Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mint gyerek, hogy tudok...

Mint gyerek, hogy tudok "segíteni" a szüleimnek megcsalás témában? Hogy tudok könnyen túl lenni rajta?

Figyelt kérdés

Nem fogom tudni röviden elmagyarázni, előre is bocsánat minden hibáért, amit ejtek a szövegben és ha esetleg összeszedetlen.

Szóval minden másfél évvel ezelőtt kezdődött. Apám alkoholista, amióta az eszemet tudom, az utóbbi években emiatt súlyos betegségei is vannak (cukorbetegség, napi ötször oltja magát magas dózisokban, májával, szívével, stb.). Nemrég csípőprotézis műtéte volt, így két hét kórház után mamámhoz költözött egy hónapra (nekünk sulink, anyámnak dolgoznia kellett, nem tudtuk volna kiszolgálni). És ekkor jöttünk rá igazából, hogy (bármennyire is bunkón hangzik sajnos) mennyire jó volt nélküle. Két évvel ezelőtt karácsonykor anya elmondta, hogy válni szeretne, viszont soha nem lehetett erről beszélni apával. Amikor anya megcsalta apát, rá kettő-három hónappal elmondta nekem, de mivel elég közel állunk egymáshoz, nem voltam kiakadva, sőt örültem, hogy végre boldognak látom. Bátyám nem tudott róla, csak most szilveszter előtt. Anya pedig, mint fent említettem szilveszterkor mondta el apának ezt, viszont kisebb elhallgatásokkal (olyan, hogy nem mondta meg, hogy kivel, meg a pontos időt, hogy mióta, illetve azt, hogy én már tudok róla régóta, de ezzel csak nekem akart kedvezni).

Szóval most a helyzet az, hogy amikor apa már ivott és részeg, akkor semmi sok nincs, mert vagy alszik, vagy csak tv-zik, de amikor józan, akkor nagyon mérges. Félreértés ne essen, soha nem emelne ránk kezet. A baj az, hogy iszonyúan rossz a hangulat itthon, soha nem akartam még ennyire csak nemes egyszerűséggel felszívódni, mint most. Szeretem apámat, de egyszerűen soha nem állt hozzám közel és nem is nagyon próbálkozott, így nagyon nehezemre esik vigasztalni vagy bármi. Anyával szinte legjobb barátnők vagyunk, annyira jó a kapcsolatunk, szóval érte eddig nem aggódtam, de most ezután olyan tompa lett és egyszerűen már nem tudom mit kezdjek velük, vagy épp magammal. Lehet ezt csak azért írom ki, mert egy kis támogatást akarok olyanoktól, akik hasonló cipőben jártak, vagy értenek hozzá, hogy igenis túl lehet ezen lenni és meg is oldódhatnak a dolgok.

16/L



2021. jan. 2. 23:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%

Úgy, hogy nem avatkozol bele.

Egyrészt, mert semmi közöd hozzá, másrészt fiatal léted miatt egy rakás dolgot meg sem értesz még, harmadrészt a valóságot nem is ismerheted így csak befolyásolni fognak, és egymás ellen eszközkjént felhasználni a szüleid ami csak neked fog sérülést okozni.


Szóval a saját érdekedben is, jobb ha kimaradsz az egészből, nem neked való még a felnőttek világa...

2021. jan. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Apád alkoholista, magyarul reménytelenül beteg amit magának köszönhet.


Ha valaki magának szándékosan okoz komoly visszafordíthatatlan betegséget különösebb cél nélkül, az az öngyilkosság egy formája, vagy gőgös hedonizmus. Akárhonan is nézzük pszichológiai zavar.


"Két évvel ezelőtt karácsonykor anya elmondta, hogy válni szeretne"


Ez nagyon egyszerű, elmegy és beadja a válást, bár ennek gazdasági jellege van leginkább, mert enélkül is el lehet "válni" egyszerűen csak nem áll szóba a másikkal, meg éli a külön világát mellette.



A legalapvetőbb kérdés viszont az, hogy mikor kezdődött ez az alkoholizmus, és ha születésetek előtt akkor anyukád mégis mit várt egy "beteg" embertől?

2021. jan. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
17%

Mellesleg 16 évesen van neked feladatod, és kötelességed a suliban. Szóval azzal foglalkozz, mert ebből mindenki nyerhet.


