Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia kényszergyógykezelés...

Anorexia kényszergyógykezelés 18 felett?

Figyelt kérdés

A pszichológusom azt mondta, hogy x kiló alatt (15-ös bmi) alatt mindenképp kórházba kerülök kényszertáplálásra, és nem kell a beleegyezésem sem, annak ellenére, hogy nagykorú vagyok...

Ez valóban így van? Csak mert nem igazán találtam erre vonatkozó konkrét törvényt/információt...

Akkor is ha esetleg a fizikai állapotom nem feltétlenül indokolja (nem leszek rosszul/visz el a mentő, nem vagyok "életveszélyben")?

Illetve kerülhetek pszichiátriára akaratom ellenére, ha amúgy nem vagyok szuicid (azaz nem akarom/próbálom "tudatosan" megölni magam)?



2018. júl. 6. 01:36
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nincs így, és arra sem kényszeríthet senki, hogy egyáltalán megmondd a súlyod. Viszont egy jó pszichiátert keress, aki nagyon otthon van evészavarokban és tud segíteni, a pszichológus nem elég.
2018. júl. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Valóban nincs így, sőt...

Sajnos magyarországon az egészségügyi ellátás e tekintetben igen siralmas

nemhogy soha senki nem fog kényszeríteni semmire de 13 bmi alatt nem is vállalja szinte senki a kezelésedet, nem vállalják a felelősséget, hiszen gyógyuláskor sokszor a beteg először rosszabb állapotba kerül, mielőtt javulna

Én 32 kilósan sehol se kaptam segítséget, egyik helyről küldtek a másikra, mindenhol azt mondták hogy először szedjek fel egy kicsi és utána tudnak velem foglalkozni

tehát felnőttként az embernek sajnos belföldön nagyon rossz lehetőségei vannak ha ilyen problémával küzd

2018. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ja, és szent meggyőződésem hogy ha odáig jut az ember hogy ilyen alacsony a testsúlya sokkal jobban járna esetleges kényszerkezeléssel (még ha az akkor nagyon nem úgy tűnik)
2018. júl. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem valószínű

Ha nem mész be önként, annyi a legtöbb, amit a pszichológusod tehet, hogy nem vállalja a kezelésed többé (és minden bizonnyal más se fogja). Nem vállalják ugyanis a felelősséget, ha bármi bajod történik (és ez valóban kiszámíthatatlan)

De ha úgyse fogadod meg, amit mond, minek dobsz rá ki pénzt?

2018. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs kényszerkezelés, csak akkor vihetnek be, ha másokat veszélyeztetsz. Te viszont kérheted a kezelést.
2019. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia

Nekem mas a tapasztalatom..

165cm vagyok es 29kilonal elrendeltek a kenyszergyogyot,zartra kerultem eloszor,pedig egyaltalan nem tiltakoztam,majd elrendeltek a gondnoksag ala helyezesemet is...

2019. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előbb helyeztek gondnokság alá, és utána kényszerkezeltek a gondviselőd hozzájárulása alapján vagy akkor kezdték el a kezelésedet, amikor még nem álltál gondnokság alatt?
2019. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
En meg nem alltam gondoksag ala,elobb a kenyszergyogykezelesemet kezdtek el,deugy lattak hogy eletveszelyes az allapotom ezert elrendeltek a gondnoksag ala helyezesemet is...
2020. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Meg annyi hogy sem a szuleim sem az irvosom nem tudott rola,kijott egy kulsos orvos es o rendelte el...
2020. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Én is ezt tettem volna a helyében. Csak kíváncsi voltam.
2020. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!