Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltudnád fogadni ha a gyereked...

Eltudnád fogadni ha a gyereked egy roma-val jönne össze? Ha nem, akkor miért?

Figyelt kérdés

2020. dec. 10. 14:32
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim válasza:
57%
Szerint a valasz egyertelmu...igen ha a gyermekem boldog akkor szamokra teljesen mindegy, hogy kivel. Nem a nem illetve a szarmazas a fontos velemenyem szerint, jol banjon vele, szeresse, tisztelje!
2020. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim válasza:
70%
Szerintem* szamomra*
2020. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
38%
Én 16 éves roma vagyok, és magyar barátnőt szeretnék..
2020. dec. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagyok szülő, de roma párom van, és a szüleim nem bánják.
2020. dec. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
74%
Ha az egész családja vele együtt asszimilálódott, akkor persze. De ha régi szokásaik vannak, az mindenképp szétverné a kapcsolatot.
2020. dec. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
86%
Eltudom fogadni, ha az illető roma fiú, vagy lány dolgos, becsületes ember. Ha tanul, vagy rendesen dolgozik akkor tárt karokkal fogadjuk a családba. Ha viszont egy bűnöző, ha az egész családja vele együtt abból él, hogy másoktól lopja, zsarolja a pénzt, akkor nem. De mondjuk ez nem csak akkor érvényes ha roma. Akkor is ha olyan fehér mint mi. Ha bűnöző, drogos akkor ő sem kell.
2020. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
53%

Majd költözik a családja is és meglátod.

Ja a mocskos rasszista kifejezés teljesen korrekt itt IS, ugye?!!

2020. dec. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
89%

Ez baromira attól függ, hogy milyen az a bizonyos ember, illetve a családja.


Nekem tizenévesen volt egy roma barátom. Nagyon szerettem, de sajnos csak titokban járhattam vele, mert a családom meglehetősen előítéletes. Emiatt be sem mertem mutatni, mert tudtam, hogy nem fogadnák el, és csak megaláznák, akár szemtől szemben is. Mivel még fiatal voltam, és középiskolába jártam, (ahogy ő is), ezért esély sem volt arra, hogy saját lábra álljunk, nem hagyhattam figyelmen kívül a szüleim álláspontját. Pedig amúgy a családjával se volt gond, oké, szegények voltak, de nem iszákosok, nem loptak, és balhéztak, rendes emberek voltak. Végül beláttuk, hogy ez így nem mehet tovább és szakítottunk. Na, ha ilyen párja lenne a gyerekemnek, őt elfogadnám, már csak a saját példámból kiindulva.


De viszont: az unokahugomnak is volt roma barátja, na az egészen más tészta volt. Maga a srác nem volt gázos, viszont a családja annál inkább. Egyszer találkoztam velük, na ők az a tipikus "cigány família", akire a legtöbb ember asszociál. Mocskosak, büdösek, nem tudtak viselkedni, és a fiún keresztül folyamatosan lehúzták pénzzel az unokahugomat. Szerencsére itt is szakítás lett végül a dologból, de utána a srác még zaklatta egy ideig, és végül a rendőrséggel kellett fenyegetőzni, hogy abbahagyja.


Na ha ilyen párja lenne ilyen családdal, azt viszont nem tudnám elfogadni, és próbálnék is tenni ellene.

2020. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
51%
#7 👌🏻👌🏽👌🏿
2020. dec. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim válasza:
68%
Szerintem nem a bőrszín határozza meg az embert, hanem a viselkedése. Emiatt ha valaki kulturált és normális családi háttérrel rendelkezik és a gyermekem boldog mellette akkor nincs akadály. De ez az én véleményem
2020. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!