Te képzettebb és sikeresebb leszel. A szüleid meg büszkék rád!

2021. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Egyes: az a baj, hogy ebben én már rég benne vagyok, nem tudok csak így egyről a kettőre nem gondolni rá és nem foglalkozni vele.

Kettes: nehéz megmagyarázni, először is anyám fülig szerelmes volt apámba, és mivel egy nagyon szegény családban élt egy kicsi faluban és apa volt az, aki "kihozta" onnan, így el voltak. Amikor én megszülettem akkor másfél évre teljesen letette az alkoholt apám, viszont amikor 7-12 éves lehettem, akkor csak töményezett és az borzasztó időszak volt és gondolom akkor tudatosult anyában valami. De miután már a második hasnyálmirigy gyulladását élte túl apám, már "csak" fehér száraz bort iszik, napi 3-6 üveggel, így nem szokott olyan részeg lenni. Anya soha nem akarta megcsalni apát, ez is egy rosszkor volt, rossz helyen szituáció volt. Az, hogy két évvel ezelőtt lett kimondva, hogy igen, válni akar, csak egy dolog. És így igaz, az anyagi helyzetek miatt nem olyan fényesen, egyszerűen megoldható a "beadom a válópert, te meg elköltözöl" dolog.


Ééés ismét bocsánat a hosszú papolásomért és a plusz, talán haszontalan, információkért...

2021. jan. 3. 00:09
 5/21 anonim ***** válasza:
66%

Szomorú, hogy anyád bevont téged ebbe.Akár mennyire is jóban vagytok.

Azt, hogy elege lett apádból megértem.

Egy érett felnőtt nem a gyerekének mondja el, hogy megcsalja a párját.

2021. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
ötös: hát pedig nekünk ilyen a kapcsolatunk... így nekem nem furcsa ez az egész, és engem nem idegesít.
2021. jan. 3. 01:06
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Hasonló dolgok zajlanak le nálunk is és akármennyire is szeretnék segíteni édesanyámnak(ott apám csalta meg és nárcisztikus módon eloskodik rajta a mai napig pénzügyileg és lelkileg is), sajnos nem tudjuk a rokonsággal a válás felé lokkodni, mivel attól tart, hogy nem élnénk meg apám nélkül. Megelnenk egyébként, de ennyi év együttélés után nehéz lehet megtenni ezt a lépést és kikukucskalni a "biztonságot" adó burokbol. Edesanyadnak megkellene fontolnia, hogy esetleg váltson munkát vagy akármi hasonló, hogy gazdasági szempontból is meglegyetek apad nélkül, ha válásra kerülne a sor.

Viszont tanacskent és tapasztalatkent mondom, hogy a szuksegesnel jobban ne asd bele magad a problemajukba addig, amíg esetleg apád nem bántja őt vagy titeket akár fizikálisan, de akár mentálisan, mert ha édesanyád nem teszi meg a lépést a válás plusz apad vagy a ti koltozesetek felé, ami a megoldás lenne, akkor csak felorlod magad a tehetetlensegtol (én ebben élek jelenleg, csak ráadásként lelki bántalmazás is jelen van)

2021. jan. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hetes: Nagyon sajnálom azt, amit át kellett élned. Szorítok, hogy minden megoldódjon nálatok. Köszönöm a hasznos tanácsot és, hogy megosztottad ezt velem, sokat jelent számomra.

Abból a pénzből, amit anya keres élünk meg négyen durván (apám ugye munkanélküli). Így nem lenne megterhelő, ha csak hárman élnénk, sőt, ha úgy számoljuk, hogy bátyám most érettségizik és az ötödik év után meg lesz a szakmája, el tud menni dolgozni, és így is magának keresi a pénzt a néhai diákmunkákkal. Leginkább azzal van a baj, hogy a ház közös, így, ha elköltözik apa, akkor ki kell fizetni anyának a ház felét, amihez valószínűleg személyi kölcsönt kell felvennie :/

2021. jan. 3. 01:18
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
Apád miből piál, ha munkanélküli? Valamit csak csinál vagy ti pénzelitek?
2021. jan. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Köszönöm, én is szorítok nektek, remélem rendbe jon az eletetek minél hamarabb. Addig is próbáljátok meg elviselhetőbbé tenni a helyzetet, nekem például a kutyuskaim rengeteget adtak hozzá ehhez. :)
2021. jan. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!