan beletúr a hajamba hogy neki ez nem tetszik és álljon inkább így, hogy ne toljam le nullással alul mert az neki túl rövid, hogy ő milyen boldog lenne ha x dolgot így meg úgy csinálnék, de az nem érdekli, hogy nekem az nem tetszik és nem én vagyok. Tudom hogy szeret, de nem feltétel nélkül, és bele se gondol hogy ez nekem milyen érzés. Nálam most telt be a pohár. Lett egy kutyám októberben, és egy idő után elkezdte mondani, hogy mikor vágjuk le a fülét meg milyen jól nézne ki levágott füllel. Először azt hittük, hogy viccel, mert állandóan hülyeségeket beszél de olyan fapofával és hanggal, hogy a saját anyja se tudja, komoly vagy sem. Aztán ma feljött, megint elkezdte mondani, röhögünk anyummal, erre elkezdi hogy ő most halál komolyan mondja, mert mennyivel szebb lenne a feje. Mentett kutyám van, az előző kutyámat is erről a menhelyről hoztuk. A tulaj nagyon megbízik bennünk, sokszor mondta hogy nekünk bármelyik kutyáját odaadná, szóba se hozta hogy tilos csonkítani a kutyát (a szerződésben benne van), mert tudja hogy eszünkbe se jutott volna. Erre apám előáll ezzel. Mondtam is neki, hogy ha ezt megtudná a menhely vezetője, többet ránk se nézne, nem fogadhatnánk örökbe tőlük, csoda lenne ha a mostani kutyámat nem vennék vissza. Undorító, hogy képes lenne egy kölyökkutya testrészét levágni csupán a külsőségek miatt.


Valaki volt már hasonló helyzetben? Akinek van vagy volt ilyen rokona / közeli barátja, meddig tűrtétek? Nem szokott le róla? Mikor telt be a pohár? Tartjátok vele a kapcsolatot?



2020. dec. 7. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg kompenzál valamiféle kisebbségi érzést.
2020. dec. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a legjobb tippem. Arra gondoltam sokszor, hogy az egész apai családfám erdélyi, és ott ugye nagyon rossz körülmények voltak (vagy lehet hogy még vannak is). Szegénységben nőtt fel, verték a román rendőrök mert magyar volt, ilyesmi. 19 éves korában a spórolt pénzéből átköltöztette a családját Magyarországra, én már itt születtem. Azóta nagyon sokat elért, ő a főnök a munkahelyén, magának teremtette meg az életét. Lehetséges, hogy azért ilyen, mert mindenkinek meg akarja mutatni, hogy ő mit ért el?
2020. dec. 7. 21:18
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen valamilyen lelki problémája van. Ti semmit nem tudtok tenni ez ellen, csak akkor tud változni, ha ő maga ráébred arra, hogy ez nincs rendben, és ő maga akar változtatni. Annyit tehettek, hogy teljesen egyértelműen leírjátok neki, hogy titeket mi zavar, miért, milyen érzéssel tölt el, és azt szeretnétek tőle, hogy változzon. De ha ezt nem fogadja el, szerintem ha anyukádnak van önbecsülése és jobb életet szeretne neki is le kellene lépnie, te meg gondolom ha felnősz úgyis gyengíteni fogod a kapcsolatotokat. Nem normális, amit csinál.
2020. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Anyum is sokszor mondja nekem, hogy már nagyon elege van belőle, és nem tudja meddig bírja. Mi anyummal nagyon spirituálisak vagyunk, nem foglalkozunk az anyagiakkal, kinézettől függetlenül szeretjük akit szeretünk"


De azért valaha mégiscsak őt választotta párjául!

2020. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem is lakik veletek, miféle családfő az ilyen? Nyilván külön nőzik a külön életterében.
2020. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4, persze, mert ahogy írtam is, mit feltétel nélkül szeretjük. Anyumat nem érdekli az, hogy apumnak milyen haja van, nem szól bele az öltözködésébe, hogy milyen kocsit vegyen, semmit nem akar változtatni rajta mert úgy szereti, ahogy van.

Régen nem volt ilyen apum egyébként. Teljesen normális családi életet élt, nem másokkal foglalkozott, hanem velünk, a szeretteivel. Kb akkor jelentkezett nála a kapuzárási pánik amikor én kamaszodtam, és azelőtt is beleszólt néha dolgokba, de nem ennyire. Olyan 5 éve kezdhetett ennyire a külsőségekkel foglalkozni, anyummal pedig 25 éve házasok. Akkor nem volt ilyen.

2020. dec. 7. 21:54
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Kicsi a pélója faterodnak
2020. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#5, azért nem velünk lakik, mert pár éve anyummal nagyon összevesztek (szóban elváltak de papíron nem), úgyhogy eladták a családi házat és külön költöztek. Én anyummal élek, de rá olyan fél-1 évre ki is békültek. Most együtt vannak, de nem költöztek újra össze, mert mi egy kétszobás lakásban lakunk anyummal, itt nem férnénk el rendesen, és nem akarnak belevágni egy új ház építésébe. Jó így mindenkinek, hogy külön lakunk, ő se akar összeköltözni és mi se túlzottan.
2020. dec. 7. 21:58
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Lehet nem áll már fel a cerka és bekattant. Meglepődnél hány hülye férfi hülye viselkedése mögött áll az a halál szimpla ok, hogy kicsi a lőcs vagy nem működik jól. Minden más csak ennek eredője. Ezt tök komolyan írom, nem viccből.
2020. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kapuzárási pánik
2020. dec. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!