Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az Egyesült Királyságban és a...

Az Egyesült Királyságban és a skandináv országokban miért hagyják magukra a gyerekeket a szülők 18-20 év körül?

Figyelt kérdés
Pl. Svéd orvos házaspárnak háza van és két lakása, a gyerek mégis albérletben lakik és egyetem mellett dolgozik
2021. jan. 6. 12:30
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Én senkit sem ismerek, aki középsuli alatt solgozott volna
2021. jan. 6. 12:58
 12/35 anonim ***** válasza:
90%
11 én dolgoztam 14 éves korom óta, először csak nyári szünetekben szezon munkában, aztán suli közben is délutánonként.
2021. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
95%

11: én is dolgoztam, a jogosítványom árát dolgoztam össze + buli pénzt...

Kukoricát címereztem, szórólapoztam, matekot korrepetáltam.

2021. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy aki a 460 pontos kermarkot vagy az orvosit célozták meg vagy a jogot
2021. jan. 6. 13:05
 15/35 anonim ***** válasza:
91%
14. Hát igaz én egyiket se céloztam meg. 12 voltam
2021. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
95%
Mert megtehetik. Mert a gyerek képes egyetem mellett dolgozni, és a részmunkaidős állásából fenntartani egy háztartást. Magyarországon ez utópia.
2021. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
93%

Hogy ne az legyen, hogy még 30 évesen is - dolgozó felnőttként - anyucival él, pusztán kényelemből!


Nagyon sok fiatal el tudna költözni, de egyszerűbb, ha anya mos-főz takarít rá, és ez szomorú.


Akik nem keresnek annyit, hogy külön menjenek, azzal semmi baj, de aki pusztán kényelemből lakik otthon még 28-30 évesen is, na, az viszont probléma, mert egy életképtelen, önállótlan senki, aki magától semmire nem képes, és elvárja, hogy a csaja robotoljon amikor majd összeköltözik valakivel.

2021. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez nem csak az általad felsorolt országokban jellemző. Legalábbis nekem több ismerősöm van akit nem támogatnak a jómódú szülők.

Van aki arra fogja, hogy ő is megdolgozott érte, attól lesz életrevaló...

Én nem látom, hogy olyan sokra vitték volna azok, akiknek már gimi alatt melózni kellett meg csúszkáltak az egyetemen, szemben az "életképtelenekkel" akik lakást kaptak. Sőt, most 35 évesen se tudják behozni a lemaradást.

2021. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
68%

17 nem tudom miért hegyezed ki sztereotip módon a férfiakra a mamahotelt. De tudod miért mamahitelnak hívják? Mert egy nő, a mama egy aktív szereploje és fenntartója. A mama kicsi fiához kell egy nő aki nem akar elszakadni...

Meg ha igazad is van, és a ferfiakra jobban is jellemző, az azért is van, mert ők nem költöznek tömegesen egy idősebb egzisztenciálisan már stabilabb női partner lakásába.

2021. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes én azt látom az életben hogy aki lakást kapott a szüleitől sokkal jobban állnak mint akik nulláról indultak
2021. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!