Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan tisztességes,...

Van olyan tisztességes, legális munka, amiért szülőként haragudnál a gyermekedre, ha azt választaná?

Figyelt kérdés

Mit tennél, ha a gyermeked például takarítónak, vécés néninek, kukásnak, sírásónak vagy valami ezekhez hasonló munkára készülne?

Van olyan szakma, amiért kitagadnád, látni sem akarnád többet?

Van olyan munka, amiért megbüntetnéd?

Ha igen, akkor mivel?


Engem egyszer kisebb koromban megvert anyám, mert azt mondtam, hogy konyhás néni szeretnék lenni. Azóta már nem készülök erre a pályára, de nem értem, hogy miért kellett egy kisgyermeket ennyiért megverni.


Te minden döntését elfogadnád a gyermekednek, ami tisztességes munka?

Támogatnád?

Mi erről a véleményed?


Mit gondolsz erről a mentalitásról:

"Amíg az én kenyeremet eszed, az van, amit én akarok!"

"Aki nem dolgozik, az ne is egyék!"

"Amíg ingyen élsz, fogd be a pofádat!"


Én otthon minden nap ezt hallgatom. :(


Szerinted mennyire van joga beleszólni a szülőnek a gyermeke pályaválasztásába?

Jogos, hogy így beszélnek velem?

17/L



2021. jan. 2. 14:50
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Anyám tanárnő, apám már nyugdíjas.

Későn vállaltak gyermeket, testvérem nincsen.

Én még nem tudom, hogy mit szeretnék, de ők már tervezgetnek helyettem.


Félek, hogy el fogom rontani az egész életemet és sosem leszek boldog.

Lehet, hogy valami olyat kell majd csinálnom egy életen át, amit gyűlölök. :(


Sosem voltunk jóban, anyám rajtam szeretné kiteljesíteni a vagyait.

Ő azt akarja, hogy "többre vigyem" nála és ne csak egy tanárnő legyek.

Látszik, hogy utálja is a munkáját.

Ő azt szeretné, hogy ügyvédnő legyek, de én nem vagyok annyira jó tanuló és nem hinném, hogy ez lenne az álmom.

Apám meg lány létemre elküldene engem katonának, mondván, hogy az "biztos megélhetés" és 100%-os nyugdíjat adnak. :/


Na, akkor most melyik szülőm vágyait kellene követnem?

Szerintem egyikükét sem.

2021. jan. 2. 15:39
 22/35 anonim ***** válasza:
99%

Ha tisztességes, becsületes munkája van, legyen az takarító, hullaszállító stb akkor bármit választ támogatom benne. Ezeket a munkaköröket sem szabad lenézni, hiszen becsületes dolgozók ők is.

Egyébként felnőtt 28 éves lányom van. 17 évesen elment dolgozni egy ridában takaritott. Büszke voltam rá, hiszen elment dolgozni, hogy pénze legyen. (adtunk mi is pénzt,de nem akarta, hogy mindig mi pénzeljük) 22 évesen konyhai kisegítőként dolgozott egyetem mellett. De dolgozott pizzafutárként is. Jelenleg állatorvosi assszisztensként dolgozik. Minden munkájára büszke voltam, és vagyok ma is.

2021. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Egyébként minden munkát el kell, hogy végezzen valaki. :/

Az csak az ő szempontjából fontos, hogy boldog-e, vagy sem.

2021. jan. 2. 15:42
 24/35 anonim ***** válasza:
91%
Valami biztos van, amit szeretsz csinalni, ezen a vonalon gondolkodj. Pelda: en szeretek videozni, youtube csatornam van, de ezzel nem tudok penzt keresni, mert nem annyira mainstream amit csinalok es idom sincs ra annyi, abszolut csak hobbi, viszont emiatt rajottem, hogy tok jo dolog videokat szerkeszteni, vagni, grafikakat tervezni, stb, szoval ha most kene szakmat valasztanom, lehet ilyesmi iranyban tanulnek tovabb es ezzel mar tudnek penzt keresni.
2021. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a felvi.hu-n milyen szakok vannak, ha van amelyik megtetszik olvass egy kicsit utána, hogy mennyi a pont határ, mik a követelmények, mennyire nehéz bent maradni. Esetleg nézegess OKJ-k után is (bár most jöttek ezek a változások az OKJ-val kapcsolatban, nem tudom hogy mennek most ott a dolgok), de vannak jó kis képzések ott is.
2021. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
80%

En zenesz szeretnek lenni (klasszikus zenesz nagyzenekarban), de ugyanolyan helyzetben vagyok, mint te, hogy egyke vagyok, kesoi gyerek, helyettem akarnak donteni stb. Anyum raadasul jogasz, ugyhogy azt is hallgathatom, hogy o milyen messzirol indult es most nezzem meg hol van. Egy ideig elhittem, hogy ha zenesz leszek, akkor senki leszek, de rajottem, hogy nem biztos, hogy engem nem a millios fizetes fog boldogga tenni, hiszen nem egy zeneszt ismerek, aki nem keres olyan sokat, de eleg arra, hogy eltartsa a csaladjat es boldog. En azota kitartok a celom mellett, es remelem, hogy tiz ev mulva mar valora valik.

Ha meg nem tudod, hogy mit csinalj, akkor nezz egy kicsit magadba, hogy mit szeretsz, miben vagy jo stb. Es ha megtalalod, akkor tarts ki mellette barmi aron.

Sok sikert!

Egy sorstarsad.

2021. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

16:18

Sok sikert kívánok én is Neked! Lehet, hogy fogunk még hallani rólad! 🎵🎶 (=

2021. jan. 2. 16:29
 28/35 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ne aggódd túl ezt, hogy egész életedben valami oylat kell csinálnod...

Én mindig imádtam rajzolni, sosem voltam A legjobb, de a legjobbak között voltam. Grafikusnak tanultam, de annak ellenére, hogy imádok rajzolni, festeni, stb. nem akartam grafikusként dolgozni. Mert nem akármit csinálsz úgy, hanem max valami hasonlót. Én fogtam és elment külföldre szerencsét próbálni. Kalandozgattam, sokat költöztem, majd az egyik külföldi utamat elkezdtem lejegyezni, mert annyian kérdeztek róla...És rájöttem, hogy az események leírása akkora örömöt okoz nekem, mint semmi. Már kiskoromban is sok fantáziavilágot teremtettem magamnak fejben, meg írtam is novellákat, sőt, regényt is gyerekként (a minősége persze nem volt jó), de mégse gondoltam sose egy percig se, hogy nekem ezzel foglalkoznom kéne. Ez csak ilyen szar kis hobbi volt, amit szinte senkinek nem mondtam el.

Szóval így huszonévesen jöttem rá, hogy mi az, amit tényleg csinálni akarok, dolgozok érte, és úgy néz ki, mást is érdekel az, amit a magam szórakoztatására találta ki két évtizeden át... :)

Szóval ne aggódj! Csak indulj el valamerre, amerre szeretnél. Olyan nem lesz, hogy ne tudj az életed tapasztalataiból valamit hasznosítani!

2021. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a válaszaitokat!

Majd csak eljutok valahová. :D

2021. jan. 2. 16:54
 30/35 anonim ***** válasza:
35%
Insta sztár,youtuber,és hasonlo társai nem lehet.azon kívül bármi takarító,karbantartó ,informatikus,stb
2021. jan. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!