Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az Egyesült Királyságban és a...

Az Egyesült Királyságban és a skandináv országokban miért hagyják magukra a gyerekeket a szülők 18-20 év körül?

Figyelt kérdés
Pl. Svéd orvos házaspárnak háza van és két lakása, a gyerek mégis albérletben lakik és egyetem mellett dolgozik
2021. jan. 6. 12:30
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Már megint csak a végletekben gondolkodás és az általánosítás megy itt is (lásd a 30-as választ).
2021. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
En azt vettem eszre(Egyesult Kiralysag-nagyvaros), hogy sokan mar 16 evesen a szakmai suli mellett dolgoznak, es elkoltoznek kivesznek egy szobat, vagy haverokkal valamit(persze szuloket megkerhetik guarantornak a berleti szerzodeshez). Egyszerubb igy sokaknak, mert a szuloknek, ha van hazhiteluk,akkor az lehet 30-40+evre szol, es a gyerek vagy beszall a koltsegekbe, vagy inkabb elkoltozik. Sot, orokolheti is a szulei hazhitelet...Vannak azert, akik persze onkormanyzattol berelnek lakast, vagy hazat, es az konnyebb. De pl egy dolgozo parnak konnyebb ketten berelnie egy teljes lakast, vagy hazat, es megelnie normalis korulmenyek kozott, mint Magyarorszagon.(majd aztan kesobb hazhitelhez jutni,mert az onero is kevesebb).
2021. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Az Egyesült Királyságban élek, kulturális különbség. Nem arról van szó, hogy magára hagyják a "gyereket". Sok sikeres embert ismerek a munkám kapcsán (amerikai, angol, skót), a nagy részük tehetős vagy legalábbis középosztálybeli családból származik, és egyetemet végeztek. Nekik teljesen természetes volt, hogy 16 éves koruk óta dolgoznak, általában vendéglátós melókkal kezdték pl McDonald's, éttermi mosogató, felszolgáló. A jómódú család nem feltétlen dobálja a gyerek után a pénzt, szerintem a szülők és a gyerek is büszke rá, ha dolgozik. Nekem az jön le, hogy motivált emberek, akiknek fontos az önállóság. Szerintem nincs ezzel semmi baj.
2021. márc. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Nálunk meg inkàbb a kamaszok nyelvizsggáznak, OKTV-znek, faktokra járnak, előrehozott érettségiket csinálnak. Nem egyetemközpontú a gondolkodásuk. De ahol a mekis műszakvezető is eljut az USAba, nem csoda, hogy nem fontos a diploma
2021. márc. 19. 06:29
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért sem Stockholmban, sem Londonban nem vesz el egy komplett minimálbért egy szoba(!!!) bérlése, és akkor még nem beszéltünk a rezsiről sem, nem, hogy arról, hogy ettél-e vagy nem. Spórolásról meg pláne nem. Németországban sem 600-700 euro a minimálbér, pedig kb. ott kezdődik egy garzon bérleti díja. Ergo: a mamahotel az egy kényszerű megoldás itthon.

Anyámnak is van egy barátnője, aki dolgozik vagy százfelé és már vett vagy 3-4 lakást. A két nagy fia? Egyetem mellett dolgoznak és már középsuliban is úgy tanultak, hogy kapjanak kolit. Mondjuk zsebpénzt sosem kaptak és abban nőttek fel, hogy anya-apa tesz az anyagi helyzetükért egy csomót, így nekik ez nem érvágás.Ja? És magyar a nő.

2021. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!