Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az Egyesült Királyságban és a...

Az Egyesült Királyságban és a skandináv országokban miért hagyják magukra a gyerekeket a szülők 18-20 év körül?

Figyelt kérdés
Pl. Svéd orvos házaspárnak háza van és két lakása, a gyerek mégis albérletben lakik és egyetem mellett dolgozik
2021. jan. 6. 12:30
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
90%
Mintha azzal meg lehetne változtatni valakinek a mentalitását, hogy 20 éves koráig semmit nem vártak tőle, majd egyszercsak kidobják, hogy jóvan fiam menj isten hírével, most bizonyíthatsz. Ha valakit úgy nevelnek, hogy mindig a jobbra törekedjen, legyenek jó jegyei, céljai, legyen egy gondolkodó ember, az nem lesz egy lakás megkapása miatt mihaszna léhűtő. Apám is kapott lakást, aztán mikor családja lett eladta és épített egy családi házat. Emellett keményen dolgozott egész életében, magyar viszonyokhoz képest egy korrekt vagyont felhalmozott. Ha nem kapott volna lakást is valszeg élne, de biztosan sokkal nehezebb lett volna az élete. Ennek, hogy valakit öncélúan hátráltatunk, semmi értelme. Max annyi, hogy haragszik a szüleire egész életében, amiért direkt szívatjak. Egy normálisan nevelt, értelmes embernek egy lakás az életkezdéskor csak a javára válhat.
2021. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
91%

A nyugati világban, nyugati fizetésekkel bizonyos szempontból még meg is éri az albérlet. Gondolj bele, ha mondjuk az USA-ban élsz egy befutott I.T szakemberként (most mondtam valamit), de hirtelen a Szilícium völgyben kapsz egy remek álláslehetőséget a teszem azt new-yorki helyed helyett, felmondod a bérletet és rögtön tudsz költözni.


Van ennek előnye is, csak Magyarországon ez nem annyira érezhető, ugyanis egyrészt kicsi az ország, vízfejű is (úgyis csak Bp.-n és pár nagyvárosban van jobb munkalehetőség), és keleti fizetések társulnak nyugati albérletárakkal.

2021. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
98%

#10: ez egy hülye sztereotíp általánosítás....


száz+ kérdés alatt leírtuk (-ták) már, hogy attól nem lesz élhetetlen senki sem, ha kap egy lakást, vagy egyéb támogatást a szülőktől.

Mert bizony a többségük megkapja "ajándékba" mellé a felelős gazdálkodás, takarékoskodás, stb. mentalitását is.


És a szüleik útját követve ők is sikeres emberek lesznek.

2021. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
98%

#22:

Azért is megéri, mert nem neked kell karbantartani, felújítani, ezt megoldja a tulaj. Aki élt már családi házban, az tudja, hogy miről beszélek. Egy vagyont kell rákölteni, hogy ne csökkenjen az értéke. Mindig van valami felújítani való. Vagy valami elromlik.

2021. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
96%
Sok helyen anyagi okok miatt nem probléma hogy a gyerek 18 felett különköltözzön.
2021. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
99%

A kérdésed feltevése téves!

Egyrészt nem magukra hagyják a gyerekeket, mert attól, hogy külön lakásban élnek, még megmarad a családdal a kapcsolatuk, viszont az önállóságuk növekszik.

Másrészt nem úgy van, ahogy sokan gondolják, hogy 18 év minusz egy napig minden a a fenekük alá van rakva, másnaptól kezdve meg semmit nem kapnak, hanem ott a gyerekeket /fiatalokat már kisiskolás kortól önállóságra nevelik.

Az, hogy egyetem mellett dolgoznak, nem tudom, miért probléma, nem arról van szó, hogy gyárban három müszak mellett járnak egyetemre, hanem hogy a szabadidejükben nem leisszák magukat, hanem értelmesen töltik az idejüket.

Egyébként 18 éves korra ott is elvárt dolog az érettségi, meg a több nyelv tudása - és a nyelv(ek)et beszélik is, nem csak van róla papírjuk.

2021. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
96%

#24


Ismerem a szituációt, a tanyánknál a szomszédok a nyolcvanas évek óta próbálják foltozgatni az óriási házukat...


A mi tanyánk meg éppenhogy csak lakható (nem lakunk ott) vagy 10 éve. Ha valaki ott szeretne élni életvitel szerűen, annyit kéne költeni a házra, hogy egy új könnyűszerkezetes épület kb jobban megérné.

2021. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

11- én is dolgoztam, kisebb koromban csak családon belül, pl ablakpucolásért, kocsimosásért kaptam pénzt, amit gyűjtöttem.

16 éves koromtól pedig nyaranta, iskolai szünetekben diákmelóztam, hogy legyen félretett pénzem, ne apától kelljen pl új ruhára vagy egy-egy koncertre kérnem.


Egyetem alatt is melóztam és 23 évesen elköltöztem albérletbe, lakótárssal, páréve pedig a kedvesemmel élek együtt.

2021. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
98%
Azért mert ismersz egy házaspárt, még nem feltétlenül igaz ez az egész északi térségre. Meg a skandináv országokban nem olyan dolgozni, mint itt, egy egyetemista is tud normális bérhez jutni. Ott albérletben lenni közel sem olyan, mint itt, még akár félre is tud tenni. Egy fiatal barátnőm kiment 1-2 éve, dolgozik rendesen, de úgy döntött, hogy még egyetemre is be tud iratkozni mellette.
2021. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Savlekotő ***** válasza:
14%
Ők a normálisak,ott nem kell cincogni egy 25 29 évesnek hogy vehet e tampont meg szexelhet e a párjával,élheti e az életet mehet e dolgozni oda ahova akar,ott nincs ennyi mama pici bébije.. Amit ma itthon művelnek 18 éveseket a sarki boltba se engedik,30 asok helyett élik az életük,30 éves férfiak anyukájuk csöcsén lógnak na az az a gáz a nem normális,sokkal boldogabbak akik önellátók önállóak,nem szülő fühggő aki mindent elvár mert szarni nem tud egyedül,és kevesebb kedély javítót zabálnak,nálunk már 16 21 évesek eszik a bogyót mert nulla kontroll van a saját életük felett mert a szülő ural minden percet gondolatot. 14 éves a kenyerét se kenheti ,meg ,mert anyuci megcsinálja. És csodacsápok vannak meg csodálkozás hogy miért van ennyi életképtelen retardált.. Bár van aki élelmes és lerúgja magáról az ilyen terheket..
2021. jan. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!