Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek egy olyan...

Mi a véleményetek egy olyan 49 éves emberről aki még mindig a 84 éves apjának nyavajog, ha kell neki valami, mint egy kisgyereknek a boltból?

Figyelt kérdés

Én 23 éves vagyok, magamnak vásárolok meg minden szórakoztató készüléket amit tudok saját fizetésből. Így hát vettem magamnak egy JBL Boombox 2 típusú bludthoot hangszórót amit elvittünk hozzájuk, és annyira megtetszett neki, hogy rögtön rohant legalább ezerszer az eléggé idős nagyapámhoz, hogy vegye meg neki, illetve anyámhoz. Apámnak aligha van fizetése, mert biztonsági őrként dolgozik. Volt, hogy három évig zsinórban munkanélküli volt, és máskor is több-kevesebb kihagyással, mert munka undora van. Eljárt nőzni, verte anyumat többször is, megcsalta, ordibált az akkor még alig 2-3 éves öcsémmel aki most 11 éves. Az öcsém most ezt a példát látja, hogy kuncsorog, ha valami megtetszik neki, bármi. Nagyapám mondta is neki, hogy minek neki ilyen, stb... Van kölcsönük, illetve anyám szereti szórni a pénzt, ezért gondolom nem engedhetik meg maguknak. Na de szerintem eléggé gáz, hogy ennyi idősen egy eléggé idős embertől kéreget, míg más valamiért keményen megdolgozik akár. Ráadásul mindezek ellenére otthon még játsza a haza bölcse emberkét, mindenkit irányítani akarna, testvéreit ki akarná semmizni anyámmal együtt.


Mi a véleményetek az ilyen viselkedésről?



2021. jan. 11. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gáz
2021. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Semmi. Az ő dolga. Majd az, akinek könyörög eldönti, hohy megveszi e, kedves bibibi 23 éves
2021. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyilván kölcsönkérnek, ha keveset keresnek, de közben szeretik szórni a pénzt. Legalább nem tőled kérnek. Az a papa dolga, hogy ad-e vagy sem. Én nem szeretnék így élni, de én is látok ilyet a környezetemben, szerencsére nem rokonoknál, hanem ismerősöknél. Nem fogod tudni megváltoztatni a hozzáállásukat soha.
2021. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmi. Ez a korosztály teszi a fejét, de maga sem különb. Ez eddig is így volt.
2021. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem kölcsönzés zajlik ott, hanem szimplán a papa pénzét szórják.
2021. jan. 11. 11:33
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező!


Értem én, hogy irigy vagy, de így jártál. A pápa magánügye, hogy kinek, mikor és mennyi pénzt ad. Közöd nincs hozza.

2021. jan. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

E kérdést csak azért írtad ki, hogy önmagadat megerősítve lásd: "más több mint duplaannyi idősként gyerekesen viselkedik de én már felnőtt vagyok!" -> saját életedbeli megoldandó problémákkal foglalkozz, más virtuális ócsárlása helyett. Illuzorikus, hamis, csak pillanatnyi lelki jólétet okoz az ilyesmi.

Ha önmagaddal elégedett lennél, nem foglalkoztatna az illető, nem akarnád a külvilágnak bizonyítani: "ő igen, "problematikusan viselkedik, milyen égő", "én bezzeg nem".

2021. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

11 éves az öcséd. Végülis miből venné meg? Téged is eltartottak ennyi idősen, nem?

Felnőtt kereső ember vagy, és itt azon picsogsz hogy mit vesz apád az öcsédnek. Szerintem sok közöd nincs hozzá.

2021. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"nyavajog"

Van itt színvonal.

2021. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem az öcsémnek, hanem saját magának venné. Inkább kérdezem meg itt mások véleményét, mintsem élőben azt mondják, hogy "milyen egy szerencsétlen ennek az apja."


De én kérek elnézést, hogy kívülállók véleményére voltam kíváncsi. :)

2021. jan. 11. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!