Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire megszokott, hogy 3...

Mennyire megszokott, hogy 3 és fél éves lánygyerek kezet emeljen a szüleire rendszeresen?

Figyelt kérdés
Unokahúgom nagyon okos, korához képest érettebb gyerek, oviban is inkább az idősebbeket kedveli. Ott nincs vele semmi probléma, szívesen jár, csak hazamenni nem akar. Otthon viszont ő a főnök, ha valamit nem kap meg azonnal féktelen ordításba kezd, ha pedig a szülei játéknál valamit nem úgy tesznek, ahogy azt ő elképzelte azonnal átmegy agresszívbe és teljes erővel rávág a szüleire. Tesómék teljesen le vannak mellette öregedve, nem tudják kezelni, olyan, mintha félnének tőle. Ha rá is szólnak nem szeppen meg, egyértelműen ő az irányító otthon. Nekem olyan ijesztő főleg egy kislánytól az ilyen erőszakosság.

2020. dec. 27. 15:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Ez a szülők gyengesége, hozzá nem értése. Lelkileg gyengék. A kislányt rosszul nevelik. Nincs neki semmi elmagyarázva,nem következetesek. Azt csinál a kislány amit csak akar. Sajnos vannak ilyen családok.
2020. dec. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván ez nem normális. A szülők a hibásak itt, rosszul nevelik. Most kéne még tenniük valamit, mert később ebből még nagyobb gondok lesznek.
2020. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem megszokott, és nincs is rendben szerintem.

Az a baj, hogy mikor eljut egy ilyen szintre a gyerek, hogy már agresszív is, ha nem úgy mennek a dolgok, akkor nagyon nehéz ezt helyrehozni. Minél inkább ráhagyják,annál durvább lesz ahogy felnő.

És nem csak a szüleivel.


Ha a szülők nem tudnak ezzel a helyzettel mit kezdeni, akkor szerintem érdemes lenne szakemberhez fordulni, hogy meg tudják oldani.

2020. dec. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, és ez a helyzet csak romlik. :/ Ráadásul teljesen kimerevedett az egész testtartása, totál félelmetes lett mikor legutóbb az apja valamit nem jól csinált játék közben, mielőtt odavert volna neki egyet. Én is így gondolom, hogy nem a gyerek a hibás, mégiscsak a szülő a felelős érte!
2020. dec. 27. 15:23
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Milyen szülő az, aki nem tudja kezelni a ezt a helyzetet? Gyenge és határozatlan, nem érdemli meg, hogy szülő legyen!
2020. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretik a kislányt, igen későn jött össze nekik, ő az egyetlen gyerekük. Sajnálom őket, mert annyira igyekeztek mindent megadni neki, hogy ez lett a vesztük. Igazatok lehet, elképzelhető, hogy a gyerek érzi a gyengeségüket és ezért viselkedik így. A gyereknek se jó, ha a szülő nem következetes.
2020. dec. 27. 15:34
 7/25 anonim ***** válasza:
69%
Üssenek vissza. Akkor majd megtanulja ki a főnök a háznál.
2020. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ez nem így működik. Agresszióra nem agresszió a válasz, és nem a kislány hibája, hogy idáig fajultak a dolgok!
2020. dec. 27. 15:59
 9/25 anonymousreview60 ***** válasza:
69%

#6: A leírtak megmagyarázzák, hogy miért kényeztetik el, és miért nem nyúlnak hozzá akkor és annyira kemény "kézzel", amennyire szükséges. A szülők ezt nem értik, nem látják és ennek majd személyiségtorzulás stb. formájában a gyerek issza meg a levét. Lesz belőle egy Dudley Dursley, de nem biztos hogy kezet fog majd Harryvel a 7. részben.

Ha te szereted őket, akkor erre fel kell hívnod a figyelmüket. Akkor is, ha emiatt mosolyszünet lesz vagy megszakítják veled a kapcsolatot. Gondold át, tényleg az-e a helyzet, amit gondolsz. Ha az, akkor lépj határozottan de udvariasan.

A szomszédomban, ahol laktam, volt két nagyon idős szülő és a 8-9 éves - állítólag ADHD-s - kisfiú. Iszonyat agresszívan rendezte le a szüleit stb. Úgy voltam vele, hogy vagy a gyerek megy a kerepesi temetőbe és én a Gyorskocsiba vagy elköltözök. Utóbbi lett. Sajnálom a kis nyomorultat, remélem, mára jobban van.

2020. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Szuperdadus sorozatot/könyvet vedd meg nekik. Szerintem segítene.
2020. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!