Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista "apát" hogyan...

Alkoholista "apát" hogyan lehet jóbb belátásra birni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 4. 15:05
1 2 3
 21/29 Arp Du válasza:
10%
Fogyasszon kevesebb alkoholt barátaival, vagy keressen olyan barátokat akik nem alkoholisták. Ismerje meg Nick Vujicic-ot: ha kéz és láb nélkül lehet élni, akkor alkohol nélkül is!
2021. jan. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
88%

Ha saját maga nem látja be, hogy függőbeteg, és saját maga nem akar ezen változtatni egy kicsit sem, akkor sehogy.

Apám is alkoholista volt, mi is próbáltunk mindenhogy segíteni, eleinte ő is akart változtatni, aztán később megunta, és inkább az alkoholt választotta a család helyett. 7 éve halt ebbe bele, akkor már a szüleim elváltak.

2021. jan. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos ha valakinek komoly függősége van, nem lehet jobb belátásra bírni. :(
2021. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Ezt a legkomolyabban mondom. Nagyon kevesen akarnak tenni az ellen, amivé lettek, de ha mégis, akkor is nagyon kis arányban sikerül letenni végleg a piát. Azt tudod tenni, hogy minél hamarabb tervezed a lelépésedet, annál jobb. Amint lehet, koli, aztán tanulj, dolgozz, addig pedig próbálj nem megőrülni. A mostani helyzetben tudom ez mégnehezebb. Meg az is, ha anyáddal együtt élnek, mert akkor nincs kihez menned, hanem otthon zajlik a cirkusz. Esetleg egy nagyszülő?
2021. jan. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
17 es vagyok bocsi. Fáradt voltam😂 azt akartam kérdezni hogy milyen gyakran?
2021. jan. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Arp Du válasza:
79%
Okos ember az aki a függőségét le tudja váltani egy kevésbé káros és a többieket kevésbé bántó függőségre, pl. mozgás, barkácsolás, hobbi...
2021. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Igyatok együtt!
2022. máj. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
73%

Kiváncsi lennék, hogy ennyi idő után mi történt :)

Nálunk is hasonló volt a helyzet. Amíg nem látta be apám a probléma súlyosságát, addig nem lehetett rajta segíteni. Most jelenleg 4 éve nem iszik, de mindig bennem van a félelem, hogy egyszer újra elkezd inni. - Falun mintha kötelező lenne -

2022. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Nem lehet rajta segíteni. Az én apám is ebbe halt bele, 52 volt.
2022. dec. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!