Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kérnétek pénz a felnőtt...

Kérnétek pénz a felnőtt fiatoktól albérletre?

Figyelt kérdés
31éves vagyok, és 3év után idén jöttem haza külföldről. Apámnak van egy lakása, ami eddig kiadó volt, de most én élek benne, de ugyanúgy fizetek érte mint egy idegen. Anyagilag soha nem támogatott semmivel, viszont az élettársa gyerekeit segítik. Évente 2-3 disznót vágnak, és mindig a felét nekik adják, az élettársa unokájának telefont, és kerékpárt vesznek, stb. Tudom, hogy semmi közöm hozzá, hogy mire költi a pénzét, és én is boldogulok onállóan, de valahogy mégis bánt.

2020. dec. 9. 10:03
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
60ezret fizetek érte, ez a vidéken reális egy ekkora lakásért, tavasszal ugyanennyit fizetett az előző bérlő is. Tudom nélkülözni ezt a pénz, ha nem lenne ez, akkor nyilván máshol is ennyit fizetnék, és ugyanekkora maradna az életszinvonal. Igazából senki sincs ráutalva erre a pénzre. Apám nyugdíjas, megvan mindene, minden évben külföldön nyaralnak. Az élettársával 15éve van együtt, de éngem nem nevelt, mert akkoriban bentlakásos suliba jártam egy másik városban. Semleges vele a kapcsolatom, nem tudok rá rosszat mondani.
2020. dec. 9. 11:35
 22/27 anonim ***** válasza:
97%
Hát sajnos ez van akkor :( Nem érdemes emiatt összeveszni vele szerintem. Nem szép dolog de nem tudsz mit csinálni.
2020. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk a férjem szüleinek volt lakása, ők is kértek tőlünk pénzt. Persze nekik bevételkiesés lett volna - de még úgyis százszor jobban éltek volna mint mi.

Hát aztán el is költöztünk Budapestre, itt találtunk jobb munkát tudtunk venni házat (hitelre igaz) és most meg megy a sírás hogy nem láthatják az unokakat meg ki segít nekik orvoshoz járni.

Valószínűleg ha akkor segítenek nekünk most egy városban laknank.

Én nem értem amúgy ezt a mentalitást, én biztos nem így teszek majd a gyerekeimmel ( bár ugye nekem nem nagyon lesz esélyem meg egy lakásra osszegyujteni, hiszen a mostani is hitelre van)

2020. dec. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
az extől született gyerekek le vannak szarva a legtöbb esetben, ez van, a férfi továbblép, az új életbe már nem fér bele a régi, főleg bármi ami kapcsolatos az ex nejjel. Nem mondom hogy neked kéne adnia a lakást, hiszen öregkorára a szülőnek ez jó bevételi forrás és akkor nem kell a gyerektől kuncsorognia hogy ne kerüljön az utcára, neked meg csak magadat kell eltartanod. Viszont ebben az esetben én nem kérnék sok pénzt, max 20 ezret hogy a lakás felújítására fussa majd. Vagy kiadnám idegennek és a bevételt magam és a gyerekeim között osztanám fel, ha nem szorulnék nagyon rá. Mindig szomorú vagyok amikor hallom hogy apák képesek így hátrahagyni gyerekeket, Kegyetlen világ ez, ne törődj apáddal, legalább te legyél jó apa majd és hozd rendbe a családod karmáját.
2020. dec. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nem hogy nem kertek alberletet, hanem alig 12 voltam mikor szerzett egy kertes hazat.

Par evvel kesobb egyet ocsemnek is.

Lehetoseg szerint en is ezt fogom tenni.

2020. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem keresel egy albit máshol? Most úgyis lementek az albérletárak.
2020. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Savlekotő ***** válasza:
Szóval a vad idegen kölyköket támogatja? Én eleve nem kértem volna a segítségét,mert ez nem az..
2020. dec. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!