Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan tisztességes,...

Van olyan tisztességes, legális munka, amiért szülőként haragudnál a gyermekedre, ha azt választaná?

Figyelt kérdés

Mit tennél, ha a gyermeked például takarítónak, vécés néninek, kukásnak, sírásónak vagy valami ezekhez hasonló munkára készülne?

Van olyan szakma, amiért kitagadnád, látni sem akarnád többet?

Van olyan munka, amiért megbüntetnéd?

Ha igen, akkor mivel?


Engem egyszer kisebb koromban megvert anyám, mert azt mondtam, hogy konyhás néni szeretnék lenni. Azóta már nem készülök erre a pályára, de nem értem, hogy miért kellett egy kisgyermeket ennyiért megverni.


Te minden döntését elfogadnád a gyermekednek, ami tisztességes munka?

Támogatnád?

Mi erről a véleményed?


Mit gondolsz erről a mentalitásról:

"Amíg az én kenyeremet eszed, az van, amit én akarok!"

"Aki nem dolgozik, az ne is egyék!"

"Amíg ingyen élsz, fogd be a pofádat!"


Én otthon minden nap ezt hallgatom. :(


Szerinted mennyire van joga beleszólni a szülőnek a gyermeke pályaválasztásába?

Jogos, hogy így beszélnek velem?

17/L



2021. jan. 2. 14:50
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
A te életed, azt te döntöd el, mifelé mész. De az semmiképp sem út, hogy a szüleidnek akarj megfelelni. Ha ők ezt nem fogadják el, minél gyorsabban kell tőlük elstartolni, és hátra se nézni. Lehet még saját családod, lehetnek barátaid, de életed csak egy van. Ha azért dobod a szemétbe a saját álmaidat, igényeidet, mert a szüleid mást akartak, tuti, hogy bánni fogod.
2021. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülőktól, amint lehet, menekülni kell. Ők mivel foglalkoznak? És mért ilyen agresszívek (úgy értem, van valami családi előzmény)?
2021. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező:csakis magadnak felelj meg, ami a pályaválasztást ilketi, mert te fogsz benne ledolgozni egy életet s nem a szüleid! Neked kell megtalálnod a boldogságot s tenni érte!!
2021. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
95%

"Szerintetek mi a fontosabb?


Hogy azt csináljam, amit szeretek, hogy sokat keressek, vagy hogy megfeleljek a szüleimnek cserébe azért, hogy felneveltek engem?"


Szerinted mi a fontosabb? Legalább öt évtized döntését hozod meg így (bár később is lehet változtatni, ha most elbaltázod, szóval nem végleges).


A szüleidnek nem tartozol az életeddel azért, mert felneveltek. Ez az ő döntésük és vágyuk is volt. Szeresd őket, ennyi.

2021. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

És ha nem vagyok kiemelkedően jó semmiben, akkor mitévő legyek?

Vagy ha valaki például egy "mihaszna" dologban tehetséges, akkor mi a legjobb döntés?

A szüleim azt mondják, hogy ha valaki jól tud rajzolni, vagy pedig jó sportoló, vagy szépen tud zongorázni, az nem számít semmit, ugyanis a sportból és a művészetből nem lehet megélni.

Nekem nincsen semmilyen nagy tehetségem, így ilyen "problémám" nincsen, egyszerűen csak elveszettnek érzem magam a világban.

2021. jan. 2. 15:31
 16/35 anonim ***** válasza:
99%
Mi a hobbid? Amit szeretsz, abban tudsz jó lenni s ha jó vagy benne, nem fogsz éhen halni!
2021. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid véleménye csak egy vélemény.

És nem is feltétlenül a legjobb. Sőt, valószínűleg nem a legjobb!


A szüleid csak a saját szemszögükből, a saját tapasztalataik alapján látják a világot. Ráadásul ma még mi sem tudjuk, hogy tíz-húsz év múlva milyen munkakörök, milyen igények lesznek.


"a sportból és a művészetből nem lehet megélni"


Hány ellenpéldát hozzunk erre? :D


A sporthoz és a művészethez kellHET ugyan nagy tehetség, de az csak felgyorsítja a tanulási folyamatot, illetve adott esetben kiemelkedően sikeressé tesz. A gyakorlás a meghatározó azon a területen is.

2021. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
98%
Csináld azt amit szeretnél! Nem fogsz örökké velük élni, nagyon nem jó dolog az, ha nem szereted a munkádat. Hamarosan 18 éves leszel úgyis, költözz el minél hamarabb, ha nem akarják elfogadni választásodat, mert igen meg tudják keseríteni az életed, tapasztalatból beszélek. Én is olyan irányba tanultam tovább ami nem érdekelt, csak mert a szüleim azt szerették volna, elpazaroltam pár évet az életemből ahelyett, már rég dolgozhattak az "álom melómban", de észhez tértem és egy kis kitérővel ugyan, de most tanulom azt, amit tényleg szeretnék.
2021. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
97%
Minden megyében van pályaválasztási tanácsadó, vedd igénybe. A vírus után személyesen. Addig is vannak a neten pályaválasztási tesztek.
2021. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
98%
Nem szükséges kiemelkedően jónak lenni, csak van olyan tantárgy amit kedvelsz, egy kis szorgalom kell csak. :) Én sose voltam kiemelkedően jó semmiben se, egy ideig én is elveszett voltam. A bioszt szerettem így eü irányba is tanultam tovább. Szenvedős, főleg a biokémia, amit ki nem állhatok és nehezen is megy, de csak akarni kell igazából.
2021. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!